Geplaatst op: 03-01-2023
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

DierenPark Amersfoort Wildlife Fund haalt recordbedrag op

DierenPark Amersfoort Wildlife Fund haalt recordbedrag op

DierenPark Amersfoort Wildlife Fund heeft in het jaar 2022 een groot succes geboekt door een recordbedrag te schenken aan natuurbeschermingsprojecten. De stichting heeft 150.000 euro geschonken aan meer dan twintig wereldwijde projecten. Niet eerder was de opbrengst van donaties voor het Wildlife Fund zo hoog. "Met dit mooie bedrag draagt de stichting ook dit jaar weer een steentje bij aan natuurbescherming. DierenPark Amersfoort Wildlife Fund heeft het doel om de natuur, en in het bijzonder bedreigde diersoorten, te beschermen”, vertelt Elise van Schaik, projectmedewerker van het Wildlife Fund. 

 

De opbrengst van de donaties wordt verdeeld onder geselecteerde organisaties die een steunaanvraag indienen. "Wij steunen projecten die een investering zijn op lange termijn. Educatie en het betrekken van de lokale bevolking bij de projecten vindt het DierenPark Amersfoort Wildlife Fund essentieel om het resultaat van deze projecten tot een succes te maken”, legt Elise uit. International Rhino Foundation is een van de natuurorganisaties die het afgelopen jaar steun ontving. Mede dankzij deze steun zijn er tien Indische neushoorns verplaatst naar Manas National Park om de gezonde populatie in stand te houden. Een ander project wordt geleid door The Aspinall Foundation in Indonesië. Deze stichting bouwt, mede met hulp van donaties van het Wildlife Fund, een opvanglocatie voor siamangs. "Wij zijn slechts een kleine schakel binnen een groot geheel”, vertelt Elise. "Het is aan de lokale organisaties te danken dat deze natuurbeschermingsprojecten van de grond komen en successen boeken.”

 

Er staan meer dan 26.000 diersoorten op de rode lijst van het IUCN, The International Union for Conservation of Nature. "Sinds 2003 zet hetDierenPark Amersfoort Wildlife Fund zich in voor de bescherming van bedreigde dieren en hun leefomgeving. Met elke euro waar wij natuurbeschermingsprojecten mee kunnen steunen, zijn wij blij”, vertelt Elise. Mede dankzij de Vriendenloterij en donaties van bezoekers van DierenPark Amersfoort aan het Wildlife Fund heeft de stichting het afgelopen jaar 150.000 euro kunnen uitgeven. Bezoekers kunnen zelf hun steentje bijdragen door statiegeldflesjes, oude telefoons of cartridges in te leveren in DierenPark Amersfoort. Ook kunnen bezoekers deelnemen aan betaalde rondleidingen in het park of een rechtstreekse donatie schenken. 2022 stond in het teken van de eikelmuis, het meest bedreigde knaagdier van Nederland. Komend jaar komt het DierenPark Amersfoort Wildlife Fund in actie om het leefgebied van de luiaard te beschermen door de bomenkap in Colombia tegen te gaan.

 

Link: https://wildlifefund.nl, https://wildlifefund.nl/project/siamang/,https://wildlifefund.nl/project/indische-neushoorn/
Trefwoorden: Donaties, natuurbeschermingsprojecten, natuurbeschermingsorganisaties

CELTH





||| Nieuws |||

31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
31/01/25
Leontien Mees vertrekt bij Maastricht Marketing
Leontien Mees, directeur-bestuurder van Stichting Maastricht Marketing, heeft aangekondigd dat zij per 1 september 2025 de organisatie zal verlaten. Na ruim acht jaar vindt zij het tijd voor een nieuwe uitdaging.
31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
30/01/25
Breda Marketing presenteert jaarplan 2025: Toegepaste technologie en creativiteit centraal
Breda Marketing heeft haar jaarplan 2025 gepresenteerd. De nadruk ligt op samenwerking en innovatie om Breda te profileren als dé 'Stad van Oplossingen'.
30/01/25
Exclusief voor leden
Minder festivals maar meer evenementen georganiseerd
In 2024 vonden er aanzienlijk meer concerten plaats dan in 2023, terwijl het aantal festivals juist daalde. Festivals en concerten trokken gezamenlijk 30,5 miljoen bezoeken, iets minder dan in 2023. Dit blijkt uit de branchecijfers die Respons jaarlijks in opdracht van de Vereniging van Evenementen Makers (VVEM) opstelt. Ook in 2025 staat het aantal festivals onder druk.
29/01/25
Exclusief voor leden
5 grote museale ontwikkelingen in New York
In toeristenmagneet New York vinden in 2025 in ieder geval 5 grote museale ontwikkelingen plaats. Eén museum is nieuw, de andere vier presenteren grote uitbreidingen.
28/01/25
Dit zijn de beste reisbloggers van Nederland
Op 18 januari 2025 werden de winnaars van de allereerste editie van de Dutch Travel Blog Awards bekendgemaakt. Dit event, georganiseerd door het gespecialiseerde travel marketingbureau Thx.agency, biedt het podium aan de beste travel content creators van Nederland.
28/01/25
Stichting het Gehandicapte Kind viert 75-jarig jubileum met Samenspeeldagen in Efteling
De Efteling organiseert samenspeeldagen. Initiatieven zoals Speelbos NEST! zorgen ervoor dat kinderen met een beperking niet aan de zijlijn, maar in de spotlights staan.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...