Geplaatst op: 29-11-2023
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Boris van der Ham nieuwe onafhankelijke voorzitter VVEM

Boris van der Ham nieuwe onafhankelijke voorzitter VVEM

Tijdens de algemene ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) afgelopen maandag 27 november is Boris van der Ham gepresenteerd als nieuwe en onafhankelijke voorzitter. Met het voorzitterschap van Van der Ham gaat de VVEM een nieuwe fase in. Een logische voortzetting van de koers die de vereniging de afgelopen jaren heeft gevaren.

 

De VVEM is van oudsher een vereniging die de evenementenbranche heeft geprofessionaliseerd. Dit door makers van evenementen in de volledige breedte – van toeleveranciers tot locaties en organisatoren – te verbinden en ondersteunen. De VVEM heeft zich de afgelopen jaren tevens steeds meer ontwikkeld tot een vereniging die ook richting de media en politiek Den Haag hét gezicht en de stem is geworden voor de evenementenbranche. Jarenlang is de voorzitter van de vereniging vanuit de eigen gelederen gekozen. Door de veranderende rol van de VVEM is de aanstelling van een onafhankelijke voorzitter een logische volgende stap.

 

De VVEM is daarom verheugd om Boris van der Ham te kunnen presenteren als voorzitter. Van der Ham is bestuurder in de zorg, cultuur en het bedrijfsleven. Daarnaast is hij acteur en muzikant, en was tussen 2002 en 2012 volksvertegenwoordiger. Met deze achtergrond brengt hij zowel de bestuurlijke ervaring mee, als de nodige affiniteit met de evenementenbranche. Van der Ham is op 27 november 2023 voorgesteld aan de VVEM-leden tijdens de algemene ledenvergadering op de SS Rotterdam en zijn benoeming is door de leden unaniem bekrachtigd.

 

"Met een onafhankelijke voorzitter is de Vereniging van Evenementenmakers nog beter in staat om de branche te verbinden en onze boodschap breed voor het voetlicht te brengen” zo stelt vertrekkend voorzitter Henk Schuit. "Ik ben heel trots dat ik het voorzitterschap van de VVEM mag overdragen aan Boris van der Ham. Deze functie is bij hem in zeer goede handen.”

 

"Het is een grote eer om de nieuwe voorzitter van de Vereniging van Evenementenmakers te zijn”, zo zegt Van Ham. "Ik ga mij als voorzitter de komende tijd hard maken voor het nog meer zichtbaar maken van de economische, maatschappelijke en culturele impact van onze branche.”

Trefwoorden: Nieuwe voorzitter, VVEM

CELTH



||| Nieuws |||

21/01/26
KLM maakt WiFi gratis op Europese vluchten
KLM maakt als een van de eerste Europese luchtvaartmaatschappijen internet gratis voor passagiers binnen Europa. Passagiers kunnen tijdens de volledige vlucht e-mailen, internetten, muziek luisteren, gamen of films en series streamen.
21/01/26
Switch je route
De Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht is 13, 14 en 15 februari weer hét ontmoetingspunt voor iedereen met een passie voor fietsen en wandelen. Het thema van de komende editie is ‘Switch je route’. Bezoekers worden uitgedaagd hun blik te verruimen en nieuwe paden te verkennen: van onbekende langeafstandsroutes tot verrassende tochten dicht bij huis.
21/01/26
Exclusief voor leden
Kogge naar renovatie
Op dinsdag 20 januari is de 600 jaar oude IJsselkogge, een van de belangrijkste scheepsvondsten van Nederland, uit het conserveringsstation bij Museum Batavialand op een ponton over water naar Zwartsluis vervoerd. In Zwartsluis wacht verdere restauratie. Uiteindelijk zal het 15de-eeuwse handelsschip in Kampen een museale bestemming krijgen op een afstand van ongeveer 200 meter van de oorspronkelijke vindplaats in de IJssel.
20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...