Geplaatst op: 01-07-2024
Auteur: Marc Gerlings

165 schepen maken erfgoedtour - 15 etappeplaatsen

Grootste behoudorganisatie voor bedrijfsvaartuigen in de wereld

165 schepen maken erfgoedtour - 15 etappeplaatsen
Start van de varende erfgoedtour in Middelburg.
De Landelijke Vereniging tot Behoud van het Historisch Bedrijfsvaartuig (LVBHB) bestaat dit jaar een halve eeuw. Op 6 juli begint vanuit Middelburg een spectaculaire erfgoedtour door het hele land met circa 165 historische schepen.

Om het 50-jarig bestaan te vieren organiseert de LVBHB van 6 juli tot 18 augustus een zwaan-kleef-aan vaartocht waar een grote vloot historische bedrijfsvaartuigen aan meedoet. De ongeveer 165 schepen bezoeken alle provincies, van Limburg in het zuiden tot Friesland in het noorden. Onderweg wordt gestopt in 15 steden waar exposities, demonstraties en feestelijkheden worden georganiseerd. Vanaf Middelburg starten 40 schepen. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: erfgoed, varend erfgoed, bedrijfsvaartuigen

CELTH



||| Nieuws |||

09/12/25
HISWA-RECRON in hoger beroep voor onuitvoerbaar beleid emissieloos varen
Twee brancheorganisaties HISWA-RECRON en Watersportverbond gaan in hoger beroep bij de Raad van Stat...
10/10/25
Rectificatie - HISWA-RECRON kiest eigen koers met watersportopleidingen CWO
HISWA-RECRON gaat verder met de CWO in de Stichting Commissie Watersport Opleidingen en gaat een landelijk, uniform diplomasysteem voor zeil- en vaaropleidingen inrichten.
08/09/25
Exclusief voor leden
Topeditie beurs Hiswa te Water
De 40e editie van de consumentenbeurs Hiswa te water vond plaats onder een stralende najaarszon, met alleen de eerste dag wat regen. De beurs in de haven van Lelystad trok 30.000 bezoekers
18/07/25
Eerste 'surf-kas' zuivert Amsterdams kanaalwater
De Amsterdamse ontwerper Frederik van Os heeft een innovatieve manier bedacht om waterrecreatie te combineren met ecologisch herstel. Zijn project, de Surf Pill, is een drijvende ‘surf-kas’ die kanaalwater zuivert terwijl mensen erop kunnen surfen.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
30/06/25
Exclusief voor leden
Gijs Schreuder voorzitter Varen doe je Samen!
Voor de periode tot 2030 is Gijs Schreuder benoemd als voorzitter van Varen doe je Samen!.
24/06/25
Hiswa te Water viert 40e editie met duurzaamheid en luxe
Van 3 tot en met 7 september 2025 verandert de Bataviahaven in Lelystad opnieuw in het decor van de grootste watersportbeurs van Noordwest-Europa: Hiswa te Water. De veertigste editie belooft feestelijker, duurzamer en chiquer dan ooit te worden.