Geplaatst op: 28-09-2023
Auteur: Marc Gerlings

Travel Challenge levert banen op

Travel Challenge levert banen op
Reiswerk Travel Challenge 2023. Foto: Reiswerk.

Reiswerk, het arbeidsmarktfonds van de reisbranche, organiseerde in juni de Travel Challenge - een 5-daagse event van de reisbranche. Op het prachtige Fuerteventura kwamen 64 studenten, samen met experts van vooraanstaande reisbedrijven en het onderwijs, bijeen om innovatieve duurzame concepten te ontwikkelen voor bestaande kavels.


Deze getalenteerde studenten werden verdeeld in kleine teams, begeleid door zowel een onderwijsvertegenwoordiger als een expert van een deelnemend reisbedrijf. De nauwe samenwerking tussen de studenten en de reisbedrijven heeft buitengewone resultaten opgeleverd. Maar liefst 14 studenten zijn sindsdien hun carrière begonnen bij een van de deelnemende reisbedrijven, en er worden nog steeds gesprekken gevoerd.


Vandaag komen de studenten en de experts van de reisbedrijven, samen op de reünie om nog één keer herinneringen op te halen en het succes van het event te vieren. "De Travel Challenge op Fuerteventura is fantastisch verlopen. Dat nu blijkt dat zoveel studenten een baan of stage hebben overgehouden aan dit evenement, maakt het succes nog groter. We zijn daar bij Reiswerk enorm trots op”, zegt Esther, manager bij Reiswerk. "Het doel van de Travel Challenge is om studenten een inkijkje te geven in het werken in de reisbranche en hen te enthousiasmeren voor een baan in deze mooie branche, en dat is gelukt! De studenten hebben laten zien dat ze over de juiste kennis en vaardigheden beschikken om in deze sector aan de slag te gaan. De reisbedrijven hebben zich goed op de kaart gezet tijdens dit event!"


De studenten die een baan hebben gevonden, zijn duidelijk erg blij met deze kans. "Toen ik me aanmeldde voor de Travel Challenge had ik nooit gedacht dat ik nu zou staan waar ik sta; een onwijs mooie eerste ‘grote-mensen-baan’ bij TUI na m’n studie, waarin ik de sector nog verder mag verkennen en echt m’n plek kan vinden. Iets wat als recent afgestudeerde niet vanzelfsprekend is. De Travel Challenge heeft deuren geopend en me met de juiste mensen in contact gebracht voor een vliegende start van m’n carrière”, zegt Thijs van Toorenenburg, winnaar van de Travel Challenge 2023.


Reiswerk organiseert in 2024 de 10e editie van Travel Challenge en roept laatstejaars hbo/wo studenten én reisbedrijven op om zich in te schrijven. De organisatie wil met dit event bijdragen aan de ontwikkeling van een duurzame arbeidsmarkt.

Trefwoorden: reizen, werk, arbeidsmarkt, carrière, reisindustrie

CELTH





||| Nieuws |||

13/02/25
Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026
Na een tussenjaar zonder verkiezing Leukste Uitje van Nederland, wordt de draad in 2026 weer opgepakt door een samenwerking van partijen in de dagrecreatie branche: Go-Kids, Pretwerk, de Great Stay App en de organisatie van Recreatie Vakbeurs / Recreatie Next Level).
12/02/25
Scandic versterkt positie in Duitsland
Scandic blijft uitbreiden op bestemmingen in Duitsland en zal een leegstaand hotel met 214 kamers overnemen in het westelijke district van het centrum van Berlijn.
11/02/25
Exclusief voor leden
Meer dan 50 miljoen verblijfstoeristen in Nederland
Weer een recordjaar voor het Nederlands verblijfstoerisme met 51,7 miljoen gasten en 146,1 miljoen overnachtingen. In 2012 telden Nederlandse logiesaccommodaties slechts 33,4 miljoen gasten die samen 92,9 miljoen overnachtingen realiseerden. Dat blijkt uit voorlopig cijfers van het CBS op basis van de Statistiek Logiesaccommodaties.
11/02/25
DMO en Groninger Museum maken samen podwalk door de stad
Marketing Groningen en het Groninger Museum introduceren de nieuwe podwalk ‘Hoe van Gogh naar Groningen kwam’. Deze podwalk neemt luisteraars mee langs historische locaties in de stad Groningen, waar de kunststroming door het eind van de 19e eeuw/de eeuwwisseling voelbaar is.
11/02/25
Aviareps vertegenwoordig Visit Monaco in Nederland
Bureau AVIAREPS zal destinatie Monaco vertegenwoordigen op de DACH-markt (Duitsland, Oostenrijk en Z...
10/02/25
Nationale Sportweek telt liefst 5 host cities
Van 19 tot en met 28 september 2025 vindt de Nationale Sportweek plaats, waarbij heel Nederland in beweging komt. Vijf steden springen eruit als host cities: Leeuwarden, Bunschoten, Zoetermeer, Westland en Helmond.
10/02/25
Winnaars Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel
Op 6 februari vond de jaarlijkse uitreiking van de Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel plaats in Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond in Amsterdam. Tijdens dit evenement werden de meest inspirerende reportages over toeristisch en cultureel Vlaanderen in Nederlandse media gevierd.
10/02/25
Exclusief voor leden
Bezoekersrecord voor Toverland
Attractiepark Toverland heeft in 2024 voor het derde jaar op rij een bezoekersrecord behaald. Het park in het Limburgse Sevenum werd bezocht door 1,2 miljoen gasten. Deze groei is te danken aan investeringen in kwaliteit, seizoensevenementen en gasttevredenheid.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...