Geplaatst op: 21-01-2025
Auteur: Marc Gerlings

Cash betalen vooral populair in buitenland

Betaalgedrag - Nederlanders lopen voorop met betalen via de mobiel

Cash betalen vooral populair in buitenland
Menig toerist die Nederland bezoekt is verrast over de digitale betalingen terwijl zij met fysieke euro's in de hand staan. In Europa is cash nog steeds populair maar andere vormen van betalen groeien snel.

Digitale betalingen zijn in het eurogebied in opmars, maar contant geld is in 2024 nog steeds het meest gebruikte betaalmiddel aan de kassa. Meer dan de helft (52%) van alle betalingen werd in 2024 contant afgerekend. In Nederland ligt dat met ongeveer één op de vijf aanmerkelijk lager. Dit blijkt uit een grootschalig, tweejaarlijks onderzoek van de Europese Centrale Bank (ECB) naar het betaalgedrag in het eurogebied.

In andere Europese landen wordt heel anders gekeken naar contant of digitaal betalen in vergelijking met de Nederlanders. Contant geld is het meest populaire betaalmiddel in veertien van de twintig eurolanden. In Slovenië, Malta, Oostenrijk en Italië worden nog meer dan 60% van alle betalingen contant afgerekend. In Finland en Nederland is dat minder dan 30%.  Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: geld, cash, digitaal, toerisme, bezoeker, betalen, betaalgedrag

CELTH



||| Nieuws |||

09/03/26
Digitale euro in Nederlands betaalverkeer
Makkelijk betalingsverkeer vinden gasten bij horeca, campings en attracties heel fijn. De betaalopties gaan veranderen. DNB wil dat bankbiljetten en munten, als enige vorm van publiek geld, ook in digitale vorm beschikbaar komen via de digitale euro. Het betalingsverkeer gaat nog verder veranderen.
09/03/26
Exclusief voor leden
Safe assist maakt indoor karten veiliger
Wat als er een aanrijding gebeurt? Leisure centrum Playdôme Roosendaal introduceert Safe Assist bij het indoor karten dat ingrijpt als karts te dicht bij elkaar komen.
09/03/26
Sterke groei Nederlands toerisme naar St. Maarten
St. Maarten heeft in 2025 een forse groei in het toerisme beleefd. Het aantal reizigers per vliegtuig steeg tot ruim 855.000, daarnaast bezochten bijna 1,6 miljoen cruisepassagiers het eiland. Ook de belangstelling vanuit Europa bleef groot, met een opvallend sterke groei vanuit Nederland (+148%).
09/03/26
Koning opent vernieuwd museum Spinozahuis
Koning Willem-Alexander opent woensdag 8 april het vernieuwde museum Het Spinozahuis in Rijnsburg.
06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.

||| Agenda |||

10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...