Geplaatst op: 10-07-2023
Auteur: Marc Gerlings

Ruud Sondag blijft langer bij Schiphol

Hoofdpijndossiers op klant- en milieubeleid oplossen

Ruud Sondag blijft langer bij Schiphol
Ruud Sondag blijft tot en met maart 2024.

De interim CEO van Schiphol, Ruud Sondag mag langer blijven. Sondag moet nog veel lastige operaties leiden zoals het leidend maken van de milieudoelstellingen, het personeelstekort oplossen met de wachtrijen van klanten die ontstonden en de gewenste krimp van de luchthaven in goede banen leiden.

Ruud Sondag blijft op verzoek van de raad van commissarissen tot uiterlijk 1 maart 2024 interim CEO van Royal Schiphol Group. De raad van commissarissen maakt vorderingen in de wervingsprocedure voor een definitieve opvolger, meldt de raad erbij zonder een naam bekend te maken. Ondertussen heeft Sondag progressie geboekt, blijkt uit het commentaar van de RvC.

Jaap Winter, voorzitter van de raad van commissarissen: "De RvC volgt een intensief proces om een permanente CEO te werven. Voor Schiphol, alle medewerkers en stakeholders is het goed dat de interim periode wordt verlengd en dat Ruud Sondag wat langer blijft. Hij heeft samen met het gehele managementteam in korte tijd effectieve keuzes gemaakt waarmee Schiphol een duidelijke agenda voor de toekomst heeft. Kwaliteit en stabiliteit staan nu voorop. Ons verzoek aan Ruud om tot uiterlijk 1 maart 2024 te blijven geeft de RvC tijd om het wervingsproces voor een permanente CEO zorgvuldig af te ronden."


Ruud Sondag over het vertrouwen dat weer langzaam terugkomt in de positie van de luchthaven. "Tijdens de meivakantie was het voor reizigers en luchtvaartmaatschappijen alweer een stuk beter. Een zwaluw maakt nog geen zomer, maar dat geeft wel vertrouwen. We blijven er bovenop zitten. Het inzicht is dat er structurele verbeteringen nodig zijn. We pakken het achterstallig onderhoud aan, gekoppeld aan een nieuwe manier van werken. Op het gebied van arbeidsomstandigheden, milieu, leefomgeving en in onze infrastructuur en gebouwen. Dat zijn belangrijke onderwerpen waar ik graag nog langer aan meewerk. Bovendien vind ik het werk op Schiphol ook gewoon hartstikke leuk.”


Stiller, schoner en beter 

De maatregelen uit Schiphols acht-punten plan om de luchthaven stiller, schoner en beter te maken, zijn de aankomende maanden prioriteiten. Schiphol heeft de plannen die betrekking hebben op geluid ook als voorstel ingebracht in de 'balanced approach' procedure van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Schiphol wil Nederland ook in de toekomst blijven verbinden maar dat moet op een betere manier. Daarom kiest het management voor een stiller, schoner en beter Schiphol. 


Onderhoudsachterstanden wegwerken 

Daarnaast werkt Schiphol aan een plan om de kwaliteit van haar infrastructuur en gebouwen te verbeteren. De luchthaven zal deze op korte termijn bekendmaken. Het betreft onder meer het inhalen van onderhoudsachterstanden, het verbeteren en vernieuwen van infrastructuur en het verbeteren van de arbeidsomstandigheden. 

Trefwoorden: Schiphol, Sondag, milieu, personeel, infrastructuur, beleid, politiek, management

CELTH





||| Nieuws |||

10/02/25
Nationale Sportweek telt liefst 5 host cities
Van 19 tot en met 28 september 2025 vindt de Nationale Sportweek plaats, waarbij heel Nederland in beweging komt. Vijf steden springen eruit als host cities: Leeuwarden, Bunschoten, Zoetermeer, Westland en Helmond.
07/01/25
Exclusief voor leden
Apollo Reizen wordt sponsor Sparta
Apollo Reizen heeft vandaag aangekondigd sponsor te worden van voetbalclub Sparta Rotterdam. Deze nieuwe sponsoring markeert voor Apollo Reizen het versterken van de band tussen sport en reizen.
26/12/24
Recycling bekers bij sportevenementen
Dit jaar gingen nieuwe regels in voor de recyclinhg van plastic bij evenementen. Dat was niet makkelijk voor sportevenementen. Opeens moesten de kartonnen bekers voor deelnemers met plastic laagje of gewassen worden, of verzamelen en recyclen. De Zevenheuvelenloop is het eerste evenement dat een percentage van recycling doorgeeft, 92,5%.
25/12/24
Op weg naar 2025
Het jaar 2024 loopt ten einde en we kijken vol verwachting uit naar een prachtig 2025. We willen jullie hartelijk bedanken voor de fijne samenwerking en het vertrouwen in ons.
05/12/24
Relatief veel problematische schulden in vrijetijdssector
Zes procent van de Nederlandse bedrijven ervaart de schuldenlast als problematisch. Daarbij staat de horeca aan top en ook cultuur, sport en recreatie scoren hoog.
03/12/24
Bluebird-index wijst Frankrijk aan voor beste sneeuwomstandigheden
Hoewel de grote meerderheid van de sneeuwliefhebbers (60%) de ervaring van een wintersportvakantie onvervangbaar vindt, onafhankelijk van hoeveel sneeuw er zou vallen, wacht (33%) op een duidelijke sneeuwgarantie alvorens een vakantie te boeken, volgens cijfers van reisorganisatie Sunweb.
06/11/24
Ondernemers vrijetijdssector minder positief
Nederlandse ondernemers zijn minder positief dan een jaar eerder. Toch verwachten ze in 2025 te investeren en de personeelssterkte. Het ondernemers vertrouwen is in Nederland onverminderd licht negatief. Hoe zit het in de vrijetijdssector?
15/10/24
Exclusief voor leden
Inclusieve watersport bij RiF010
Van 7 tot en met 12 oktober vond de Week van de Toegankelijkheid plaats, waarbij RiF010 heeft laten zien dat inclusiviteit in de watersport echt belangrijk is. En gewoon ook kan.