Geplaatst op: 16-03-2022
Auteur: NRIT redactie

Waterpark Zwartkruis bouwt 34 vakantievilla's

Waterpark Zwartkruis bouwt 34 vakantievilla's
Bastiaan en Elina Faber voor hun beheerderswoning. Foto: Waterpark Zwartkruis.

Het casco van de eerste nieuwe vakantievilla op Waterpark Zwartkruis in Noardburgum staat. Het park breidt uit met 34 vakantievilla’s, in een volgende fase komen hier nog 60 bij. Bedrijfsleider Bastiaan Faber is onder de indruk van de grootte van de villa, die naast modelwoning ook de beheerderswoning van de familie Faber wordt. "De kap is 21 meter lang. Als je hier op het terras zit, voel je je de koning te rijk.”

De modelwoning is een 10-persoonsvilla met een woonoppervlakte van bijna 200 vierkante meter en twee grote overkapte terrassen. De villa is voorzien van drie luxe badkamers en maar liefst vijf wc’s. 

Naast de 10-persoonsvilla van het type Roerdomp, is er de 8-persoonsvariant Patrijs en het 6-persoonsmodel IJsvogel. "Wij hebben de villa’s namen gegeven van vogels die zeldzaam zijn en hier voorkomen”, aldus Faber.

Langhuis

De lange kap is een knipoog naar de ‘longhouses’ van weleer, legt Faber uit. "Mensen wonen al eeuwen in ‘longhouses’. De Vikingen woonden erin, je zag ze veel in Nederlands-Indië en het is ook een historisch boerderijtype hier in Friesland.”

Adema Architecten

Alle 34 vakantievilla’s staan op ruime kavels, liggen aan open vaarwater en krijgen een eigen aanlegsteiger waar een sloep kan worden afgemeerd. De villa’s zijn ontworpen door Adema Architecten, worden traditioneel gebouwd, zijn gasloos en hebben energielabel A+++. Faber wijst op het hoge afwerkingsniveau. "De ventilatie is CO2-gestuurd en je kunt de temperatuur van de vloerverwarming in elke kamer afzonderlijk regelen. De mooie materialen zorgen voor een luxe uitstraling.” Kopers kunnen kiezen voor diverse wellnessopties zoals een bubbelbad of een barrelsauna.

Eind december 2021 zijn de vakantievilla’s in de verkoop gegaan bij Waterrijk Wonen. Inmiddels zijn er al vier verkocht en hebben verschillende mensen een optie op een villa genomen. De kopers kunnen ervoor kiezen om hun vakantievilla te verhuren via Roompot. Dit is echter niet verplicht, zegt de bedrijfsleider. "Dit past bij recreatie: vrijheid.”
Trefwoorden: vakantiepark, villa, langhuis, Zwartkruis

CELTH



||| Nieuws |||

12/01/26
Kopenhagen wordt belangrijker voor Emirates
Emirates zet de vernieuwing van de vloot voort en blijft gemoderniseerde Boeing 777- en nieuwe A350-toestellen inzetten op belangrijke bestemmingen in Europa, Noord-Amerika, Azië, het Midden-Oosten, Afrika en Australië. Extra vluchten en capaciteit naar vooral Kopenhagen, Phuket en Kaapstad.
12/01/26
Eindhoven Airport beleeft met 2025 een recordjaar
Eindhoven Airport verwelkomde in 2025 met 6.956.486 passagiers een recordaantal passagiers (vertrekkend en aankomend opgeteld). In 2023 (het voorlaatste recordjaar) lag het aantal passagiers op 6.814.214 miljoen passagiers (2024: 6.798.982).
12/01/26
Lancering Future Friendly Fund voor de luchtvaart
Tijdens de Travel Trade Days op de Vakantiebeurs werd een wereldprimeur gepresenteerd: het Future Friendly Fund. Voor het eerst kunnen reizigers vrijwillig de ‘echte prijs’ van hun vliegticket betalen – inclusief de verborgen kosten voor klimaat en natuur. Met de bijdrage financiert het fonds projecten voor een duurzame luchtvaart. Het Future Friendly Fonds is een initiatief van reisorganisatie Better Places.
12/01/26
Sandaya kiest voor Maxxton: volledige uitrol van cloud-PMS in Europa
Sandaya, een toonaangevende speler in outdoor hospitality, zet een grote stap in zijn digitale transformatie. Het bedrijf rolt het cloud-PMS van Maxxton uit over al zijn 68 vestigingen in Frankrijk, Spanje, Italië en België. De migratie, gestart op 12 november 2025, markeert een nieuwe mijlpaal in de groeistrategie van de groep.
12/01/26
Turkije populairste stijger bij Nederlandse vroegboekers voor 2026
Turkije wint snel terrein onder Nederlandse vakantiegangers die vroeg boeken. Uit cijfers van dé VakantieDiscounter blijkt dat het land inmiddels goed is voor zo’n 13 procent van alle vroeg geboekte vakanties voor 2026. Daarmee verdringt Turkije traditionele toppers als Spanje en Griekenland, die licht terrein verliezen.
12/01/26
GaiaZOO viert recordjaar met meer dan 500.000 bezoekers
GaiaZOO heeft 2025 afgesloten met een feestelijke mijlpaal: voor het eerst in haar geschiedenis verwelkomde de Zuid-Limburgse dierentuin meer dan een half miljoen bezoekers. In totaal bezochten 502.184 mensen het park, precies in het jaar waarin GaiaZOO haar 20-jarig jubileum vierde.
09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...