Geplaatst op: 15-10-2024
Auteur: Rozemarijn Spieard
Recreatie Vakbeurs
Publicatie: R&T 2024-4

Recreatie Vakbeurs 2024

Concept uitgebreid met Recreatie Dorp, Best Practice Lounge, Van A tot Zwembad en Recreatie College

Recreatie Vakbeurs 2024
In de buitenlucht kunnen bezoekers het Recreatie Dorp bezoeken met verschillende accommodaties van exposanten.

De Recreatie Vakbeurs, het jaarlijkse evenement voor de recreatieondernemer, is volgeboekt. De beurs voor de recreatiesector in de Evenementenhal Hardenberg belooft groter dan ooit te worden. Nieuw in de editie 2024 zijn onder andere het Recreatie Dorp, Best Practice Lounge, Van A tot Zwembad en Recreatie College.

Tekst: Rozemarijn Spieard

De beurs op 12, 13 en 14 november 2024 in Evenementenhal Hardenberg is groter dan ooit met meer dan 330 exposanten over 12 verschillende segmenten in 8 hallen. "Het is nog nooit zo snel gegaan” vertelt Kristel Stötefalk, adviseur van Recreatie Vakbeurs. Voor de zomervakantie waren hal 1 t/m 5 al uitverkocht. "De belangstelling is overweldigend en we zijn helemaal volgeboekt.”

Uitbreidingen

Ook de grote plekken met chalets, glamping tenten en tiny houses zijn enorm in trek. "Dit jaar hebben we het segment Tuin & Park uitgebreid en de horecaleveranciers een prominentere plek gegeven in hal 7, waarvoor nog enkele plekken beschikbaar zijn.” Op de beurs dit jaar maar liefst 100 nieuwe exposanten, wat volgens Kristel zorgt voor een nog gevarieerder en innovatiever aanbod. "We hopen hiermee de verwachtingen van onze exposanten en bezoekers te kunnen overtreffen”.

Vernieuwingen

De Recreatie Vakbeurs blijft haar beursconcept uitbreiden en vernieuwen. Dit jaar met een Recreatie Dorp, Best Practice Lounge, Van A tot Zwembad en Recreatie College.

Recreatie Dorp: Dit jaar kunnen bezoekers het Recreatie Dorp in de buitenlucht bezoeken. Direct buiten hal 6 wordt een dorp van maar liefst 1.000 vierkante meter opgebouwd, inclusief een groot overdekt en verwarmd restaurant en verschillende accommodaties van exposanten. Op deze manier ervaren bezoekers direct het buitengevoel en zien zij met eigen ogen hoe een accommodatie eruit kan zien.

Best Practice Lounge: De nieuwste innovaties en best practices vind je dit jaar terug in de Best Practice Lounge. Hier krijg je een indruk van de meest baanbrekende oplossingen en trends binnen de recreatiebranche.

Van A tot Zwembad: In dit nieuwe concept "A tot Zwembad” vind je alle stappen die je helpen bij het realiseren of optimaliseren van een zwembad. Een must-see voor iedere recreatieondernemer die zijn faciliteiten wil verbeteren.

Recreatie College: Waardevolle tips en praktische lessen volg je in het Recreatie College. Je leert hier onder andere meer over moderne marketingtechnieken en digitale tools. Volg bijvoorbeeld workshops over TikTok, smartphonefotografie en ontdek hoe je AI slim kunt inzetten voor jouw content. Ook delen keynote sprekers de laatste trends om ondernemingen naar een hoger niveau te tillen.

Samenwerking HISWA-RECRON

De Recreatie Vakbeurs en HISWA-RECRON versterken met ingang van deze editie hun samenwerking. Zo is brancheorganisatie HISWA-RECRON op de vakbeurs prominent aanwezig met een stand en gaan ze diverse activiteiten organiseren voor hun leden. Bovendien draagt HISWA-RECRON actief bij aan het kennisprogramma van Recreatie Vakbeurs. Een van de hoogtepunten is een exclusieve ontbijtsessie voor HISWA-RECRON Business Club (HRBC) leden, waar zij waardevolle inzichten en netwerkmogelijkheden kunnen opdoen. Daarnaast staat er een eindeseizoenborrel op de agenda, speciaal voor alle leisure- en recreatieleden van HISWA-RECRON.

"Wij vinden het fijn dat wij als HISWA-RECRON dit jaar prominenter op de beurs aanwezig zijn en willen onze rol om kennisuitwisseling en het versterken van onderlinge relaties binnen de branche hierdoor versterken”, aldus Jeffrey Belt, adjunct-directeur Leisure en Recreatie bij HISWA-RECRON. "De samenwerking met HISWA-RECRON is voor ons van groot belang”, zegt Jeffry Plaggenmarsch namens Recreatie Vakbeurs. "Hun betrokkenheid en bijdrage aan het kennisprogramma en de geplande activiteiten onderstrepen het gezamenlijke streven naar innovatie en professionalisering binnen de recreatiesector.”

Seminar voor beleidsmakers en dmo’s

Op donderdag 14 november organiseert NRIT samen met CELTH en de Recreatie Vakbeurs het seminar ‘Zet je Regio op de Kaart’. Dit kennisevent is gericht op beleidsmakers bij de overheid en destinatie management organisaties (dmo’s). In een powersessie brengen we ze op de hoogte van de nieuwste trends en ontwikkelingen in bestemmingsmanagement. Na de lunch brengen de seminardeelnemers een bezoek aan de beurs en dompelen ze zich onder in de wereld van de recreatieondernemer.&

Noteer 12, 13 en 14 november 2024 alvast in de agenda voor Recreatie Vakbeurs in Evenementenhal Hardenberg. Voor meer informatie: recreatie-vakbeurs.nl
Trefwoorden: toerisme, vakanties, ondernemen, innovatie, verblijfsrecreatie, dagrecreatie, horeca, beurzen, congressen

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.
01/04/26
Het Apple Museum opent op 2 april
Het Apple Museum in Utrecht opent officieel zijn deuren voor het publiek op 2 april in De Muur in Utrecht, Nederland.
01/04/26
Breda blij met groei herhaalbezoek
Het toeristisch bezoek van Nederlandse inwoners aan Breda is in 2025 met 9% gestegen, van bijna 4,9 miljoen naar ruim 5,3 miljoen bezoeken. Onder meer waterrecreatie laat een groeispurt zien.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...