Geplaatst op: 06-05-2022
Auteur: Marc Gerlings

Chaos Schiphol laat populariteit regionale luchthavens stijgen

Chaos Schiphol laat populariteit regionale luchthavens stijgen

De drukte op Schiphol zorgt ervoor dat reizigers lokale luchthavens hoger op hun verlanglijstje hebben staan. Sinds de start van de meivakantie wordt er aanzienlijk meer gezocht op vluchten vanaf Rotterdam, Eindhoven, Eelde en de Duitse luchthavens. De druk op de Amsterdamse luchthaven lijkt daarmee af te nemen.

dé VakantieDiscounter ziet de afgelopen weken een stijging in het aantal zoekopdrachten voor vakanties vanaf specifieke luchthavens. Opvallend hierin is dat Schiphol – sinds de start van de drukte en de aandacht in de media – hierin achterblijft ten opzichte van andere luchthavens.

Grootste stijging voor Rotterdam

Rotterdam komt als grote ‘winnaar’ uit de bus. Het aantal zoekopdrachten voor vluchten vanaf deze luchthaven is maar liefst met 52% gestegen. Ook de andere Nederlandse luchthavens zitten in de lift; Eelde stijgt met 32% en Eindhoven met 30%.

De Duitse luchthavens weten ook aandeel te winnen, namelijk 37%. Schiphol moet het doen met slechts een groei van 3% in het aantal zoekopdrachten.

Schade beperkt op boekingen

Hoewel deze cijfers significant zijn, ziet dé VakantieDiscounter dit nog niet zo significant terug in de boekingscijfers. "We zien dat reizigers veel zoeken op lokale luchthavens, maar er zijn meer beslissingsfactoren dan enkel de drukte op Schiphol. Of zij uiteindelijk ook een vakantie boeken met een reis vanaf de gewenste luchthaven, hangt ook af van de keuze van de bestemming, de beschikbaarheid en niet geheel onbelangrijk; de prijs”, aldus Laura Vlaanderen van dé VakantieDiscounter.

Toch ziet het online reisbureau wel dat het aantal boekingen vanaf Schiphol afneemt; waar in week 16 44% een vakantie met vertrek vanaf Schiphol boekte, is dit de laatste dagen gezakt naar 40%. Deze mensen lijken vooral uit te wijken naar Rotterdam; het aandeel van deze luchthaven stijgt van 6% naar 10%.

Trefwoorden: Schiphol, luchthaven, druk

CELTH



||| Nieuws |||

08/04/26
Exclusief voor leden
Kikker8baan Duinrell open
Duinrell heeft op 3 april de nieuwe Kikker8baan officieel geopend tijdens een feestelijke ceremonie in aanwezigheid van vele fans van het attractiepark. Ook deze vernieuwde versie heeft de klassieke vorm van een acht.
07/04/26
Camperplatform Goboony zet brandstofactie op
Het camperdeelplatform Goboony introduceert als eerste in de reiswereld een tegemoetkoming in plaats van een toeslag: bestaande klanten ontvangen €100 retour op hun brandstofkosten bij het boeken van een campervakantie.
07/04/26
Speciale kampioenskoffer voor PSV
PSV veroverde afgelopen weekend de landstitel in het betaald voetbal. Corendon viert dat als reispartner van de club mee. De touroperator maakt een speciale kampioenskoffer samen met No Boring Suitcses.
07/04/26
Venture booster voor duurzame luchtvaart
Voor start-ups die duurzame luchtvaart willen versnellen, is subsidie om expertise in te huren voor de financiering of het bereiken van de aansluiting op de markt. De beginnende ondernemers kunnen de subsidie aanvragen vanaf 2 april 2026. Het gaat om de Venture Booster kennisvouchers binnen de Tijdelijke subsidieregeling Luchtvaart in Transitie (LiT).
03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
03/04/26
Exclusief voor leden
Stabilisering emissiehandelssysteem van invloed op luchtvaart
De Europese Commissie kiest voor een pragmatische stabilisering van het Europese emissiehandelssysteem (ETS) om prijsschokken te beperken zonder de klimaatkoers te wijzigen. Dit raakt de luchtvaart en luchthavens in Europa.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...