Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 18-10-2023
Auteur: Marc Gerlings

Jan Brands-Leever van Cultuurconnectie naar Idea

Jan Brands-Leever van Cultuurconnectie naar Idea

Jan Brands-Leever vertrekt op 1 december 2023 als directeur van brancheorganisatie Cultuurconnectie. Hij bekleedde deze functie sinds juni 2010 bij rechtsvoorganger Kunstconnectie, dat in 2015 onder zijn leiding fuseerde met de Bond van Nederlandse Volksuniversiteiten, resulterend in Cultuurconnectie.


De komende weken zal Brands-Leever nog werkzaam voor overdracht van werkzaamheden en een aantal lopende projecten afronden. Donderdag 30 november is zijn laatste werkdag bij Cultuurconnectie. Daarna zal Brands-Leever als directeur-bestuurder van KunstenHuis Idea in De Bilt, Soest, Zeist en Bunnik aan de slag gaan.


Het bestuur van Cultuurconnectie betreurt het vertrek van Brands-Leever en dankt Jan voor zijn grote inzet en bijdrage die hij de afgelopen jaren heeft geleverd voor Cultuurconnectie, haar leden en de branche. Zij is hem zeer erkentelijk voor zijn bijdrage aan de ontwikkeling en positionering van Cultuurconnectie als dé brancheorganisatie voor cultuureducatie, amateurkunst en volksuniversiteitswerk.

Het is nu aan het bestuur van de vereniging om te voorzien in de opvolging. Willem van Moort is voor de overbruggende periode bereid gevonden om als interim-directeur voor continuïteit te zorgen.

Jantien Westerveld, voorzitter: "Jan heeft een cruciale rol gespeeld in de vorming van Cultuurconnectie tot wat het nu is: een stevige organisatie met een stabiel aantal lidorganisaties en een gezonde financiële positie, die grote zeggingskracht heeft in lobby en beleidsbeïnvloeding en een onmisbare partner is voor kwalitatieve, toegankelijke cultuureducatie en cultuurdeelname in Nederland. Hij was onder andere medeoprichter van Platform ACCT het arbeidsmarktplatform voor de culturele en creatieve sector. Mede dankzij Jan is de maatschappelijke en politieke waardering voor ons werk weer gestegen en is de verbinding met de maatschappij en tussen de leden onderling vergroot. Ook ten tijde voor de corona-periode waarin een andere rol van de brancheorganisatie werd gevraagd doorstond de branche onder zijn vleugels de grote uitdagingen die er lagen. Grote waardering en dank gaan dan ook naar hem uit en we wensen hem veel succes in de toekomst.”


Jan Brands-Leever: "Na 13,5 prachtige, intense en intensieve jaren in "de mooiste baan van Nederland”, is het tijd voor een nieuwe wending in mijn carrière. Ik kijk met trots en een beetje weemoed terug. In 2010 leek de branche er nog redelijk stabiel voor te staan, maar toen viel Balkenende IV en trad Rutte I aan. Sindsdien is het eigenlijk nooit meer rustig geweest voor de cultuureducatie en -participatiebranche. We hebben samen stormen doorstaan en op het randje gelopen, maar we hebben ook schitterende oplossingen en nieuwe routes weten te vinden! Zoals een nieuw systeem voor kwaliteitszorg, de arbeidsmarktagenda, de brancheprotocollen en het Zoom-project tijdens corona, het is te veel om op te noemen. Er zijn helaas ook leden omgevallen en er zijn witte vlekken in Nederland ontstaan, maar er zal een nieuwe wind gaan waaien! Cultuureducatie en – participatie staan weer hoog op de agenda van politiek en samenleving. De drie overheden, onze collega’s in het veld, de maatschappelijke partners, de pers en allerlei belanghebbenden zien ons staan en willen samenwerken! Dat stemt me hoopvol voor de komende periode.”

Topics:Beleid, Cultuur
Trefwoorden: cultuur, management, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Vloer Recreatie Vakbeurs voor 80% gevuld
Met nog ruim zeven maanden te gaan tot de Recreatie Vakbeurs op 11, 12 en 13 november 2025 in Evenementenhal Hardenberg, is de beursvloer nu al voor maar liefst 80% geboekt.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
01/04/25
Tegenslagen voor culturele sector en
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
01/04/25
Exclusief voor leden
Plopsaland De Panne viert 25e verjaardag met spectaculaire parade
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
01/04/25
Brabant verwelkomt nieuw wandelplatform: WandelStarter
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
01/04/25
Nieuw personage in Slagharen: Burgemeester Bright verwelkomt gasten
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
01/04/25
Exclusief voor leden
Cruiseschepen in Rotterdam aan de stekker
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...