Geplaatst op: 12-05-2022
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Neem een kijkje in het Romeins verleden

Neem een kijkje in het Romeins verleden

Ben je geïnteresseerd in erfgoed, neem dan een kijkje in het verleden met de vitrinekastjesroute. Deze 3,2 km lange wandelroute bestaat uit 30 vitrinekastjes en 3 XXL-vitrines en leid je langs ondernemers in het Romeins Kwartier in Heerlen. In elk vitrinekastje is een ander object uit de Romeinse tijd te vinden. Zo ontdek je artefacten of replica’s van vondsten die aansluiten bij het beroep of de locatie van de ondernemer.

 

Bij Wonen Zuid vind je een van de drie XXL vitrines, bij atelier Bergzicht zie je een bijzondere combinatie met Playmobile History en bij Obvion vind je zelfs twee vitrinekastjes. De meeste vitrinekastjes staan in de etalages, sommige vind je binnen zoals bij De Vondst. 

Gratis route

De route is gratis verkrijgbaar bij alle deelnemende ondernemers. Meer informatie is te vinden via Visit Zuid-Limburg en Romeins Kwartier Heerlen.

 

Ontdek de route met de kinderburgemeester

Kinderburgemeester Imke heeft de drie kilometer lange route al samen met presentator Bart Storcken gelopen. Wie benieuwd is naar wat zij ervan vinden, kan de video bekijken via de eerder genoemde websites


 

De vitrinekastjesroute is een samenwerking tussen de ondernemers in het Romeins Kwartier, Ondernemersfonds Heerlen, Thermenmuseum, Visit Zuid-Limburg en gemeente Heerlen.

 

Link: https://www.visitzuidlimburg.nl/te-doen-in-zuid-limburg/routes-in-zuid-limburg/detail/romeinskwartier-heerlen-een-kijkje-in-het-romeins-verleden/393863/?utm_source=verkorteurl&utm_campaign=Thema-Romeinen&utm_medium=internalforward,https://www.romeinskwart
Trefwoorden: Vitrinekastjesroute, Romeins verleden, wandelroute

CELTH



||| Nieuws |||

14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers doo...
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.
14/01/26
The Hague & Partners ondersteunt Haagse hotelweek
Tijdens de Haagse Hotelweek, van vrijdag 13 tot en met zondag 22 februari 2026, boek je tegen uitzonderlijk scherpe tarieven een overnachting in een van de 29 hotels in en rond Den Haag. DMO The Haque & Partners ondersteunt de actie.
14/01/26
Verandert blue monday naar green monday?
Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.
13/01/26
Exclusief voor leden
Schenking 60 miljoen euro voor beeldentuin Rijksmuseum
Dankzij een uitzonderlijke schenking van de Don Quixote Foundation kan het Rijksmuseum de stad Amsterdam verrijken met een vrij toegankelijke beeldentuin van internationale allure.
13/01/26
Bonnie wint door slimme customer journey verbindingen
Horecava Innovation Award 2026 gaat naar Bonnie. De prijs bekroont een innovatie die horecaondernemers helpt om slimmer, efficiënter en gastgerichter te werken, precies waar de sector nu behoefte aan heeft. Bonnie automatiseert telefoontjes, reserveringen en veelgestelde vragen, zodat restaurants geen omzet mislopen en teams zich kunnen richten op gasten.
13/01/26
20 vakantieparken worden mogelijk woonwijk
Van 56 Nederlandse vakantieparken is in de afgelopen 10 jaar besloten dat ze niet meer geschikt zijn voor toerisme. Dat blijkt uit een rondgang van programma Pointer (KRO-NCRV) langs de provincies. Op deze parken is vaak sprake van permanente bewoning: mensen die het hele jaar door in hun vakantiehuis wonen. Daarom zijn deze parken door de gemeente officieel getransformeerd naar een woonwijk en in enkele gevallen een zorgcentrum of natuurgebied.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...