Geplaatst op: 09-08-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Veel vernieuwingen op bijna uitverkochte Recreatie Vakbeurs

Veel vernieuwingen op bijna uitverkochte Recreatie Vakbeurs

Recreatie Vakbeurs, het evenement voor de recreatieondernemer, is bijna volgeboekt. Vijf van de acht beurshallen zijn compleet volgeboekt en in de andere drie hallen is nog beperkt ruimte, waaronder in het segment met horecaleveranciers. De beursorganisatie verwacht uit te komen op meer dan 330 exposanten, een recordaantal voor Recreatie Vakbeurs. Dit jaar introduceert de beursorganisatie weer nieuwe elementen.

‘Het is nog nooit zo snel gegaan’, vertelt Kristel Stötefalk, adviseur van Recreatie Vakbeurs. ‘Voor de zomervakantie waren hal 1 tot en met 5 al volgeboekt. Ook de grote plekken met chalets, glamping tenten en tiny houses zijn enorm in trek. Dit jaar hebben we het segment Tuin & Park uitgebreid en de horecaleveranciers een prominentere plek gegeven. Ook verwelkomen we dit jaar maar liefst 100 nieuwe exposanten, wat zorgt voor een nog gevarieerder en innovatiever aanbod. We hopen hiermee de verwachtingen van onze exposanten en bezoekers te kunnen overtreffen.’ Dit jaar introduceert Recreatie Vakbeurs enkele nieuwe elementen:

Recreatie Dorp

Bezoekers kunnen dit jaar het Recreatie Dorp in de open lucht bezoeken. Buiten hal 6 wordt een overdekt restaurant gebouwd, omringd door verschillende accommodaties van exposanten. Hierdoor kunnen bezoekers het buitenleven ervaren en zien hoe een accommodatie er in werkelijkheid uitziet.

Best Practice Lounge

De nieuwste innovaties voor vakantieparken en campings zijn dit jaar te vinden in de Best Practice Lounge. Hier krijgen bezoekers een indruk van de meest baanbrekende oplossingen en trends in de recreatiebranche.

Van A tot Zwembad

In dit nieuwe concept vinden bezoekers alle stappen die hen helpen bij het realiseren of optimaliseren van een zwembad. Een must-see voor elke recreatieondernemer die zijn faciliteiten wil verbeteren.

Recreatie College

Bezoekers kunnen waardevolle tips en praktische lessen volgen in het Recreatie College. Ze leren hier meer over de nieuwste trends in de recreatiesector, zoals het inzetten op dagrecreatie. Ze kunnen workshops volgen over TikTok, smartphonefotografie en ontdekken hoe AI slim kan worden ingezet voor content.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, dagrecreatie, beurzen

CELTH



||| Nieuws |||

17/03/26
Exclusief voor leden
Nala Village opent met eerste Horizon Festival
Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.
17/03/26
Drenthe investeert in Nationale Parken op de grens met Friesland
De provincie Drenthe stelt €176.000 beschikbaar om Nationaal Park Dwingelderveld, Nationaal Park Drents-Friese Wold en Oerlandschap Holtingerveld verder te versterken.
17/03/26
Exclusief voor leden
Wie denken we dat we zijn?
Hoe ziet jouw familie, vriendengroep of sportclubje eruit als je jullie gezamenlijke verhaal zou vangen in één vlag? Vanaf 28 maart nodigt het Nederlands Openluchtmuseum bezoekers uit om dat zelf te ontdekken tijdens de nieuwe familieactiviteit Wie denken we dat we zijn?!
17/03/26
Eerste ACSI innovatie award uitgereikt
Campingspecialist ACSI heeft de eerste ACSI Innovation Awards uitgereikt. Uit handen van directeur Ramon van Reine ontvingen Camping De Lilse Bergen, Marveld Recreatie, Vakantiepark Eiland van Maurik en Henk Pen Campers & Caravans een award.
16/03/26
Gerard Kremer nieuwe voorzitter Raad van Toezicht Marketing Drenthe
Per 1 april wordt Gerard Kremer de nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van Marketing Drenthe. Hij volgt Robert Berting op, die deze functie 9 jaar heeft bekleed.
16/03/26
Direct boeken via je eigen website: waarom accommodaties minder afhankelijk willen zijn van OTA’s
Al jarenlang spelen platforms zoals Booking.com en Airbnb een belangrijke rol in de reisbranche. Ze brengen accommodaties onder de aandacht bij een groot internationaal publiek en maken het voor reizigers eenvoudig om verblijfplaatsen te vergelijken.
16/03/26
Klimbos Assen 1 april ope
Klimliefhebbers uit het noorden van Nederland kunnen hun hart ophalen: op 1 april opent het nieuwe Klimbos Assen officieel haar deuren.
16/03/26
RBT Heuvelrug & Vallei ziet groei in belangstelling
De Utrechtse Heuvelrug trekt steeds meer bezoekers. In 2025 bereikten campagnes rond natuur, erfgoed en recreatie miljoenen mensen. Daarnaast bezochten 792.000 mensen de website www.opdeheuvelrug.nl, een stijging van ongeveer 7 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Dat blijkt uit het jaarverslag 2025 van Regionaal Bureau voor Toerisme (RBT) Heuvelrug & Vallei.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...