Geplaatst op: 30-01-2024
Auteur: Marc Gerlings

Frank Radstake volgt Frank Oostdam op als directeur ANVR

Frank Radstake volgt Frank Oostdam op als directeur ANVR
Frank Radstake volgt per 1 juli Frank Oostdam op.

Frank Oostdam heeft besloten per 1 juli van dit jaar te stoppen als directeur bij de ANVR. Het bestuur van de ANVR heeft per die datum Frank Radstake, op dit moment nog adjunct-directeur, benoemd tot nieuwe directeur van de brancheorganisatie. Walter Schut blijft aan als adjunct-directeur.

 

"Het bestuur van de ANVR heeft alle begrip voor het besluit van Frank Oostdam, maar vindt het uitermate jammer dat hij besloten heeft te stoppen als directeur van de brancheorganisatie", aldus Arjan Kers, voorzitter van de ANVR. "Met het vertrek van Frank komt een einde aan een imposant tijdperk". Oostdam heeft in de afgelopen jaren als geen ander bijgedragen aan de professionalisering van de reisbranche in het algemeen en de branchevereniging in het bijzonder. 

 

Transformatie naar moderne vereniging

Na de eerdere overgang van een federatief verbond naar een algemene vereniging heeft Oostdam de voorbije 17 jaar hard gewerkt aan de transformatie van de ANVR naar de moderne vereniging die ANVR nu is. Frank Oostdam was, als voorman van de reissector het gezicht naar buiten. Met name tijdens de, voor de reissector ongelooflijk moeilijke Corona-periode. "Onvermoeibaar was hij 24/7 in de weer als een echte diplomaat om voor de belangen van de reisbedrijven op te komen. Zowel in Den Haag bij politiek en ambtenaren, als op radio en tv", benadrukt Kers. "Daarmee heeft hij voor veel goodwill en resultaat gezorgd voor reizen en de reissector. En laten we vooral ook niet vergeten dat hij ruim 8 jaar op meer dan uitstekende wijze de dubbelrol heeft vervuld van directeur en voorzitter”.

 

Rustiger aan doen

Frank Oostdam: "Na lang wikken en wegen heb ik besloten om te stoppen als directeur van de ANVR. Hoewel ik mij gelukkig weer helemaal fit voel, merk ik toch dat ik meer behoefte heb gekregen aan een betere balans tussen privé en werk". Aangezien voor Oostdam 'een beetje rustiger aan doen' niet helemaal in zijn systeem zit, en de ANVR natuurlijk een directeur verdient die zich voor de volle 100% inzet. Zeker nu de sector weer helemaal terug is op het oude niveau en dit overstijgt, vindt hij het een mooi moment om andere dingen te gaan doen. "Ik stel mij in juni overigens wel herkiesbaar voor een tweede termijn als voorzitter van onze Europese koepel ECTAA en blijf op die manier hopelijk toch nog verbonden aan de reissector en de ANVR en dat vind ik hartstikke leuk”, zegt Oostdam. 

 

Opvolger met stabiele koers

Arjan Kers: "We zijn blij dat het bestuur van de ANVR inmiddels Frank Radstake heeft kunnen benoemen als opvolger van Frank Oostdam, per 1 juli aanstaande". De afgelopen jaren heeft hij al samen met Oostdam, het team, en het bestuur van de ANVR gewerkt aan de voor de reissector belangrijke onderwerpen als duurzaamheid, innovatie, juridische zaken en arbeidsmarkt. Het bestuur heeft de volle overtuiging dat ze met de nieuwe directeur een stabiele koers kunnen blijven varen in een voor de reisbranche uitdagende periode. Het is duidelijk dat in 2024 de Nederlander reislustiger is dan ooit tevoren. Daarom wil de ANVR ervoor zorgen als sector, dat ook in de toekomst de reizigers de mooiste en beste reiservaringen krijgen. Zowel zakelijke reizigers als vakantiegangers. 

 

"Gedurende de afgelopen 14 jaar heb ik met veel plezier samengewerkt met Frank Oostdam", aldus Frank Radstake. "Ook op persoonlijk gebied vind ik het daarom echt jammer dat hij heeft besloten te stoppen. Tegelijkertijd ben ik ook heel trots en dankbaar dat zowel hij als de rest van het bestuur mij het vertrouwen heeft gegeven om als zijn opvolger aan de slag te gaan. Gelukkig hebben we bij de ANVR een heel ervaren en uitstekend functionerend team - zowel op het bureau als in het bestuur - waarmee we verder aan de slag gaan". 

 

De komende maanden worden benut om nieuwe collega’s te zoeken zodat het team op 1 juli 2024 weer op volle sterkte is. Tot dan blijft Frank Oostdam gewoon als directeur betrokken en bereikbaar bij de ANVR. Het zou goed zijn voor de ANVR, de Nederlandse reisbranche en ECTAA als hij nog een tweede termijn van tweede jaar voorzitter van de Europese koepel zou kunnen blijven. Daar wil de ANVR de komende maanden dan ook vol op inzetten.

Trefwoorden: ANVR, directeur, Frank Oostdam, Frank Radstake, Arjan Kers

CELTH



||| Nieuws |||

13/02/26
Exclusief voor leden
Hoe pak je overname van je bedrijf aan?
Terwijl de Nederlandse MKB-overnamemarkt tekenen van herstel vertoont, dreigt een groot deel van de bedrijfswaarde verloren te gaan door gebrek aan adequate voorbereiding.
12/02/26
Exclusief voor leden
Twintig actievoerders bezetten Lelystad Airport
Een groep van twintig Greenpeace-actievoerders heeft vanochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet. Ze eisen dat het nieuwe kabinet een streep zet door de plannen om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
11/02/26
Jasper Tieleman versterkt team Maas
De recreatie- en watersportsector krijgt er een gedreven en ervaren professional bij. Met de komst van Jasper Tieleman versterkt Maas recreatie bedrijfsmakelaardij haar team met iemand voor wie recreatie niet alleen een branche is, maar een familie-erfenis.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.

||| Agenda |||

13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...