Geplaatst op: 25-09-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Podcastserie: De Duurzaamheidstransitie

Podcastserie: De Duurzaamheidstransitie

Breda University of Applied Sciences heeft een nieuwe podcastserie gelanceerd: De Duurzaamheidstransitie. Deze wekelijkse podcast, geproduceerd door het transversale lectoraat Duurzaamheidstransities, biedt een podium aan pioniers die actief bijdragen aan de duurzaamheidstransitie. Elke aflevering bevat inspirerende praktijkverhalen en inzichten van professionals uit diverse sectoren, zoals toerisme en de hotelbranche.

De podcast wordt gepresenteerd door BUas onderzoekers Rob van der Rijt, Michiel Buis en Professor Frans Melissen. Zij interviewen experts die ondanks de complexiteit van duurzaamheidstransities een betekenisvolle bijdrage leveren aan een duurzamere toekomst. De gasten variëren van ondernemers en onderzoekers tot beleidsmakers en activisten, die allemaal hun unieke perspectieven en praktische handvatten delen.

Rol pakken in duurzaamheidstransitie

Het doel van de podcast is om luisteraars te inspireren en hen te helpen hun eigen rol in de duurzaamheidstransitie te ontdekken. "Iedereen kan een bijdrage leveren, op zijn eigen manier en in zijn eigen tempo,” benadrukken de makers. De verhalen illustreren dat de weg naar duurzaamheid vol uitdagingen kan zijn, maar dat experimenteren en leren van fouten essentieel zijn.

Met podcastserie hoopt het lectoraat van Breda University of Applied Sciences professionals en organisaties te ondersteunen bij hun zoektocht naar innovatieve oplossingen en samenwerkingsvormen voor een duurzamere wereld. "Want de duurzaamheidstransitie is mensenwerk en vraagt om samenwerken”, aldus Frans Melissen.

Praktisch

De podcast is wekelijks te beluisteren via De Duurzaamheidstransitie | RSS.com en op platforms zoals Spotify, Apple Podcasts en Amazon Music. Er staan inmiddels al vier afleveringen online.

Link: https://rss.com/podcasts/de-duurzaamheidstransitie/
Trefwoorden: duurzaam toerisme, beleid, ondernemen

CELTH





||| Nieuws |||

06/03/25
Nieuwe visie op toerisme en recreatie voor gemeente Noord-Beveland
De Zeeuwse gemeente Noord-Beveland heeft een nieuwe Visie Duurzame Recreatie en Toerisme 2025-2035 vastgesteld. De visie is in een intensief participatietraject tot stand gekomen onder begeleiding van bureau BUITEN.
03/03/25
Artikelen Capita Selecta uit Trendrapport online
Alle artikelen in het hoofdstuk Capita Selecta van het nieuwste Trendrapport staan online. Mede dankzij partners CELTH en NBTC vrij toegankelijk.
26/02/25
4 VWO ontwerpt fietsbrug bij Nieuwer Ter Aa
Leerlingen 4 VWO van het Niftarlake College in Maarssen hebben in het kader van een opdracht op school ontwerpen gemaakt van de nieuwe fietsbrug bij Nieuwer Ter Aa. Die brug wordt ook belangrijk voor recreatieve routes.
23/02/25
Toeristenbelasting in Nederland stijgt met 8%
Toeristen die overnachten in Nederland betalen dit jaar gemiddeld € 2,53 toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is bijna 8% meer dan vorig jaar, zo blijkt uit jaarlijks onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.
21/02/25
 Overijssel helpt recreatieondernemers met meer groen en toegankelijkheid
De provincie Overijssel helpt ondernemers met een subsidie van ruim twee miljoen euro voor het verbeteren van het groen op hun locatie én de toegankelijkheid.
20/02/25
Exclusief voor leden
Romeins verleden zichtbaar maken voor toeristen en recreanten
Gemeente Nijmegen, provincie Gelderland en de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen ondertekenden op 14 februari 2025 de samenwerkingsovereenkomst ‘Romeinen in Gelderland’. Daarmee willen de beleidsmakers het Romeinse erfgoed in Gelderland meer zichtbaar en beleefbaar maken voor toeristen en recreanten.
20/02/25
Aanscherping EU-regels tegen voedselverspilling
Dinsdagavond bereikten het Europees Parlement en de Raad een voorlopig akkoord over nieuwe maatregel...
19/02/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs en Centraal Museum versterken positie Utrecht voor bijeenkomsten
Twee bekende iconen van de stad Utrecht, het Centraal Museum Utrecht en Koninklijke Jaarbeurs, slaan de handen ineen om Utrecht te positioneren voor congressen en tentoonstellingen.

||| Agenda |||

12/03/25
12/03/25 t/m 12-03-25:  Frysk Toerisme Festival 2025,
Merk Fryslân organiseert op 11 maart 2025 het Frysk Toerisme Festival 2025. Dit event is de opvolge...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...