Geplaatst op: 11-10-2023
Auteur: Redactie
NRIT

Nederland krijgt nachttrein naar Praag

Nederland krijgt nachttrein naar Praag

De nachttrein van Amsterdam naar Berlijn van European Sleeper gaat doorrijden naar Praag. De nachttrein van de Nederlandse-Belgische spoormaatschappij European Sleeper gaat vanaf 25 maart 2024 drie keer per week naar Praag rijden op maandag, woensdag en vrijdag.

De reizigers stappen om 19:22 in de trein in Brussel en om 22:34 uur in Amsterdam. De trein is om 06:10 in Berlijn en de reizigers worden om 09:18 uur wakker in eerste Tsjechische station D??ín. Vervolgens stopt de trein in de stad Ústí nad Labem en om 10:56 uur arriveert de trein op het Centraal Station van Praag. De hele reis duurt 15,5 uur. Naast deze drie hoofdsteden stopt de trein nog op 17 stations langs de route door vier landen.

CzechTourism is blij dat de trein in het land op meerdere stations stopt omdat zo toeristen ook andere delen van het land makkelijk per trein kunnen verkennen. Omdat European Sleeper voor het vervoer van fietsen zorgt is dit een goede kans om de Elberoute te gaan ontdekken of vanuit vanuit D??ín (of Ústí nad Labem) naar Praag te fietsen. "Het feit dat de nachttrein van European Sleeper ook buiten Praag stopt is voor ons cruciaal, want het sluit aan op onze promotie van actieve vakanties in de natuur. Nederlanders en Belgen reizen vaak naar de regio´s en ons doel voor volgend jaar is om dat aantal te verhogen,” aldus Petra Koorn Pale?ková, directeur van CzechTourism Benelux. 

Afgelopen jaar kwamen 223.400 Nederlanders en ruim 79.000 Belgen naar Tsjechië. Nederlandse reizegers staan daarmee al jaren in Top 10 van buitenlandse toeristen die Tsjechië bezoeken.

Trein
Trein
Topics:Vakanties
Trefwoorden: vakanties, reizen, vervoer, treinreizen, Tsjechië

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...