Geplaatst op: 25-07-2023
Auteur: Redactie
NRIT

Vier Kijkers langs Pannerdensch Kanaal

Vier Kijkers langs Pannerdensch Kanaal

Rijkswaterstaat en de gemeenten Lingewaard en Zevenaar hebben vier kijkers geplaatst langs het Pannerdensch Kanaal. De kijkers vertellen de geschiedenis over het Pannerdensch Kanaal en brengen het voor recreanten tot leven.

Het Pannerdensch Kanaal bestaat al meer dan 300 jaar en is nauw verbonden met de oprichting van Rijkswaterstaat in 1798. Het Kanaal is cruciaal voor de waterhuishouding van Nederland. Elke seconde stromen miljoenen liters water via de Boven-Rijn Nederland binnen. De Waal en het Pannerdensch Kanaal voeren dit water af naar laag-Nederland.

In 2020 heeft Rijkswaterstaat de omgeving van het Pannerdensch Kanaal gevraagd om ideeën aan te dragen om de beleving van het Kanaal te vergroten. Uit de vele inzendingen is het plaatsen van vier kijkers geselecteerd. De gemeenten Lingewaard en Zevenaar dienden gezamenlijk het idee bij Rijkswaterstaat in, om aan iedere kant van het Pannerdensch Kanaal twee kijkers te plaatsen. De vier kijkers zijn elk ongeveer anderhalve meter hoog en zijn aan de buitenkant bekleed met cortenstaal. Ze zijn elk voorzien van twee kijkgaten op ooghoogte, en tonen aan de kijkende wandelaar elk een andere set foto’s en korte duidende teksten. De kijkers blijven minimaal tien jaar staan.

Wethouder Nick Hubers van de gemeente Lingewaard: "Fort Pannerden ligt op een prachtige plek en is een échte toeristische trekpleister voor gemeente Lingewaard. Het fort kent een rijke historie en staat niet voor niets sinds 2021 op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.”

De twee kijkers in Lingewaard hebben als thema Fort Pannerden en Klompenwaard. De dia’s in de kijker van het fort vertellen over de geschiedenis en wat er nu te beleven is. In de kijker over de Klompenwaard is te zien welke ‘bewoners’ het natuurgebied heeft. De twee kijkers in de gemeente Zevenaar hebben als thema Water toen en Water nu.

Wethouder Arthur Boone van de gemeente Zevenaar: "Door de eeuwen heen heeft water een centrale rol gespeeld in het gebied van onze gemeente. Daarom heeft de gemeente Zevenaar ervoor gekozen om één kijker te richten op het verleden en één kijker op het heden. We willen op deze manier graag kennis en bewustwording hierover meegeven aan de (toevallige) passant en aan onze eigen inwoners


Trefwoorden: dagrecreatie, informatie, rivierenlandschap

CELTH



||| Nieuws |||

15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.
14/01/26
The Hague & Partners ondersteunt Haagse hotelweek
Tijdens de Haagse Hotelweek, van vrijdag 13 tot en met zondag 22 februari 2026, boek je tegen uitzonderlijk scherpe tarieven een overnachting in een van de 29 hotels in en rond Den Haag. DMO The Haque & Partners ondersteunt de actie.
14/01/26
Verandert blue monday naar green monday?
Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...