Geplaatst op: 04-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Drenthe krijgt internationale erkenning gastvrijheid

Willemien Meeuwissen, gedeputeerde Drenthe: "Weerspiegeling van de inzet en passie van ondernemers in de sector"

Drenthe krijgt internationale erkenning gastvrijheid
Drenthe in lijst met 10 meest gastvrije regio\'s.
Den Burg is de meest gastvrije bestemming van Nederland en Drenthe nestelt zich als regio in de lijst met 10 meest gastvrije regio's ter wereld. 

Booking.com presenteert de 13e editie van de Traveller Review Awards*, waarin de meest gastvrije steden en regio’s worden geëerd. Dit jaar mag de Texelse plaats Den Burg zich opnieuw de meest gastvrije bestemming van Nederland noemen. Bijzonder is de positie die Drenthe inneemt. Ook internationaal staat Nederland in de spotlight, met Drenthe als een van de meest gastvrije regio’s ter wereld. 

De awards zijn op basis van maar liefst 360 miljoen geverifieerde beoordelingen wereldwijd toegekend aan reispartners ter erkenning van hun uitstekende service en gastvrijheid. In Nederland ontvangen dit jaar 13.647 accommodaties een award; wereldwijd zijn dat er zelfs 1,7 miljoen. Daarnaast worden dit jaar ook 14 autoverhuurbedrijven en één taxi-aanbieder in Nederland erkend met een award. 

De meest gastvrije steden in Nederland

De meest gastvrije stad is waarschijnlijk ook een ode aan Waddeneiland Texel dat Zeeland verslaat. Texel voert voor het tweede jaar op rij de lijst aan als meest gastvrije bestemming van Nederland, na eerdere overwinningen van de Zeeuwse kust in 2022 en 2023. 

Het grootste Waddeneiland, met Den Burg en De Cocksdorp als hoogtepunten, betovert bezoekers met uitgestrekte stranden, natuur en sfeervolle dorpjes vol lokale charme. Omgerekend naar provincies blinkt Noord-Holland dit jaar uit in de top 10 met 4 vermeldingen, terwijl Zeeland het dit jaar moet doen met 2 plekken op de lijst. 

De meest gastvrije steden

Bestemmingen moesten ten minste 50 accommodaties hebben op Booking.com om te worden opgenomen in deze lijst en werden gerangschikt op - in verhouding - het hoogste aantal award winnaars per bestemming.

1- Den Burg
2- Schoorl
3- Middelburg
4- Zeewolde
5- Noordwijk
6- Alkmaar
7- De Cocksdorp
8- Oisterwijk
9- Otterlo
10- Renesse

"Onze partners maken elke dag onvergetelijke ervaringen mogelijk waarmee zij echt het verschil maken voor hun gasten; van het delen van de beste lokale tips tot het verrassen van gasten met champagne bij een jubileum. Met de Traveller Review Awards willen we hen erkennen voor hun harde werk en toewijding om reizigers het hele jaar door te voorzien van uitzonderlijke service en gastvrijheid," aldus Elsbeth van Eekeren, Area Manager Benelux bij Booking.com.

Regio Drenthe wereldwijd erkend voor de gastvrijheid 

De Traveller Review Awards kijken elk jaar ook naar de meest gastvrije regio’s ter wereld en dit jaar heeft het brede scala aan prachtige bestemmingen een mooi oranje randje met Drenthe in de 10 meest gastvrije regio’s ter wereld. De gastvrijheid in Drenthe kent geen tijd en heeft zich in 2024 dusdanig onderscheiden dat het voor 2025 een must visit is voor reizigers wereldwijd die op zoek zijn naar de beste service en gastvrijheid. 

"Het is een enorme eer dat Drenthe wereldwijd erkend wordt als een van de meest gastvrije regio’s. Dit is een directe weerspiegeling van de inzet en passie van ondernemers in de recreatie- en toerismesector. Wij zijn trots op de gastvrijheid die ze bieden en feliciteren hen van harte met deze welverdiende erkenning. Dit is niet alleen een erkenning van de kwaliteit van onze accommodaties, maar ook van de bijzondere ervaring die Drenthe onze bezoekers biedt," aldus Willemien Meeuwissen, gedeputeerde provincie Drenthe. 

Drenthe in 10 meest gastvrije regio's ter wereld

Een regio moest minimaal 200 in aanmerking komende accommodaties hebben op Booking.com om te worden opgenomen in deze lijst en werden gerangschikt op het hoogste aantal award winnaars als percentage van het totale aantal accommodaties in een regio. Elk land kon slechts één keer worden opgenomen. 

Drenthe - Nederland
Osijek-Baranja - Kroatië
Kakheti - Georgië
Madeira - Portugal
Misiones - Argentinië
Graubünden - Zwitserland
South Australia - Australië
Bretagne - Frankrijk
Baja California Sur - Mexico
Kien Giang - Vietnam

Vakantiehuizen het meest geliefd
In Nederland hebben 13.647 accommodaties een award ontvangen van Booking.com, waarvan het grootste deel bestaat uit 11.908 verblijven, zoals appartementen en vakantiehuizen. Dit jaar is met een stijging van 18% ten opzichte van vorig jaar de chalet in verhouding het hardst gestegen op de voet gevolgd door vakantiehuizen. Booking.com verbindt daar een conclusie aan. 'Hiermee tonen reizigers hun aanhoudende waardering voor een breed scala aan verschillende soorten verblijven en de unieke gastvrijheid die ze kunnen bieden.' 

Vakantiehuis - 3,723 awards
Appartement - 3,348 awards
B&B - 2,481 awards
Hotel - 1,582 awards
Chalet - 792 awards

Steden met de meest gewaardeerde accommodaties van Nederland 

Amsterdam – 793 awards
Zandvoort - 402 awards
Callantsoog – 192 awards
Domburg - 179 awards
Egmond aan Zee - 167 awards
Zoutelande - 153 awards
Rotterdam – 124 awards
Putten - 122 awards
Oostkapelle – 120 awards
Maastricht – 116 awards
Trefwoorden: bestemming, destinatie, regio, gastvrijheid, Den Burg, Drenthe, Texel

CELTH





||| Nieuws |||

04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.
04/02/25
De toekomst speelt op Delft Fringe Festival
Op 30 bijzondere locaties in Delft worden bezoekers van 27 mei tot en met 9 juni door 26 talenten verrast met dans, theater, muziek, cabaret en alles daartussen.
30/01/25
Exclusief voor leden
Minder festivals maar meer evenementen georganiseerd
In 2024 vonden er aanzienlijk meer concerten plaats dan in 2023, terwijl het aantal festivals juist daalde. Festivals en concerten trokken gezamenlijk 30,5 miljoen bezoeken, iets minder dan in 2023. Dit blijkt uit de branchecijfers die Respons jaarlijks in opdracht van de Vereniging van Evenementen Makers (VVEM) opstelt. Ook in 2025 staat het aantal festivals onder druk.
28/01/25
Dit zijn de beste reisbloggers van Nederland
Op 18 januari 2025 werden de winnaars van de allereerste editie van de Dutch Travel Blog Awards bekendgemaakt. Dit event, georganiseerd door het gespecialiseerde travel marketingbureau Thx.agency, biedt het podium aan de beste travel content creators van Nederland.
28/01/25
Stichting het Gehandicapte Kind viert 75-jarig jubileum met Samenspeeldagen in Efteling
De Efteling organiseert samenspeeldagen. Initiatieven zoals Speelbos NEST! zorgen ervoor dat kinderen met een beperking niet aan de zijlijn, maar in de spotlights staan.
27/01/25
Beurs Boot Holland 2025 gaat niet door
De economische wind zit tegen, is het argument van de organisatie Boot Holland om de 2025 editie van de beurs niet door te laten gaan.