Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 25-10-2024
Auteur: Redactie
NRIT

ZooParc Overloon zamelt recordbedrag in voor natuurbeschermingsprojecten

ZooParc Overloon zamelt recordbedrag in voor natuurbeschermingsprojecten
Foto: ZooParc Overloon

Vrijwilligers van Stichting Wildlife in ZooParc Overloon hebben dit jaar al een recordbedrag van 30.000 euro ingezameld voor natuurbeschermingsprojecten in Azië. 

Vrijwilligerscoördinator Niels Meboer is verheugd over het resultaat: "Dit is de eerste keer dat we al zo vroeg het streefbedrag hebben gehaald, mede dankzij de inzet van onze vrijwilligers. Deze projecten kunnen iedere euro goed gebruiken, dus we gaan nog even door met inzamelen.” Bezoekers van ZooParc kunnen bijdragen door bandjes en sleutelhangers te kopen, waarvan de opbrengst volledig naar de projecten gaat.

Het ingezamelde bedrag gaat naar het Red Panda Network en S.P.E.C.I.E.S., organisaties die zich inzetten voor de bescherming van respectievelijk rode panda’s en nevelpanters. Vorig jaar werd er 26.000 euro opgehaald voor natuurbeschermingsprojecten in Afrika. Dit jaar gaat de opbrengst naar projecten in het Himalayagebergte en andere delen van Azië.

Vrijwilligers gezocht

ZooParc en Stichting Wildlife zijn op zoek naar nieuwe vrijwilligers die willen bijdragen aan natuureducatie. Vrijwilligers geven rondleidingen, begeleiden kinderfeestjes en fungeren als gastheer of -vrouw in de themagebieden van het park. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden voor een informatieochtend op 30 november.

De stichting heeft momenteel circa veertig vrijwilligers. Iedereen ouder dan 18 jaar die de Nederlandse taal beheerst en enthousiast is, kan zich aanmelden. Nieuwe vrijwilligers krijgen een opleiding die op 14 december start. Aanmelden voor de informatieochtend kan tot 23 november via info@stichtingwildlife.nl.

Trefwoorden: attractieparken, natuur, dierentuinen, natuurbescherming

CELTH



||| Nieuws |||

17/04/25
Exclusief voor leden
Waar ga je naartoe op je eerste date?
Eerste dates brengen altijd onzekerheid met zich mee: het is niet makkelijk om overeenkomsten te vin...
16/04/25
Exclusief voor leden
Kröller-Müller Museum krijgt drie toeristische Michelin sterren
Het Kröller-Müller Museum is heel blij met de toegekende maximale drie toeristische sterren van Michelin voor 2025. Het museum is de reis waard om er naartoe te gaan.
16/04/25
Exclusief voor leden
Madurodam opent avontuurlijk Rivierenland voor jonge ontdekkers
Madurodam heeft zijn nieuwste themagebied geopend: Rivierenland. Dit avontuurlijke speelparadijs, geïnspireerd door het typisch Nederlandse rivierenlandschap, biedt kinderen volop mogelijkheden om te klauteren, klimmen, spetteren en ontdekken. Later dit jaar volgt nog een dark-ride.
16/04/25
Jaarbeurs blikt terug op succesvol 2024 en zet koers naar duurzame toekomst
Koninklijke Jaarbeurs heeft haar geïntegreerd jaarverslag 'Samen duurzaam verder' gepubliceerd, waarin de resultaten van 2024 en de strategie voor de toekomst centraal staan.
16/04/25
Mijlpaal: 800 Green Key’s in Nederland
Restaurant De Dikke van Dale in Leeuwarden heeft als 800e bedrijf in Nederland het prestigieuze Green Key certificaat behaald. De feestelijke uitreiking vond maandag plaats in aanwezigheid van wethouder Abel Reitsma van de gemeente Leeuwarden en Erik van Dijk, National Operator van Green Key Nederland.
16/04/25
Exclusief voor leden
Sterke groei vakantieboekingen via online platforms in Nederland
Het boeken van vakanties via online platforms is in Nederland sterk in opkomst. Afgelopen jaar steeg het aantal Nederlanders dat een vakantie via zo'n platform boekte met maar liefst 18%. Dit blijkt uit de recente Nationale Benchmark Vakantieplatformen van Multiscope, waarbij ruim 5.200 Nederlanders werden ondervraagd.
16/04/25
Exclusief voor leden
TopParken realiseert tien appartementen in centrumgebouw Lage Vuursche
TopParken biedt op haar Utrechtse vakantiepark Résidence Lage Vuursche vanaf het aanstaande Paasweekend 10 luxe vakantieappartementen aan. De appartementen zijn geschikt voor maximaal vier personen en bevinden zich in het nieuwe centrumgebouw, waar ook het nieuwe restaurant en wellnesscentrum te vinden zijn.
16/04/25
Exclusief voor leden
Succesvol 2024 voor de Efteling: Omzet boven de 300 miljoen en tevreden gasten
Attractiepark de Efteling in Kaatsheuvel heeft opnieuw een succesvol jaar achter de rug. In 2024 bezochten 5,6 miljoen mensen het park, wat resulteerde in een netto omzet van meer dan 300 miljoen euro en een netto bedrijfsresultaat van 36,8 miljoen euro.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...