Geplaatst op: 23-02-2024

Recreatiesector in adviesorgaan Wijdemeren

Recreatiesector in adviesorgaan Wijdemeren
Een convenant tussen de recreatiesector en gemeente Wijdemeren zal binnenkort getekend gaan worden. Daarin wordt het gezamenlijk streven van partijen -waaronder HISWA-RECRON- naar een kwalitatief hoogwaardig en toekomstbestendig Wijdemeers Plassengebied.

Belangrijke afspraak in het convenant is het instellen van een Adviesorgaan waarin een vertegenwoordiging uit de recreatiesector. Via dit orgaan kan de sector structureel én in een vroeg stadium voorstellen inbrengen ten aanzien van prioritering van planvorming en besteding van middelen door de gemeenteraad. Het Adviesorgaan heeft ook de mogelijkheid om advies te geven aan de gemeente over de wijze van heffen en invorderen van de verblijfsrecreatiebelastingen. De gemeente zal de adviezen van het Adviesorgaan altijd mee wegen en waar mogelijk over nemen. Indien afgeweken wordt op een advies, zal dit door de gemeente schriftelijk worden gemotiveerd.

HISWA-RECRON vindt de structurele samenwerking met de gemeente middels het Adviesorgaan van groot belang. ‘We hebben er zeer lang op moeten wachten’, zegt Gerdina Krijger, regiomanager van HISWA-RECRON, ‘want het Adviesorgaan zou eigenlijk al in juli 2022 ingesteld worden. In de tussentijd kregen we (net als in 2021) onverwacht te maken met exorbitante verhogingen van de verblijfsbelastingen. Dat hebben we grotendeels kunnen voorkomen met ‘een last minute reparatie’, maar het was handiger geweest als we tijdig een negatief advies aan de gemeente hadden kunnen geven!

Op dit moment is nog niet bekend wanneer het convenant ondertekend gaat worden, maar dat zal naar verwachting op korte termijn gaan gebeuren, meldt HISWA-RECRON.
Trefwoorden: Wijdemeren, recreatie, adviesorgaan, beleid

CELTH





||| Nieuws |||

12/03/25
Exclusief voor leden
KLM migreert applicaties naar cloud
Accenture werkt samen met Air France-KLM om de bestaande applicaties van de luchtvaartgroep te transformeren en te migreren naar de cloud. Hierbij wordt afgestapt van de drie eigen datacenters. Dat is van grote invloed op het proces en de klantervaring.
12/03/25
Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025
Het Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025 de deuren voor gasten. Efteling investeert 50 miljoen euro in de bouw van het Efteling Grand Hotel. Het is dan het grootste hotel van het Brabantse attractiepark.
12/03/25
Exclusief voor leden
Landal rolt nieuwe merkidentiteit uit
Landal GreenParks en Roompot hebben een belangrijke stap gezet in hun transformatie naar Landal. Vanaf 10 maart 2025 zijn de eerste visuele elementen van de nieuwe merkidentiteit gepresenteerd aan gasten.
12/03/25
Exclusief voor leden
Voor 2026 verhuist Brabantse camperbeurs naar Brabanthallen
De organisator EasyFairs van de Camperbeurs kondigt aan dat de editie in Brabant vanaf 2026 een nieuwe locatie krijgt: Brabanthallen in Den Bosch.
11/03/25
Privium lounge open in Eindhoven Airport
Deze week is op Eindhoven Airport door de Schiphol Group de Privium ExpressLounge officieel geopend. De lounge bevindt zich op de eerste verdieping, naast de Starbucks.
10/03/25
Exclusief voor leden
Rotterdam The Hague Airport sorteert voor op grotere vliegtuigen
Na de modernisering van de vertrekhal en de security, gaat Rotterdam The Hague Airport (RTHA) aan de slag met de volgende fase in het toekomstbestendig maken van de luchthaven. Dit betekent dat de werkplekken van de operationele afdelingen in de terminal worden verbeterd en er aanpassingen worden gedaan in het passagiersproces.
10/03/25
Sunny Cars sluit aan als nieuwe businesspartner van VvKR
Autoverhuurspecialist Sunny Cars,één van de grootste autoverhuurders ter wereld en een vertrouwde naam is nieuwe businesspartner van VvKR.
10/03/25
Madurodam opent deze zomer ‘De Windjager’: een nieuwe indoor attractie die draait om wind 
Madurodam, opent deze zomer een nieuwe attractie ‘De Windjager’. In de nieuwe overdekte dark ride stappen bezoekers voor het eerst in een rijdend voertuig en kunnen ze op een verrassende manier beleven hoe Nederland al eeuwen de kracht van de wind weet te benutten.

||| Agenda |||

18/03/25
18/03/25 t/m 18-03-25: Embrace Quality of Life
Op 18 maart 2025 organiseert Booking Experts het jaarlijkse kennisevent Embrace. Dit evenement is d&...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...