Geplaatst op: 10-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar

Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar
Weer rechtstreekse verbinding Eurostar Amsterdam naar Londen.
Vanaf vandaag hoeven internationale treinreizigers van de Eurostart op de verbinding van Amsterdam naar Londen niet meer uit te stappen in Brussel met hun paspoort in de hand. Amsterdam heeft weer een eigen paspoortcontrole.

De paspoortcontrole vindt weer plaats in Amsterdam Centraal Station, in de vernieuwde 'UK terminal'. Deze bevindt zich in de Amstel passage. Hierdoor kunnen meer reizigers direct in Amsterdam instappen en hoeft er niet extra uitgestapt te worden voor de tijdelijke paspoortcontrole in de Belgische hoofdstad Brussel.

De vorige terminal kon vanwege werkzaamheden niet meer gebruikt worden, waardoor er tijdelijk geen directe trein naar Londen was, alleen met de extra handelingen in Brussel. 

De Eurostar, die drie keer per dag van Amsterdam naar Londen rijdt, biedt plaats aan 800 passagiers en stopt ook in Rotterdam, Brussel en Lille.

Groeipad Eurostar in NL
  • 10 februari - eind maart 2025: Eurostar brengt per reis geschat circa 400 reizigers vanuit Amsterdam naar Londen, een stijging van 10%.
  • 30 maart - 22 april: Reizigers naar Londen maken een overstap op Brussel vanwege renovatiewerkzaamheden van ProRail aan het perron. Daarmee tijdelijk géén terminal in Amsterdam, de douanecheck vindt tijdelijk plaats in Brussel.
  • Vanaf 23 april: De reizigerscapaciteit stijgt naar circa 600 vanuit Amsterdam (een toename van 220%) en circa 160 vanuit Rotterdam.
  • Eind 2025: De volledige capaciteit van circa 650 reizigers per reis vanuit Amsterdam is beschikbaar.
Trefwoorden: Eurostar, Amsterdam, terminal

CELTH





||| Nieuws |||

13/02/25
Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026
Na een tussenjaar zonder verkiezing Leukste Uitje van Nederland, wordt de draad in 2026 weer opgepakt door een samenwerking van partijen in de dagrecreatie branche: Go-Kids, Pretwerk, de Great Stay App en de organisatie van Recreatie Vakbeurs / Recreatie Next Level).
10/02/25
Exclusief voor leden
Bezoekersrecord voor Toverland
Attractiepark Toverland heeft in 2024 voor het derde jaar op rij een bezoekersrecord behaald. Het park in het Limburgse Sevenum werd bezocht door 1,2 miljoen gasten. Deze groei is te danken aan investeringen in kwaliteit, seizoensevenementen en gasttevredenheid.
28/01/25
Stichting het Gehandicapte Kind viert 75-jarig jubileum met Samenspeeldagen in Efteling
De Efteling organiseert samenspeeldagen. Initiatieven zoals Speelbos NEST! zorgen ervoor dat kinderen met een beperking niet aan de zijlijn, maar in de spotlights staan.
21/01/25
Exclusief voor leden
Madurodam breidt uit met nieuwe attracties en themagebied
Madurodam gaat in 2025 voor een jaar vol vernieuwing. Het bekende attractiepark in Den Haag, dat Nederland in het klein toont, investeert in nieuwe attracties en een uitbreiding van het park. Zo opent er in het voorjaar een nieuw themagebied en in de zomer een spectaculaire dark ride.
20/01/25
Europa-Park breidt uit met gigantische westernstad
Europa-Park zet grote stappen met de uitbreiding van zijn populaire Camp Resort. Het bestaande gebied wordt getransformeerd tot een indrukwekkende westernstad, genaamd Silver Lake City. T
17/01/25
Flessen inzamelen voor natuurbehoud
Bezoekers van DierenPark Amersfoort hebben het afgelopen jaar een indrukwekkende bijdrage geleverd aan natuurbehoud wereldwijd. Mede dankzij een grootschalige flessenactie is er een recordbedrag van 159.000 euro opgehaald voor het DierenPark Amersfoort Wildlife Fund.
10/01/25
Wie wil de stalen dino van DierenPark Amersfoort?
DierenPark Amersfoort zoekt een nieuwe bestemming voor de metalen dino die sinds 2015 wordt tentoongesteld in het dierenpark.
31/12/24
Klimrijk Brabant breekt alle records: 50.665 bezoekers in 2024
Het was een jaar om nooit te vergeten voor Klimrijk Brabant. Het klimbos in Veldhoven heeft 2024 afgesloten met een ongekend bezoekersrecord: maar liefst 50.665 avonturiers hebben de klim uitdagingen aangenomen