Sterrenbos landgoed Haverriet veiligheid voor recreanten verbeteren
Een van de lanen in landgoed Haverriet. Foto: Landschap Overijssel. Landschap Overijssel gaat het historische sterrenbos op landgoed Haverriet herstellen en klimaatbestendiger maken. In dit unieke twintigste-eeuwse landgoedbos tussen Hengelo en Enschede genieten veel recreanten van de natuur.
De werkzaamheden zijn erop gericht hun veiligheid ook in de toekomst te garanderen en de karakteristieke structuur van dit cultureel erfgoed te behouden. Sterrenbos Haverriet is ruim honderd jaar geleden ontworpen door de gerenommeerde landschapsarchitect Pieter Wattez. Juist die datering maakt het bos bijzonder. Sterrenbossen met rechte lanen die samenkomen op een punt, waren in die tijd al lang weer uit de mode. Waarom gaf Ludwig van Heek dan toch de opdracht voor de aanleg ervan? Mogelijk voor de jacht. Vanuit het middelpunt van de ster heb je goed zicht in de acht lanen. Dat maakt dat Landschap Overijssel dit bos als ‘uniek’ benoemt.
Lanen mogelijk onveilig door slechte conditieDat karakteristieke lanenpatroon staat onder druk. De bomen van het landgoed zijn veelal in slechte conditie. Door het natuurlijke verouderingsproces in combinatie met verdroging en verzuring van de bodem, takelen ze nu snel af. Steeds meer bomen gaan dood. Zo dreigt het landgoedbos zijn bijzondere historische structuur te verliezen. Daarnaast maakt Landschap Overijssel zich zorgen over de veiligheid van recreanten. Vallende takken en omwaaiende bomen kunnen hen verwonden. "Ingrijpen is onvermijdelijk om het bos weer vitaal te krijgen, het ontwerp te behouden en een veilig bezoek aan het sterrenbos te garanderen," aldus projectleider Wesley Meulenkamp. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: Sterrenbos, lanen, natuur, veiligheid, Haverriet
|
|
21/04/26
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
|
21/04/26
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
|
21/04/26
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
|
21/04/26
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
|
21/04/26
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.
|
20/04/26
Dé VakantieDiscounter is als eerste Nederlandse pakketreisaanbieder beschikbaar als app binnen ChatGPT. Door het eigen aanbod te integreren in het populaire AI-platform, speelt dé VakantieDiscounter in op veranderend zoek- en oriëntatiegedrag van consumenten.
|
20/04/26
Drouwenerzand introduceert eerste GameChanger Dark Ride van bouwer Lagotronics in Nederland. Dit project, dat in 2027 opent, is de eerste roterende dark ride-concept op de Nederlandse markt van deze bouwer.
|
20/04/26
Het grootste sportevenement van Nederland, de NN Dam tot Damloop, is opnieuw in een recordtempo uitverkocht. De individuele startbewijzen voor de 10 Engelse Mijl gingen zaterdagochtend om 9.00 uur in de verkoop en waren binnen ruim een uur volledig vergeven.
|
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
28/05/26
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
|