Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 30-05-2023
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Primeur EuroParcs: zuivering zwembadwater in zeecontainer

Binnenzwembad op vakantiepark De Biesbosch is gerenoveerd

Primeur EuroParcs: zuivering zwembadwater in zeecontainer

Zwembadwater zuiveren in een zeecontainer: dat klinkt futuristisch, maar het is nu werkelijkheid. De opmerkelijke primeur is voor het nieuwe binnenzwembad op vakantiepark De Biesbosch van EuroParcs. Dit is het eerste zwembad van de vakantieparkenspecialist waarbij de waterzuiveringsinstallatie in een zeecontainer is geplaatst. De container staat naast het zwembadgebouw. Dankzij deze innovatie bespaart EuroParcs energie op de zuivering van het zwembadwater.

Het binnenzwembad en het kinderbad op EuroParcs De Biesbosch zijn recent gerenoveerd. Daarbij moest ook een nieuwe waterzuiveringsinstallatie worden geïnstalleerd. Om ervoor te zorgen dat de renovatie voor het hoogseizoen voltooid zou zijn, ging de het bedrijf een samenwerking aan met ingenieurs- en adviesbureau Antea Group en Backers Zwembaden & Wellness. "De installatie voor het zuiveren van zwembadwater bevindt zich over het algemeen in dezelfde ruimte als het zwembad”, zegt René Ruiter, namens Antea Group. "In dit geval was dit niet mogelijk en daarom hebben we iets nieuws bedacht: een zeecontainer met daarin de complete technische installatie. Het is bijzonder dat de samenwerking tussen opdrachtgever, installateur en adviseur heeft geleid tot dit nieuwe concept.”

 

Energiebesparing

Backers Zwembaden & Wellness was verantwoordelijk voor de installatie van de waterbehandelingsinstallatie in de container. Met een vrachtwagen is de container vervoerd naar EuroParcs De Biesbosch, waarna deze met een kraan op zijn plek werd getild. Er is een sleuf gegraven om de leidingen te trekken van het zwembad naar de container. "Dit is een geheel nieuwe manier van werken”, zegt Richard Backers van Backers Zwembaden & Wellness. "De installatie is voorzien van de laatste technieken, waardoor er minder handmatige metingen gedaan hoeven te worden en er energie wordt bespaard in vergelijking met de oude installatie.”

 

De zeecontainer is aan de buitenkant bekleed met houten panelen, zodat het opgaat in de omgeving van EuroParcs De Biesbosch. Volgens Edwin Duijvekam, manager faciliteiten bij EuroParcs, kan de installatie eenvoudig verplaatst worden als het nodig is. "Het is een volledig modulaire technische installatie, zodat dit systeem eenvoudig gebruikt kan worden op andere parken. Een groot voordeel is bovendien dat deze installatie in korte tijd gerealiseerd is, waardoor het zwembad op EuroParcs De Biesbosch slechts korte tijd gesloten is geweest. Zo hebben bezoekers van het park nauwelijks iets gemerkt van de verbouwing en kunnen zij deze zomer genieten van het nieuwe zwembad.”

 

Trefwoorden: Waterzuiveringsinstallatie, zeecontainer

CELTH



||| Nieuws |||

18/04/25
Website Ophetwater.nl voor routes op het water
Het Watersportverbond heeft een nieuwe website gelanceerd: Ophetwater.nl. Deze gebruiksvriendelijke ...
18/04/25
Nederlands toerisme licht in de min in eerste twee maanden van 2025
Nederland heeft in toeristisch opzicht een matige eerste twee maanden van 2025 achter de rug. Het aantal gasten in logiesaccommodaties daalde met 2,1% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In overnachtingen gemeten was de daling met -4,0% nog sterker.
18/04/25
Exclusief voor leden
Efteling kondigt nieuwe familieattractie en heropening van Wonder Hotel aan
De Efteling heeft spannende nieuwtjes voor haar bezoekers. Zo komt er een nieuwe familie-attractie en heropent het Eftelinghotel na een grondige renovatie.
18/04/25
Camperverhuurplatform Goboony professionaliseert hulpverlening
Goboony, het grootste camperdeelplatform van Europa, gaat een nauwe samenwerking aan met VHD Alarmcentrale, dé specialist in camperhulpverlening.
18/04/25
Oprichters KNAB en Albelli investeren €1 miljoen in snelgroeiend platform Glampings.com
Bij 2de investeringsronde heeft Glamping.com een groeikapitaalinjectie opgehaald om luxe camperen toegankelijker te maken voor een breed publiek.
18/04/25
Zuid-Limburg optimaliseert fietsknooppuntennetwerk
Zuid-Limburg heeft haar fietsknooppuntennetwerk herzien en geoptimaliseerd op het gebied van spreiding, beleving en veiligheid. Al met al zijn er deze winter een kleine 75 Zuid-Limburgse knooppunten bijgekomen, met een totale lengte van zo’n 400 km.
18/04/25
Nationale Campermarkt trekt ruimt 3.200 bezoekers
De grootste particuliere campermarkt van Europa laat 25% van de campers van eigenaar wisselen
18/04/25
Favoriete Paasbestemmingen volgens Booking.com
Welke bestemmingen zijn voor Nederlanders rond de Paasdagen favoriet voor een korte vakantie? Booking.com dook in haar data en ziet interessante trends.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...