Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 15-07-2024
Auteur: Marc Gerlings

Rode Kruis zet 850 vrijwilligers in bij Nijmeegse Vierdaagse

Rode Kruis zet 850 vrijwilligers in bij Nijmeegse Vierdaagse
De Nijmeegse Vierdaagse is het grootste wandelevenement in de wereld maar wat vraagt dat aan organisatie? Rode Kruis meldt dat het 850 vrijwilligers inzet tijdens de 106de Nijmeegse 4Daagse én bij de Vierdaagsefeesten in Nijmegen. 

Zo’n 400 EHBO’ers helpen wandelaars op de medische verzorgingsposten langs de route en bij het grote blaarbehandelcentrum op de Wedren onder andere met blaren, krampen, insectenbeten en flauwtes.  
 
De meeste wandelaars komen langs voor een blaarbehandeling. De grote blaarpoli bij de start-finish heeft plek om 80 wandelaars tegelijkertijd te behandelen. Daar verzorgen vrijwilligers van het Rode Kruis de voeten van wandelaars voor de volgende wandeldag. De overige vrijwilligers verlenen EHBO bij de Vierdaagsefeesten of zijn actief in bijvoorbeeld de logistiek of de meldkamer.  
 
Het belooft mooi wandelweer te worden de komende dagen. Toch raadt de hulporganisatie wandelaars aan om voorbereid te zijn op een enkele bui. Neem droge kleding of een regenjas mee, want helemaal natgeregend ligt zelfs bij 22 graden onderkoeling op de loer. En als de zon flink schijnt, zorg dan voor een hoofddeksel en eet en drink voldoende.  
 

Tips voor blaarvrij lopen  

Voorafgaand aan de start geeft het Rode Kruis alvast tips voor wandelaars om blaarvrij de wandeltocht door te komen. Jeannette Heerschop is al 40 jaar vrijwilliger voor het Rode Kruis en prikte al honderden blaren: "Zorg dat je sokken glad zitten en dat ze niet nat worden. Neem daarom altijd een paar droge sokken mee. Of strooi een klein beetje talkpoeder in je schoenen, sokken en over je voeten. Talkpoeder neemt het vocht op en zorgt dat je minder last hebt van zweetvoeten. Het helpt ook om vette watten of wandelwol tussen je tenen te stoppen en je voeten vooraf in te smeren met kamferspiritus. Blaarpleisters raden we af, die zijn niet geschikt voor zo’n lange tocht. Heb je toch een blaar? Kom dan langs op een van de verzorgingsposten van het Rode Kruis. Dan helpen we je hopelijk weer op de been!”   
  

Jongste blaarprikker is 16, oudste 81 jaar oud 

Een gemiddelde blaarbehandeling duurt al snel meer dan 30 minuten. Om dat te versnellen, maken mensen hun eigen voeten schoon, zodat hulpverleners direct aan de slag kunnen. Daarnaast heeft het Rode Kruis een veldziekenhuis ingericht waar tientallen artsen en verpleegkundigen zorg verlenen.  
  
De jongste blaarprikker is dit jaar 16 jaar oud. De oudste is 81 jaar. Rode Kruis-ambassadeur en presentator van StukTV Thomas van der Vlugt helpt mee op de laatste wandeldag op vrijdag 19 juli. Ook springt dagelijks een tiental mensen die woont in een vluchtelingenopvanglocatie van het Rode Kruis bij als vrijwilliger.    
 
Tijdens de vorige editie van de 4Daagse in 2023, voerden vrijwilligers bijna 4.500 blaarbehandelingen uit. Het gaat dan gemiddeld om twee tot drie blaren per voet. Hoeveel blaarbehandelingen het Rode Kruis dit jaar uitvoert, hangt af van het aantal wandelaars en het weer.  
Trefwoorden: Vierdaagse, Nijmegen, Rode Kruis, vrijwilligers, evenement

CELTH



||| Nieuws |||

11/04/25
ANWB lobby tegen afschaffen accijnskorting
De betaalbaarheid van autorijden staat onder druk. Steeds meer mensen hebben moeite de stijgende kosten voor hun autogebruik te betalen. De auto is het meest gebruikte vervoermiddel naar vakantielocaties.
11/04/25
Exclusief voor leden
Kortgeding tegen plafond 478.000 vluchten van en naar Schiphol
Aanstaande maandag dient het kortgeding van KLM Groep, Delta Air Lines, Corendon, easyJet en TUI tegen de Nederlandse overheid om ervoor te zorgen dat Nederland verbonden blijft met de rest van de wereld via Schiphol. Met andere woorden, deze bedrijven willen het plafond van maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol van tafel.
11/04/25
Exclusief voor leden
Meiden duiken in techniek KLM
KLM ontving op 10 april 30 meiden van basisschool de Regenboog Tochtwaard uit Alkmaar bij E&M (Engineering & Maintenance). KLM deed namelijk mee aan Girls’Day ‘25, een landelijk initiatief van VHTO waarbij verschillende bedrijven hun deuren openzetten om jonge meiden kennis te laten maken met techniek, bèta en IT.
10/04/25
Explore Breda Store trekt in eerste jaar 24.000 bezoekers en ziet online groei
De Explore Breda Store heeft in haar eerste jaar, sinds de opening op 12 april 2024, een succesvolle start doorgemaakt met 24.000 fysieke bezoekers uit meer dan 30 landen, 20% meer dan verwacht. Daarnaast kent ook de online aanwezigheid van Explore Breda een sterke groei.
10/04/25
Wegwijzer voor het meten van bewonersprofijt gepresenteerd
Vandaag is tijdens een LDA-Kennissessie de ‘Wegwijzer voor het meten van bewonersprofijt’ gepresenteerd. Deze wegwijzer biedt een overzicht van zowel voor de hand liggende als innovatieve methoden om bewonersprofijt te meten.
10/04/25
Exclusief voor leden
Kristel Baele: investeren in cultuur is investeren in vestigingsklimaat
Investeren in culturele broedplaatsen draagt bij aan het regionale vestigingsklimaat voor inwoners en bedrijven. Daar zijn destinatiemanagementorganisaties ook dagelijks mee bezig. Dat heeft de voorzitter van de Raad voor Cultuur Kristel Baele afgelopen weekend gezegd bij de opening van de nieuwe broedplaats 'Nesse' in de gemeente Terneuzen.
10/04/25
Exclusief voor leden
WTTC: Toerisme blijft wereldwijd sterk groeien en bijdragen aan welvaart en werkgelegenheid
Tegen de achtergrond van economische onzekerheid tonen de meest recente onderzoeken van de World Travel & Tourism Council (WTTC) aan dat de wereldwijde reis- en toerismesector dit jaar naar verwachting sterk zal groeien, waarmee het zijn rol als hoeksteen van grote wereldeconomieën bevestigt, aangezien reizigers naar verwachting meer dan ooit tevoren zullen uitgeven.
10/04/25
Exclusief voor leden
Burgers' Zoo neemt GaiaZOO over
Koninklijke Burgers’ Zoo neemt GaiaZOO in Kerkrade over. Door de overname, die op 1 juni 2025 officieel wordt bekrachtigd, bundelen twee toonaangevende Nederlandse dierentuinen hun krachten. Beide parken benadrukken hun gedeelde filosofie en waarden.

||| Agenda |||

12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...