Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 10-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar

Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar
Weer rechtstreekse verbinding Eurostar Amsterdam naar Londen.
Vanaf vandaag hoeven internationale treinreizigers van de Eurostart op de verbinding van Amsterdam naar Londen niet meer uit te stappen in Brussel met hun paspoort in de hand. Amsterdam heeft weer een eigen paspoortcontrole.

De paspoortcontrole vindt weer plaats in Amsterdam Centraal Station, in de vernieuwde 'UK terminal'. Deze bevindt zich in de Amstel passage. Hierdoor kunnen meer reizigers direct in Amsterdam instappen en hoeft er niet extra uitgestapt te worden voor de tijdelijke paspoortcontrole in de Belgische hoofdstad Brussel.

De vorige terminal kon vanwege werkzaamheden niet meer gebruikt worden, waardoor er tijdelijk geen directe trein naar Londen was, alleen met de extra handelingen in Brussel. 

De Eurostar, die drie keer per dag van Amsterdam naar Londen rijdt, biedt plaats aan 800 passagiers en stopt ook in Rotterdam, Brussel en Lille.

Groeipad Eurostar in NL
  • 10 februari - eind maart 2025: Eurostar brengt per reis geschat circa 400 reizigers vanuit Amsterdam naar Londen, een stijging van 10%.
  • 30 maart - 22 april: Reizigers naar Londen maken een overstap op Brussel vanwege renovatiewerkzaamheden van ProRail aan het perron. Daarmee tijdelijk géén terminal in Amsterdam, de douanecheck vindt tijdelijk plaats in Brussel.
  • Vanaf 23 april: De reizigerscapaciteit stijgt naar circa 600 vanuit Amsterdam (een toename van 220%) en circa 160 vanuit Rotterdam.
  • Eind 2025: De volledige capaciteit van circa 650 reizigers per reis vanuit Amsterdam is beschikbaar.
Trefwoorden: Eurostar, Amsterdam, terminal

CELTH



||| Nieuws |||

16/04/25
Exclusief voor leden
Kröller-Müller Museum krijgt drie toeristische Michelin sterren
Het Kröller-Müller Museum is heel blij met de toegekende maximale drie toeristische sterren van Michelin voor 2025. Het museum is de reis waard om er naartoe te gaan.
14/04/25
Zelfs Better Places heeft moeite met duurzame doelstellingen
Reisorganisatie Better Places presenteert deze week haar impactrapport over 2024. Ondanks flinke inspanningen om haar reizen duurzamer te maken, is het doel om de CO?-uitstoot per reiziger jaarlijks met 5% te verminderen ten opzichte van 2019 niet gehaald.
10/04/25
Wegwijzer voor het meten van bewonersprofijt gepresenteerd
Vandaag is tijdens een LDA-Kennissessie de ‘Wegwijzer voor het meten van bewonersprofijt’ gepresenteerd. Deze wegwijzer biedt een overzicht van zowel voor de hand liggende als innovatieve methoden om bewonersprofijt te meten.
10/04/25
Exclusief voor leden
WTTC: Toerisme blijft wereldwijd sterk groeien en bijdragen aan welvaart en werkgelegenheid
Tegen de achtergrond van economische onzekerheid tonen de meest recente onderzoeken van de World Travel & Tourism Council (WTTC) aan dat de wereldwijde reis- en toerismesector dit jaar naar verwachting sterk zal groeien, waarmee het zijn rol als hoeksteen van grote wereldeconomieën bevestigt, aangezien reizigers naar verwachting meer dan ooit tevoren zullen uitgeven.
08/04/25
Kampeerseizoen van start met een recordaantal van 627.000 campers en caravans
De jaarlijkse Open Camping Dag was de start van het kampeerseizoen en gaat volgens BOVAG en KCI gepaard met bijna 15.000 meer caravans en campers in Nederland.
08/04/25
BBI Travel start reizen naar de westkust van Ierland vanaf Groningen Airport Eelde
Van 7 juni tot en met 30 augustus 2025 vliegt de nieuwe chartervluchtverbinding van BBI Travel, uitgevoerd door Emerald Airlines, tussen Groningen Airport Eelde en Ireland West Airport Knock.
08/04/25
Ontdek Europa op een andere manier
Het nieuwe ANWB-boek vakantie zonder vliegtuig' beschrijft 30 unieke en vliegtuigloze reisplannen, variërend van korte uitstapjes tot uitgebreide rondreizen.
08/04/25
Exclusief voor leden
Meivakantie steeds populairder alternatief voor hoogseizoen
De meivakantie wint snel aan populariteit onder Nederlanders als alternatief voor de drukke en dure zomervakantie. Uit recent onderzoek van de ANWB blijkt dat maar liefst 58% van de Nederlanders de komende weken op reis gaat.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...