Geplaatst op: 04-02-2025
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel

Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel

Rosalie Lap (39) is door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel vanaf maart a.s. Rosalie is geboren en getogen Texelse en haar ouders zijn met hun agrarisch bedrijf actief in Den Hoorn. 


Hans Schraders, voorzitter van de Raad van Toezicht VVV Texel, is tevreden met de aanstelling: " Haar expertise, persoonlijkheid én verbinding met het eiland, maakte haar de gewenste kandidaat. Fijn dat ze vanaf maart start bij VVV Texel”.


De overkant

Zoals velen verliet Rosalie het eiland om te studeren. Deze reis begon met de opleiding Hospitality & Leisure Management aan Stenden University. Haar ambitie en passie voor toerisme en bestemmings-ontwikkeling, leidde haar naar de Breda University, waar ze in 2007 haar Master Tourism Destination Management succesvol afrondde. Dit fundament vormde de start van een veelzijdige loopbaan. In 2009 begon Rosalie haar professionele carrière als trainee bij ORMIT/ANWB, waarna Rosalie doorgroeide tot Projectmanager - Regiomarketeer bij de ANWB. Van 2011 tot 2014 was ze daar verantwoordelijk voor de ontwikkeling en implementatie van ANWB Regiomarketing. Vervolgens is Rosalie zich verder gaan specialiseren als marketing en teammanager bij verschillende bedrijven binnen de (HR) tech sector, waar de focus lag op data-gedreven werken en het continu toepassen van nieuwe technologieën. Ze heeft o.a gewerkt voor Endouble. Een bedrijf wat data-gedreven recruitment websites maakt voor klanten als Booking.com, Albert Heijn en Jumbo. Hier was ze verantwoordelijk voor de ontwikkeling en uitvoering van de marketingcommunicatiestrategie.


Stapsgewijs terug naar Texel

In 2020 besloot Rosalie haar woonplaats Amsterdam te verruilen voor Zeeland, waar haar partner woont. Om meer van betekenis te zijn voor haar eigen leefomgeving, is ze begin 2024 voor Provincie Zeeland gaan werken. Hier was ze als aanjager verantwoordelijk voor het opnieuw vormgeven van Routebureau Zeeland. Maar gedurende dat jaar kwam er iets moois op haar pad. Rosalie en haar partner kregen de kans een boerderij op Texel te kopen. Dit bood haar partner de mogelijkheid een rol te gaan spelen in het akkerbouwbedrijf van haar ouders. Rosalie had al snel een nieuwe baan gevonden bij Gemeente Den Helder, waar ze oktober j.l. gestart is als programmamanager. Samen met grote werkgevers zoals Koninklijke Marine, Havenbedrijf en Noordwest Ziekenhuis werkt ze aan de promotie van Den Helder als aantrekkelijke stad voor nieuwe inwoners en toeristen. Toen had ze nog geen rekening gehouden met de kans die zich snel voordeed op het eiland als directeur van VVV Texel. Rosalie Lap: "Toen deze vacature onder mijn aandacht kwam, had ik geen enkele twijfel. Ik hecht veel waarde aan het leveren van betekenisvolle bijdrage aan mijn omgeving en dit is de ultieme, prachtige kans om iets terug te geven aan Texel en om de afhankelijkheid van het toerisme op een duurzame manier aan te pakken”.


Buiten haar werk is Rosalie een avontuurlijke en energieke persoonlijkheid. Ze geniet van mountainbiken, wielrennen en kitesurfen en is moeder van drie kinderen (6, 5 en 2 jaar oud) met nummer 4 in aantocht. In samenspraak met de toezichthouders is dit flexibel opgelost, mede doordat er reeds een sterke organisatie staat.

Trefwoorden: Nieuwe directeur VVV

CELTH





||| Nieuws |||

11/03/25
Privium lounge open in Eindhoven Airport
Deze week is op Eindhoven Airport door de Schiphol Group de Privium ExpressLounge officieel geopend. De lounge bevindt zich op de eerste verdieping, naast de Starbucks.
10/03/25
Exclusief voor leden
Rotterdam The Hague Airport sorteert voor op grotere vliegtuigen
Na de modernisering van de vertrekhal en de security, gaat Rotterdam The Hague Airport (RTHA) aan de slag met de volgende fase in het toekomstbestendig maken van de luchthaven. Dit betekent dat de werkplekken van de operationele afdelingen in de terminal worden verbeterd en er aanpassingen worden gedaan in het passagiersproces.
10/03/25
Sunny Cars sluit aan als nieuwe businesspartner van VvKR
Autoverhuurspecialist Sunny Cars,één van de grootste autoverhuurders ter wereld en een vertrouwde naam is nieuwe businesspartner van VvKR.
10/03/25
Madurodam opent deze zomer ‘De Windjager’: een nieuwe indoor attractie die draait om wind 
Madurodam, opent deze zomer een nieuwe attractie ‘De Windjager’. In de nieuwe overdekte dark ride stappen bezoekers voor het eerst in een rijdend voertuig en kunnen ze op een verrassende manier beleven hoe Nederland al eeuwen de kracht van de wind weet te benutten.
10/03/25
Exclusief voor leden
Waterschap werkt samen met Wandelnet netwerkoptimalisatie
Het Brabantse waterschap Aa en Maas gaat samen met Wandelnet kansrijke routeverbeteringen in kaart brengen. Daarmee moet het regionale wandelnetwerk completer worden en recreatiedruk worden verminderd.
07/03/25
KWbN en VVV Texel verlengen samenwerking: wandelen als duurzame investering in natuur en beleving
Sinds 2022 werken KWbN en VVV Texel samen om wandelen op het eiland te stimuleren. In drie jaar tijd is het aantal wandelaars op Texel toegenomen en zijn er nieuwe routes en initiatieven ontwikkeld.
07/03/25
Minder nieuwe fietsen verkocht
?In 2024 werden in Nederland 858.126 nieuwe fietsen verkocht, 7% minder dan een jaar eerder. De verkopen van nieuwe fietsen hebben een sterk decennium achter de rug maar na een piek tijdens de pandemie, met 1,1 miljoen verkochte fietsen, neemt de verkoop gestaag af.
06/03/25
Exclusief voor leden
Prestaties en ambities van NS en KLM
Twee Nederlandse mobiliteitsiconen kwamen deze week met jaarcijfers over 2024. Die vielen niet mee. NS maakt nog steeds verlies en de KLM rapporteert tegenvallende resultaten. Toch zijn de ambities groot.

||| Agenda |||

12/03/25
12/03/25 t/m 12-03-25:  Frysk Toerisme Festival 2025,
Merk Fryslân organiseert op 11 maart 2025 het Frysk Toerisme Festival 2025. Dit event is de opvolge...
18/03/25
18/03/25 t/m 18-03-25: Embrace Quality of Life
Op 18 maart 2025 organiseert Booking Experts het jaarlijkse kennisevent Embrace. Dit evenement is d&...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...