Geplaatst op: 03-09-2024
Auteur: Marc Gerlings

Vakbond stelt KLM aansprakelijk overbelasting bagageafhandelaars

Vakbond stelt KLM aansprakelijk overbelasting bagageafhandelaars
De vakbond FNV heeft luchtvaartbedrijf KLM aansprakelijk gesteld voor de ernstige fysieke overbelasting van medewerkers op Schiphol. Medewerkers in de bagageafhandeling hebben blijvende lichamelijke en financiële schade opgelopen na jaren van onhoudbare werkomstandigheden. 

De FNV waarschuwde in het verleden al vaker voor de gevolgen, maar eist nu een schadevergoeding voor leden die ziek zijn geworden. Volgens de vakbond blijft het niet bij KLM en zullen meerdere werkgevers op Schiphol aansprakelijk worden gesteld.

"In de race naar de bodem heeft de luchtvaart jarenlang beknibbeld op de arbeidsomstandigheden van luchthavenwerkers", zegt John van Dorland, bestuurder FNV Luchtvaart. "De gevolgen zijn desastreus: blijvende fysieke schade, verstoorde carrières en een toekomst vol onzekerheid voor de getroffenen. We zullen er alles aan doen om recht te halen voor deze werknemers." Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: vakbond, FNV, KLM, bagage, management, personeel, arbeid

CELTH



||| Nieuws |||

16/12/25
Amsterdam aantrekkelijk voor sportindustrie
Werelds grootste sport- en outdoorbeurs ISPO is in 2026 in Amsterdam. Van 3 tot en met 5 november 2026 verwelkomt RAI Amsterdam naar verwachting ongeveer 50.000 bezoekers uit de wereldwijde sportindustrie. Amsterdam is aantrekkelijk voor de sportindustrie.
16/12/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs start in 2026 met circulaire standbouw
Koninklijke Jaarbeurs introduceert vanaf 1 januari 2026 volledig circulaire standbouw voor exposanten op haar eigen vakbeurzen. Met deze stap versnelt Jaarbeurs actief de duurzame transitie binnen de evenementenbranche.
28/11/25
Nieuwe Video Apeldoorn congresstad
Apeldoorn Partners bouwt aan een sterker congresklimaat. Daarom is een nieuwe video opgenomen die 15 congreslocaties in beeld brengt.
25/11/25
Exclusief voor leden
easyJet Holidays streeft de luchtvaarttak voorbij
easyJet heeft opnieuw een jaar van stevige winstgroei achter de rug, met een stijging van de winst v...
23/10/25
Exclusief voor leden
Eurostar 50 nieuwe dubbeldekstreinen en verbinding Amsterdam naar Genève
Spoorwegmaatschappij Eurostar groeit fors door een bestelling voor vijftig nieuwe dubbeldek hogesnelheidstreinen bij de Franse treinfabrikant Alstom.
26/09/25
Exclusief voor leden
Omnisport Apeldoorn opent Velo Lounge: cruciale stap voor duurzame exploitatie**
Op 23 september heeft Omnisport Apeldoorn de Velo Lounge geopend, een nieuwe eventruimte direct naast de wieler- en atletiekbaan. De lounge biedt plaats aan 500 tot 1.500 gasten en vormt een belangrijke schakel in de verdere professionalisering van de locatie voor zakelijke evenementen.
26/09/25
Exclusief voor leden
Kasteel Land van Ooit verandert in Steenenburg hotel en vergaderlocatie
Met een feestelijke druk op de knop is Kasteel Steenenburg officieel geopend. Het voormalige Roze Kasteel, dat onderdeel is van leisure-onderneming Libéma, is getransformeerd tot een restaurant, hotel en vergaderlocatie. Op 29 september gaat Steenenburg open voor het publiek.
10/09/25
17 september werkonderbreking KLM grondpersoneel
Het grondpersoneel van KLM legde vandaag het werk neer tussen 08.00 en 10.00. Na 10 maanden van mislukte onderhandelingen, is de maat vol voor vakbonden CNV en FNV. Duizenden passagiers werden door de actie geraakt. Voor 17 april staat weer een korte werkonderbreking gepland.