Geplaatst op: 13-02-2024
Auteur: Marc Gerlings

H'ART viert 750 jaar Amsterdam met Leiden Collection en Brancusi

H'ART viert 750 jaar Amsterdam met Leiden Collection en Brancusi
H\'ART. Foto: Eva Bloem.
Vandaag maakt H'ART Museum de hoogtepunten van het tentoonstellingsprogramma voor de komende 5 jaar bekend. Daarin zit ook de aankondiging van de tentoonstelling om 750 jaar Amsterdam te vieren, The Leiden Collection en een tentoonstelling over kunstenaar Brancusi.

De voormalige Hermitage in Amsterdam brengt wereldberoemde kunst van over de hele wereld, met hun diverse verhalen, samen in unieke tentoonstellingen. Het programma voor 2024 – 2028 wordt georganiseerd in samenwerking met nieuwe museale partners: Centre Pompidou, British Museum en Smithsonian American Art Museum. Voor het 750-jarig bestaan van Amsterdam in 2025 staat een bijzondere gasttentoonstelling van The Leiden Collection gepland.

2025 – 2026: Rembrandt & Brancusi? 

In 2025 viert H'ART Museum het 750-jarig bestaan van de stad Amsterdam met een tentoonstelling opgedragen aan het Nederland van de zeventiende eeuw; het dagelijks leven en de bewoners. In samenwerking met The Leiden Collection wordt een tentoonstelling voorbereid waarbij Rembrandt met meer dan twaalf schilderijen centraal staat, maar die ook verder gaat. Denk aan meesterwerken uit Rembrandts kring, zowel uit Amsterdam als zijn geboortestad Leiden. Dit project markeert de tweede samenwerking tussen H'ART Museum en The Leiden Collection, opgericht door de Frans-Amerikaanse verzamelaar Dr. Thomas S. Kaplan en zijn vrouw Daphne Recanati Kaplan. 

Na de zomer staat Centre Pompidou icoon Constantin Brancusi (Hobita/Roemenië 1876 - Parijs 1957) centraal. Het Parijse museum huisvest zijn volledige studio, die door de kunstenaar aan Frankrijk werd nagelaten. Deze tentoonstelling presenteert een omvangrijk overzicht van de grondlegger van de moderne beeldhouwkunst. De laatste keer dat er in Nederland een grote overzichtstentoonstelling van Brancusi werd georganiseerd was meer dan 50 jaar geleden. De werken van Brancusi kunnen naar Nederland komen omdat Centre Pompidou voor meerdere jaren voor renovatie gesloten zal zijn.  

Rembrandt: april – augustus 2025 
Brancusi: september 2025 – februari 2026 
Topics:Cultuur
Trefwoorden: museum, kunst, Amsterdam, H'ART

CELTH



||| Nieuws |||

27/02/26
Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
27/02/26
Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
26/02/26
Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.
26/02/26
Exclusief voor leden
Versnelling digitale oplossingen in vervoer en mobiliteit
Mobiliteit maakt een versnelling in digitale oplossingen door blijkt vlak voor de vakbeurs Intertraffic Amsterdam 2026. Het autonoom rijden, oplossingen voor parkeren en druk op de binnensteden leiden naar nieuwe verbanden.
26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.
26/02/26
Exclusief voor leden
Effect door btw-verhoging op binnenlandse vakanties?
Heeft de btw-vehoging op logies naar 21% effect op de boekingen van vakanties in eigen land? Mogelijk wel maar of het daadwerkelijk in de boekingen tot uitdrukking komt, blijft nog steeds een vraagteken.
25/02/26
8 op de 10 Nederlanders wil komende zomer op vakantie
Ondanks stijgende prijzen en een onrustige wereld blijft het vakantiesentiment onder Nederlanders hoog. Komend zomerseizoen wil 82% van de Nederlanders op vakantie. Dit blijkt uit grootschalig consumentenonderzoek dat Trends & Tourism eind januari en begin februari door Dynata heeft laten uitvoeren naar vakantieplannen van een week of langer voor het komende zomerseizoen (mei t/m oktober 2026).
25/02/26
Exclusief voor leden
Toolkit helpt werkgevers minder zakelijk te vliegen
Een toolkit van Coalitie Anders Reizen moet werkgevers aanzetten om het personeel en directies minder te laten vliegen voor de zaak.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...