Geplaatst op: 03-12-2024
Auteur: Marc Gerlings

Bluebird-index wijst Frankrijk aan voor beste sneeuwomstandigheden

Bluebird-index wijst Frankrijk aan voor beste sneeuwomstandigheden
Hoewel de grote meerderheid van de sneeuwliefhebbers (60%) de ervaring van een wintersportvakantie onvervangbaar vindt, onafhankelijk van hoeveel sneeuw er zou vallen, wacht (33%) op een duidelijke sneeuwgarantie alvorens een vakantie te boeken, volgens cijfers van reisorganisatie Sunweb. 

Volgens de Bluebird-index is Frankrijk deze winter dé bestemming bij uitstek voor wintersporters die op zoek zijn naar de beste weersomstandigheden om te skiën of snowboarden in Europa.  

De Bluebird-index werd door Sunweb ontwikkeld om de weersomstandigheden in 30 grote Europese skigebieden in kaart te brengen. De index onthult welke de beste skistations en periodes zijn, zowel voor optimale zonneschijn als verse poedersneeuw betreft. Op die manier wil de Europese marktleider op het gebied van wintersportvakanties reizigers helpen om te beslissen waar én wanneer ze het best hun wintersportvakantie kunnen inplannen. 

Waar ligt de meeste sneeuw?

Frankrijk domineert de ranglijst van sneeuwrijke bestemmingen, met 9 van de 10 topbestemmingen in de Alpen. Oostenrijk komt op de lijst dankzij skigebied Sankt Anton, dat met 56 cm sneeuw in januari de tweede plaats deelt. De meest sneeuwrijke weken variëren: in december valt er volop sneeuw in gebieden als Les Arcs, Les Deux Alpes en Chamonix, terwijl maart ideaal is voor diepe poedersneeuw in plaatsen als Flaine en Avoriaz. 

Het Franse Flaine is de koploper op gebied van de meeste sneeuwval. Voor de eerste week van maart kunnen wintersporters hier rekenen op gemiddeld 59 cm verse sneeuw, een record onder de onderzochte skistations. Diezelfde week is ook de week met de meeste sneeuwval voor Avoriaz en Samoëns, met 56 cm, terwijl St. Anton in Oostenrijk midden januari zijn sneeuwpiek bereikt, eveneens met 56 cm. Les Sybelles vervolledigt de top 5 met 50 cm. Toch blijft de beste periode om hier naartoe te trekken eerder midden december. 

De gegevens van Sunweb tonen ook een opwaartse trend voor de vakanties in december: de boekingen stegen met 15% in vergelijking met vorig jaar. Bij de 10 stations met de meeste sneeuwval is de helft van de beste weken verdeeld over midden december (Les Arcs, Les Deux Alpes, Chamonix en Méribel), begin maart en midden januari. 

Data Bluebird-index

Ingewikkeld is de Bluebird-index niet. Alle gegevens werden verzameld op https://www.snow-forecast.com/ en geven de gemiddelde weersomstandigheden weer van 2007 tot 2024 bovenop de berg, van november tot april. 
Trefwoorden: wintersport, vakantie, index, sneeuwzekerheid, skivakantie

CELTH



||| Nieuws |||

26/01/26
Caravana biedt meer entertainment
Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
26/01/26
Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
26/01/26
Nieuw bos bij het Beesels Broek
Aan de Eikenbroeklaan in Beesel bij het Beesels Broek heeft Limburgs Landschap circa 15.000 bomen en struiken geplant. Dit nieuwe bos van bijna vier hectare compenseert bomen die elders moesten wijken.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
23/01/26
Transavia vliegt in de zomer op Oujda
Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.
23/01/26
Exclusief voor leden
Gebruik creditcard neemt weer toe
Nederlanders gebruiken hun creditcard steeds vaker. Dat blijkt uit transactiedata van ruim 2,6 miljoen Nederlandse consumenten met een creditcard van ICS, aanbieder van Visa en Mastercard creditcards. Opvallend daarbij is dat het aantal betalingen aan Nederlandse ontvangers, zoals in de horeca, sterker groeit dan aan buitenlandse.
23/01/26
Genomineerden Nationale Evenementenprijzen en -steden 2026 bekend
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2026 officieel vastgesteld. Welke s...
22/01/26
Beste campings in Nederland en Europa
De winnaars van de titel ‘ANWB Camping van het Jaar 2026’ zijn toegekend. In de categorie Fijnste familiecamping gingen Vakantiepark Beerze Bulten (Overijssel) en Camping Village Europa Silvella (Italië) met de hoofdprijs aan de haal. In de categorie Beste Kleine camping werden Camping Zwinderen (Drenthe) en Camping Domaine La Libaudié (Frankrijk) uitgeroepen tot winnaars.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...