Geplaatst op: 25-10-2023
Auteur: Marc Gerlings

Jaarbeurs pakt uit met concept Dutch Travel Week

Jaarbeurs pakt uit met concept Dutch Travel Week

Het aantal bezoekers van de Vakantiebeurs liep terug in de recente jaren. Om het weer tot een succesvolle week te maken, pakt Jaarbeurs Utrecht uit met een nieuw concept, de Dutch Travel Week.

Van 10 tot en met 14 januari 2024 vindt de allereerste editie van de Dutch Travel Week plaats in het hart van Nederland, Utrecht. De Dutch Travel Week is een nieuw, meerdaags evenement waarin de (internationale) reiswereld centraal staat. Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs: "De Dutch Travel Week bestaat uit een week vol activiteiten voor reisprofessionals en reisliefhebbers waaronder de 53ste editie van de Vakantiebeurs, de nieuwjaarsbijeenkomst van de ANVR, de Travel Trade Day en het Travel Talent Event voor studenten van toerisme-opleidingen. Tijdens de Dutch Travel Week verbinden we de gehele reissector zowel qua leisure als zakelijk toerisme.”

Al meer dan 50 jaar beginnen Nederlanders met een oriëntatiedag voor hun vakantie op de Vakantiebeurs in Utrecht. Honderdduizend bezoekers, duizenden vakprofessionals, honderden journalisten en tientallen internationale ambassadeurs komen jaarlijks naar de grootste consumentenbeurs van Jaarbeurs. Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs: "De Vakantiebeurs wordt traditioneel gezien als de aftrap van een nieuw reisjaar. Rondom de beurs worden jaarlijks verschillende congressen en activiteiten georganiseerd voor reisprofessionals. Om te voorkomen dat branchegenoten elkaar in een paar dagen tijd op veel diverse events opnieuw tegenkomen, slaan we de handen ineen met Utrecht Marketing, de ANVR en Reiswerk. Zo brengen we alle doelgroepen samen in Utrecht. De stad wordt hiermee voor één week per jaar het centrum van en voor de reiswereld.”

Week vol evenementen voor consumenten en reisprofessionals

Jaarbeurs werkt samen met Utrecht Marketing om tijdens de Dutch Travel Week extra in te zetten op het enthousiasmeren van bezoekers om de stad in te gaan. Cor Jansen, directeur Utrecht Marketing: "De Dutch Travel Week is een mooie kans voor Utrecht, want samen met Jaarbeurs en ondernemers in de stad enthousiasmeren wij bezoekers en internationale reisprofessionals de stad in te gaan, een nachtje te blijven en zo Utrecht nog beter te leren kennen.”

Ook ANVR is actief betrokken bij de Dutch Travel Week. De ALV en nieuwjaarsreceptie van de ANVR verhuist naar Jaarbeurs. Daarmee wordt de receptie op 8 januari 2024 de officiële aftrap van de Dutch Travel Week. Frank Oostdam, directeur ANVR: "De Dutch Travel Week zorgt voor veel reisinspiratie en de mogelijkheid voor reizigers om persoonlijk advies te vragen aan onze erkende reisbedrijven. Een uitgelezen kans voor de reiziger om zich te oriënteren en de gewenste reis of vakantie op tijd vast te leggen.”

Kansen voor young professionals?

De Dutch Travel Week biedt ook kansen voor young professionals uit de reisbranche. Zo organiseert Reiswerk het Travel Talent Event. "We laten nieuw talent kennismaken met de reisbranche en zo hopen we studenten te enthousiasmeren voor een baan in deze dynamische en innovatieve branche. De young professionals geven vanuit hun eigen ervaringen een inkijkje in het werken in de reisbranche, de uitdagingen waar de sector voor staat en de verschillende baanmogelijkheden in de reiswereld.”

De Dutch Travel Week is in Nederland het grootst evenement voor de reiswereld. De Vakantiebeurs is vanaf 2024 onderdeel van de Dutch Travel Week. De Vakantiebeurs wordt gehouden van donderdag 11 tot en met zondag 14 januari. De beurs is dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur. Op de vrijdagavond is de beurs open tot 20.00 uur met een relatie-event. Op woensdag 10 januari vindt de Travel Trade Day plaats. 


Trefwoorden: Jaarbeurs, Vakantiebeurs. Travel, evenement

CELTH



||| Nieuws |||

06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.
05/03/26
Gastvrije Utopia
Tijdens het Trendcongres Toerisme op 2 april in Deventer kun je bij breakout-sessies ook kiezen voor de sessie 'Gastvrije Utopia'. Vier ervaren workshopleiders in toerisme nemen je mee in wat misschien jouw utopia voor toerisme kan zijn.
05/03/26
Utrecht benoemt PARK
Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Abe Veenstra benoemd tot Provinciaal Adviseur Ruimtelijke Kwaliteit (PARK). Met de benoeming versterkt de provincie de onafhankelijke advisering over de fysieke leefomgeving.
04/03/26
ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
02/03/26
Exclusief voor leden
Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.

||| Agenda |||

09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...