Geplaatst op: 15-08-2022
Auteur: Marc Gerlings

Duurzame lelievlet geschonken door Zeewolde aan scouting

Lelievlet van plastic afval

Duurzame lelievlet geschonken door Zeewolde aan scouting
De symbolische overhandiging van de duurzame lelievlet. Foto: Scouting Nederland.

Tijdens de relatiedag van Nawaka op het Scoutinglandgoed op vrijdag 12 augustus 2022 schonk burgemeester Gerrit Jan Gorter namens gemeente Zeewolde een duurzame lelievlet aan het nationaal waterkamp van Scouting Nederland. 

Het college vindt Scouting en het Scoutinglandgoed en daarmee ook de grootschalige evenementen belangrijk voor de gemeente. Nawaka wordt eens per vier jaar georganiseerd. Deze evenementen zijn belangrijk voor Zeewolde als het gaat om de levendigheid en de economie. Ook biedt het aan ondernemers in Zeewolde kansen om hierop mee te liften.

Lelievlet van plastic afval

Burgemeester Gerrit Jan Gorter: "Wij zijn blij met de roering en de bijdrage die Scouting Nederland levert aan Zeewolde. Met de schenking willen wij wat terug doen. Het is niet alleen een mooie herinnering aan Nawaka, maar het draagt ook bij aan onze duurzaamheidsambitie als het gaat om hergebruik van plastic afval. Duurzaamheid is voor zowel Scouting Nederland als gemeente Zeewolde belangrijk. Daarom is dit geschenk zo passend. De lelievlet is namelijk duurzaam, want het is gemaakt van plastic afval. Bovendien sluit het helemaal aan bij het thema van Nawaka, wonderschoon.”

Jaap Boot, voorzitter Scouting Nederland over de schenking: "Duurzaamheid is een belangrijk thema voor scouts in heel Nederland en daar zetten we dan ook vol op in. We zijn de gemeente heel dankbaar voor het schenken van deze lelievlet. Deze gaat scouts veel plezier brengen op en rond het water.”
Trefwoorden: scouting, gemeente, evenement, duurzaamheid, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

23/03/26
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme publiceert platforms Veere en Sluis
In opdracht van Gemeente Sluis en Gemeente Veere heeft HZ Kenniscentrum Kusttoerisme online kennisplatforms ontwikkeld met actuele cijfers, onderzoeken en publicaties over toerisme en recreatie.
23/03/26
KHN vraagt flexibiliteit openingsuren tijdens WK voetbal
Tijdens het WK Voetbal 2026 worden veel wedstrijden vanwege het tijdsverschil ’s avonds laat of zelfs ‘s nachts gespeeld. 48 gemeenten (14%) tonen zich al gastvrij richting inwoners en horecaondernemers door verruimde openingstijden toe te staan. Koninklijke Horeca Nederland roept nog meer gemeenten op dit voorbeeld te volgen.
20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...