Geplaatst op: 24-06-2024
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Koningin Máxima opent vernieuwde Museum Hindeloopen en het gloednieuwe VVV-bezoekerscentrum

Koningin Máxima opent vernieuwde Museum Hindeloopen en het gloednieuwe VVV-bezoekerscentrum

Op dinsdag 18 juni heeft Koningin Máxima het vernieuwde Museum Hindeloopen en het gloednieuwe VVV-bezoekerscentrum officieel geopend. Het betekende een mijlpaal voor een van de oudste musea in Friesland, dat op 16 juli 1919 de deuren opende als het Hidde Nijland Museum.


Het Museum Hindeloopen had al een kleinschalige beperkte VVV-functie. Museum Hindeloopen en VVV Waterland van Friesland wilden echter graag dat de VVV en het museum meer als toegangspoort zouden gaan fungeren voor een bezoek aan Hindeloopen en de regio Waterland van Friesland. Daarom kreeg VVV Waterland van Friesland in Museum Hindeloopen een derde bezoekerscentrum. Er waren al bezoekerscentra in Heeg en Langweer.


In het bezoekerscentrum kunnen bezoekers op een interactieve tablet alle highlights van de stad bekijken. Bovendien zien ze wat er vandaag en morgen te doen is in Hindeloopen. Met behulp van een metersgrote kaart op de vloer kunnen bezoekers zicht vervolgens alvast oriënteren waar ze naartoe gaan. In het bezoekerscentrum is ook een boekje met een stadswandeling te koop, waarmee mensen zelf op pad kunnen gaan langs de mooiste en meest interessante plekken van de stad. Het bezoekerscentrum besteedt ook aandacht aan de verhaallijn 'stromen' van VVV Waterland van Friesland. Hierin word je meegenomen op een reis langs de watericonen van Zuidwest Friesland, zoals de Friese meren, de palingvisserij en het UNESCO Werelderfgoed het Ir. D.F. Woudegagemaal in Lemmer uit 1920, het grootste nog functionerende stoomgemaal ter wereld.

Foto afkomstig van Jelly Mellema

Link: https://www.museumhindeloopen.nl, https://www.waterlandvanfriesland.nl/nl
Trefwoorden: Vernieuwd museum, officiële opening, museum

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...