Geplaatst op: 30-01-2024
Auteur: Marc Gerlings

Frank Radstake volgt Frank Oostdam op als directeur ANVR

Frank Radstake volgt Frank Oostdam op als directeur ANVR
Frank Radstake volgt per 1 juli Frank Oostdam op.

Frank Oostdam heeft besloten per 1 juli van dit jaar te stoppen als directeur bij de ANVR. Het bestuur van de ANVR heeft per die datum Frank Radstake, op dit moment nog adjunct-directeur, benoemd tot nieuwe directeur van de brancheorganisatie. Walter Schut blijft aan als adjunct-directeur.

 

"Het bestuur van de ANVR heeft alle begrip voor het besluit van Frank Oostdam, maar vindt het uitermate jammer dat hij besloten heeft te stoppen als directeur van de brancheorganisatie", aldus Arjan Kers, voorzitter van de ANVR. "Met het vertrek van Frank komt een einde aan een imposant tijdperk". Oostdam heeft in de afgelopen jaren als geen ander bijgedragen aan de professionalisering van de reisbranche in het algemeen en de branchevereniging in het bijzonder. 

 

Transformatie naar moderne vereniging

Na de eerdere overgang van een federatief verbond naar een algemene vereniging heeft Oostdam de voorbije 17 jaar hard gewerkt aan de transformatie van de ANVR naar de moderne vereniging die ANVR nu is. Frank Oostdam was, als voorman van de reissector het gezicht naar buiten. Met name tijdens de, voor de reissector ongelooflijk moeilijke Corona-periode. "Onvermoeibaar was hij 24/7 in de weer als een echte diplomaat om voor de belangen van de reisbedrijven op te komen. Zowel in Den Haag bij politiek en ambtenaren, als op radio en tv", benadrukt Kers. "Daarmee heeft hij voor veel goodwill en resultaat gezorgd voor reizen en de reissector. En laten we vooral ook niet vergeten dat hij ruim 8 jaar op meer dan uitstekende wijze de dubbelrol heeft vervuld van directeur en voorzitter”.

 

Rustiger aan doen

Frank Oostdam: "Na lang wikken en wegen heb ik besloten om te stoppen als directeur van de ANVR. Hoewel ik mij gelukkig weer helemaal fit voel, merk ik toch dat ik meer behoefte heb gekregen aan een betere balans tussen privé en werk". Aangezien voor Oostdam 'een beetje rustiger aan doen' niet helemaal in zijn systeem zit, en de ANVR natuurlijk een directeur verdient die zich voor de volle 100% inzet. Zeker nu de sector weer helemaal terug is op het oude niveau en dit overstijgt, vindt hij het een mooi moment om andere dingen te gaan doen. "Ik stel mij in juni overigens wel herkiesbaar voor een tweede termijn als voorzitter van onze Europese koepel ECTAA en blijf op die manier hopelijk toch nog verbonden aan de reissector en de ANVR en dat vind ik hartstikke leuk”, zegt Oostdam. 

 

Opvolger met stabiele koers

Arjan Kers: "We zijn blij dat het bestuur van de ANVR inmiddels Frank Radstake heeft kunnen benoemen als opvolger van Frank Oostdam, per 1 juli aanstaande". De afgelopen jaren heeft hij al samen met Oostdam, het team, en het bestuur van de ANVR gewerkt aan de voor de reissector belangrijke onderwerpen als duurzaamheid, innovatie, juridische zaken en arbeidsmarkt. Het bestuur heeft de volle overtuiging dat ze met de nieuwe directeur een stabiele koers kunnen blijven varen in een voor de reisbranche uitdagende periode. Het is duidelijk dat in 2024 de Nederlander reislustiger is dan ooit tevoren. Daarom wil de ANVR ervoor zorgen als sector, dat ook in de toekomst de reizigers de mooiste en beste reiservaringen krijgen. Zowel zakelijke reizigers als vakantiegangers. 

 

"Gedurende de afgelopen 14 jaar heb ik met veel plezier samengewerkt met Frank Oostdam", aldus Frank Radstake. "Ook op persoonlijk gebied vind ik het daarom echt jammer dat hij heeft besloten te stoppen. Tegelijkertijd ben ik ook heel trots en dankbaar dat zowel hij als de rest van het bestuur mij het vertrouwen heeft gegeven om als zijn opvolger aan de slag te gaan. Gelukkig hebben we bij de ANVR een heel ervaren en uitstekend functionerend team - zowel op het bureau als in het bestuur - waarmee we verder aan de slag gaan". 

 

De komende maanden worden benut om nieuwe collega’s te zoeken zodat het team op 1 juli 2024 weer op volle sterkte is. Tot dan blijft Frank Oostdam gewoon als directeur betrokken en bereikbaar bij de ANVR. Het zou goed zijn voor de ANVR, de Nederlandse reisbranche en ECTAA als hij nog een tweede termijn van tweede jaar voorzitter van de Europese koepel zou kunnen blijven. Daar wil de ANVR de komende maanden dan ook vol op inzetten.

Trefwoorden: ANVR, directeur, Frank Oostdam, Frank Radstake, Arjan Kers

CELTH



||| Nieuws |||

09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.
09/01/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport heeft natuurvergunning nodig na meer stikstof
Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Reden hiervoor is de hogere uitstoot van stikstof als gevolg van vlootvernieuwing en vlootverzwaring.
09/01/26
Exclusief voor leden
Horeca: Voorzichtig herstel financiële uitdagingen blijven
De Nederlandse horeca lijkt langzaam uit moeilijke tijden te komen, ziet bank ABN AMRO. Restaurants en cafés zagen in de eerste drie kwartalen van 2025 een omzetgroei van 5% en een stijging van het productievolume met 1,3% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. Deze groei is vooral te danken aan hogere consumentenbestedingen, gedreven door een stijgende koopkracht.
09/01/26
Exclusief voor leden
Kunst en cultuur wordt luxeproduct
Lambert de Pater (relatiemanager kunst & cultuur Triodos): "Hoewel discussies over kunst en cultuur vaak blijven steken bij cijfers over bezoekersaantallen en subsidies, is de echte waarde veel breder. Het risico is dat we kunst reduceren tot een luxeproduct, terwijl ze in werkelijkheid een levensader vormt voor verbeeldingskracht, innovatie en samenleven."
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
08/01/26
Wereldprimeur: betaal de echte prijs van je vliegticket
Na koffie, bananen en chocolade krijgt nu ook vliegen een echte prijs via het Future Friendly Fund. Het Impact Institute heeft berekend wat een vlucht werkelijk kost wanneer ook de schade aan klimaat en natuur wordt meegenomen.
08/01/26
Monument ARTIS-Aquarium gaat op 13 juni 2026 weer open
Het gerenoveerde en vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk geopend voor het publiek. Na vijf jaar intensieve restauratie is het iconische rijksmonument uit 1882 klaar voor een nieuw hoofdstuk.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...