Geplaatst op: 06-12-2024
Auteur: Marc Gerlings

Museum Prinsenhof Delft na 5 januari dicht

In 2027 weer open

Museum Prinsenhof Delft na 5 januari dicht
Nog één keer naar Prinsenhof Delft voor de grote verbouwing. Foto: Foto\'s: Marco De Swart.
In de laatste maand vóórdat Museum Prinsenhof Delft op zondag 5 januari 2025 tijdelijk sluit voor een omvangrijke verbouwing en vernieuwing organiseert het museum een speciaal programma. 

Bezoekers kunnen nog één keer het ‘oude museum’ bezoeken. Op 10 december start het programma met de traditionele Lichtjesavond. Op die avond is in het museum een dansvoorstelling te zien, speciaal gemaakt voor Lichtjesavond. In het laatste weekend van 4 en 5 januari is voor de bezoeker van alles te doen. Ook de tentoonstelling De KunstParade. Verrassend – Kleurrijk – Hedendaags is tot sluiting te zien.

Lichtjesavond

Op dinsdag 10 december nodigt Museum Prinsenhof Delft iedereen uit voor de traditionele Lichtjesavond. De gracht is sfeervol verlicht en binnenin het museum is het warm en gezellig. De Van der Mandelezaal is doorlopend te bezoeken via de entree aan de Oude Delft. Het museum en Delft Fringe Festival trakteren op een avond vol dans en muziek. Het decor is het eeuwenoude kloostercomplex en de artiesten hebben hun choreografie en muziek speciaal voor deze avond en locatie gemaakt. Kaartjes of reservering zijn niet nodig. Er zijn drie voorstellingen, om 19.00, 20.00 en 21.00 uur. Voor alle informatie: museumprinsenhofdelft.nl/activiteiten/dansvoorstelling-lichtjesavond-2024

Zaterdag 4 en zondag 5 januari zijn écht de laatste dagen voordat het museum sluit. In dat laatste weekend zijn er de hele dag flitsrondleidingen. Op zaterdag 4 januari kan de bezoeker voor de allerlaatste keer een rondgang maken door het ‘oude museum’ met een toelichting over de verbouwing en op zondag presenteert het museum een greep uit de publieksfavorieten. Op zaterdag treden ook de ‘Vriendelijke Stiefvaders’ op. Het muzikale duo brengt een ode aan Willem van Oranje en zijn dochter Emilia. De succesvolle workshop ‘Delfts Blauw schilderen’ is ook te volgen in het atelier. Zondag vertellen verschillende kunstenaars die meedoen aan De KunstParade in het museum over hun werk. Onderdeel van deze tentoonstelling is ook de workshop ‘Maak een shiny miniatuur’.

Feestelijke sleuteloverdracht

Op maandag 6 januari sluiten Museum Prinsenhof Delft en burgemeester Marja van Bijsterveldt om 10.30 uur de deuren van het museum. 

Verbouwing en vernieuwing

Museum Prinsenhof Delft gaat verbouwen en vernieuwen. Om het monumentale kloostergebouw en de collectie te behouden voor toekomstige generaties. Op 5 januari 2025 sluiten we onze deuren voor publiek om in 2027 te heropenen met een open, toegankelijk, duurzaam en gastvrij museum waarin iedereen welkom is.

Avondopenstelling 4 januari

Zaterdag 4 en zondag 5 januari is het museum op de reguliere tijden geopend. Op zaterdag 4 januari is het museum bovendien geopend tot 20.00 uur.
Topics:Cultuur
Trefwoorden: Delft, museum, Prinsenhof, verbouwing

CELTH





||| Nieuws |||

12/03/25
Exclusief voor leden
KLM migreert applicaties naar cloud
Accenture werkt samen met Air France-KLM om de bestaande applicaties van de luchtvaartgroep te transformeren en te migreren naar de cloud. Hierbij wordt afgestapt van de drie eigen datacenters. Dat is van grote invloed op het proces en de klantervaring.
12/03/25
Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025
Het Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025 de deuren voor gasten. Efteling investeert 50 miljoen euro in de bouw van het Efteling Grand Hotel. Het is dan het grootste hotel van het Brabantse attractiepark.
12/03/25
Exclusief voor leden
Landal rolt nieuwe merkidentiteit uit
Landal GreenParks en Roompot hebben een belangrijke stap gezet in hun transformatie naar Landal. Vanaf 10 maart 2025 zijn de eerste visuele elementen van de nieuwe merkidentiteit gepresenteerd aan gasten.
12/03/25
Exclusief voor leden
Voor 2026 verhuist Brabantse camperbeurs naar Brabanthallen
De organisator EasyFairs van de Camperbeurs kondigt aan dat de editie in Brabant vanaf 2026 een nieuwe locatie krijgt: Brabanthallen in Den Bosch.
11/03/25
Privium lounge open in Eindhoven Airport
Deze week is op Eindhoven Airport door de Schiphol Group de Privium ExpressLounge officieel geopend. De lounge bevindt zich op de eerste verdieping, naast de Starbucks.
10/03/25
Exclusief voor leden
Rotterdam The Hague Airport sorteert voor op grotere vliegtuigen
Na de modernisering van de vertrekhal en de security, gaat Rotterdam The Hague Airport (RTHA) aan de slag met de volgende fase in het toekomstbestendig maken van de luchthaven. Dit betekent dat de werkplekken van de operationele afdelingen in de terminal worden verbeterd en er aanpassingen worden gedaan in het passagiersproces.
10/03/25
Sunny Cars sluit aan als nieuwe businesspartner van VvKR
Autoverhuurspecialist Sunny Cars,één van de grootste autoverhuurders ter wereld en een vertrouwde naam is nieuwe businesspartner van VvKR.
10/03/25
Madurodam opent deze zomer ‘De Windjager’: een nieuwe indoor attractie die draait om wind 
Madurodam, opent deze zomer een nieuwe attractie ‘De Windjager’. In de nieuwe overdekte dark ride stappen bezoekers voor het eerst in een rijdend voertuig en kunnen ze op een verrassende manier beleven hoe Nederland al eeuwen de kracht van de wind weet te benutten.

||| Agenda |||

18/03/25
18/03/25 t/m 18-03-25: Embrace Quality of Life
Op 18 maart 2025 organiseert Booking Experts het jaarlijkse kennisevent Embrace. Dit evenement is d&...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...