Geplaatst op: 19-12-2023
Auteur: Marc Gerlings

Transavia verwelkomt eerste Airbus A321neo

Transavia verwelkomt eerste Airbus A321neo
De eerste A321neo voor Transavia. Foto: Airbus Netherlands.

De Nederlandse budgetluchtvaartmaatschappij Transavia Airlines, onderdeel van de Air France-KLM Group, heeft haar eerste A321neo in lease genomen van Air Lease Corporation (NYSE: AL). Het toestel is afgeleverd vanuit de productiefaciliteiten van Airbus in Hamburg.


Deze eerste A321neo markeert het begin van de overgang van Transavia Airlines naar een vloot die volledig bestaat uit de nieuwste generatie Airbus vliegtuigen. De A321neo voor Transavia Airlines biedt plaats aan 232 passagiers in een uniforme klasse. De cabine is uitgerust met Airbus Airspace XL-bagagebakken. Deze bieden 40 procent meer opbergruimte dan de vorige en zorgen voor een meer ontspannen instapervaring voor passagiers en cabinepersoneel. Daarnaast zijn er USB-C-poorten beschikbaar voor passagiers en er is een verbeterd interieur verlichtingssysteem in vergelijking met het vorige type.


De A321neo is het grootste lid van de Airbus A320neo-familie. De type is uitgerust met ‘sharklets’, de gebogen verlengingen aan het einde van de vleugel die onder meer het brandstofverbruik verminderen. Het wordt aangedreven door de nieuwe generatie CFM International LEAP-1A-motoren. Daardoor heeft het vliegtuig een 50 procent lagere ‘noise footprint’, verbruikt het ruim 20 procent minder brandstof en stoot het 20 procent minder CO? uit dan de vorige generatie vliegtuigen van deze grootte.


Airbus heeft het druk met de bouw van dit type. Tot op heden heeft Airbus meer dan 5.600 orders voor de A321neo van meer dan 100 klanten over de hele wereld ontvangen.

Trefwoorden: Transavia, Airbus

CELTH





||| Nieuws |||

12/03/25
Exclusief voor leden
KLM migreert applicaties naar cloud
Accenture werkt samen met Air France-KLM om de bestaande applicaties van de luchtvaartgroep te transformeren en te migreren naar de cloud. Hierbij wordt afgestapt van de drie eigen datacenters. Dat is van grote invloed op het proces en de klantervaring.
12/03/25
Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025
Het Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025 de deuren voor gasten. Efteling investeert 50 miljoen euro in de bouw van het Efteling Grand Hotel. Het is dan het grootste hotel van het Brabantse attractiepark.
12/03/25
Exclusief voor leden
Landal rolt nieuwe merkidentiteit uit
Landal GreenParks en Roompot hebben een belangrijke stap gezet in hun transformatie naar Landal. Vanaf 10 maart 2025 zijn de eerste visuele elementen van de nieuwe merkidentiteit gepresenteerd aan gasten.
12/03/25
Exclusief voor leden
Voor 2026 verhuist Brabantse camperbeurs naar Brabanthallen
De organisator EasyFairs van de Camperbeurs kondigt aan dat de editie in Brabant vanaf 2026 een nieuwe locatie krijgt: Brabanthallen in Den Bosch.
11/03/25
Privium lounge open in Eindhoven Airport
Deze week is op Eindhoven Airport door de Schiphol Group de Privium ExpressLounge officieel geopend. De lounge bevindt zich op de eerste verdieping, naast de Starbucks.
10/03/25
Exclusief voor leden
Rotterdam The Hague Airport sorteert voor op grotere vliegtuigen
Na de modernisering van de vertrekhal en de security, gaat Rotterdam The Hague Airport (RTHA) aan de slag met de volgende fase in het toekomstbestendig maken van de luchthaven. Dit betekent dat de werkplekken van de operationele afdelingen in de terminal worden verbeterd en er aanpassingen worden gedaan in het passagiersproces.
10/03/25
Sunny Cars sluit aan als nieuwe businesspartner van VvKR
Autoverhuurspecialist Sunny Cars,één van de grootste autoverhuurders ter wereld en een vertrouwde naam is nieuwe businesspartner van VvKR.
10/03/25
Madurodam opent deze zomer ‘De Windjager’: een nieuwe indoor attractie die draait om wind 
Madurodam, opent deze zomer een nieuwe attractie ‘De Windjager’. In de nieuwe overdekte dark ride stappen bezoekers voor het eerst in een rijdend voertuig en kunnen ze op een verrassende manier beleven hoe Nederland al eeuwen de kracht van de wind weet te benutten.

||| Agenda |||

18/03/25
18/03/25 t/m 18-03-25: Embrace Quality of Life
Op 18 maart 2025 organiseert Booking Experts het jaarlijkse kennisevent Embrace. Dit evenement is d&...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...