Geplaatst op: 31-12-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Klimrijk Brabant breekt alle records: 50.665 bezoekers in 2024

Klimrijk Brabant breekt alle records: 50.665 bezoekers in 2024
Foto: Klimrijk

Het was een jaar om nooit te vergeten voor Klimrijk Brabant. Het klimbos in Veldhoven heeft 2024 afgesloten met een ongekend bezoekersrecord: maar liefst 50.665 avonturiers hebben de klim uitdagingen aangenomen.

De succesvolle lancering van het nieuwe boulderparcours, waar jong en oud op een veilige manier kennis kunnen maken met klimmen, heeft hier zeker aan bijgedragen. Het boulderparcours omvat twee sets stepstones, één arch en vijf klimrotsen, waarvan er een drie meter hoog is. Daarnaast zijn de nieuwe combi-arrangementen, waarmee bezoekers verschillende klimactiviteiten kunnen combineren, in de smaak gevallen.

General manager Marcel Strijks kijkt positief terug op het afgelopen jaar. "Dat zoveel bezoekers ons wisten te vinden, is een mooie erkenning voor het harde werk van ons team. Het is leuk om te zien dat we verschillende doelgroepen bereiken. Van ervaren klimmers tot gezinnen met jonge kinderen: iedereen geniet op zijn eigen manier van wat Klimrijk te bieden heeft. We zien dan ook dat de nieuwe combi-arrangementen aanslaan, waarbij bezoekers verschillende klimactiviteiten kunnen combineren.”

Naast het nieuwe boulderparcours heeft Klimrijk Brabant ook geïnvesteerd in extra klimgordels bij het grote klimparcours, om de wachttijden te verkorten en de bezoekerservaring te optimaliseren.

Maatschappelijke betrokkenheid

Maar Klimrijk Brabant heeft niet alleen oog voor groei en ontwikkeling. Het klimbos heeft zich het afgelopen jaar ook ingezet voor stichting Het Vergeten Kind. De opbrengsten van het statiegeld gaan naar deze organisatie die zich inzet voor kinderen die opgroeien in moeilijke thuissituaties. "Bij Klimrijk Brabant draait alles om plezier en avontuur, juist daarom zetten we ons graag in voor kinderen die dat het hardst nodig hebben," aldus Strijks.

Met dit succesvolle jaar achter de rug kijkt Klimrijk Brabant met vertrouwen naar de toekomst. Het klimbos heeft grote plannen om de bezoekerservaring verder te verbeteren en nieuwe activiteiten te introduceren.

Trefwoorden: attractieparken, dagattracties, klimparken, Noord-Brabant

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.
22/04/26
Consumentenvertrouwen duikt naar beneden
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
21/04/26
Martin Hendriks directeur van museum Cuypershuis
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Zwitserse Laax kiest nieuw Nederlands pr- en marketingbureau
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
21/04/26
2025: hoogste groei arbeidsproductiviteit in twintig jaar
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...