Geplaatst op: 13-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026

Bij Recreatie Vaklbeurs 2025 worden nominaties bekendgemaakt

Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026
Na een tussenjaar zonder verkiezing Leukste Uitje van Nederland, wordt de draad in 2026 weer opgepakt door een samenwerking van partijen in de dagrecreatie branche: Go-Kids, Pretwerk, de Great Stay App en de organisatie van Recreatie Vakbeurs / Recreatie Next Level).

De nieuwe organisatoren bouwen daarmee voort op een mooie traditie die door de ANWB in gang is gezet. De ANWB is gestopt met de verkiezing. De jaarlijkse Award-uitreiking voor de landelijke top 3 en de besten per provincie, was uitgegroeid tot een netwerkevent waar de grote diversiteit aan dag attracties elkaar konden ontmoeten. Vertegenwoordigers van Go-Kids en Pretwerk.nl zaten in het verleden al in de vakjury van de ANWB Awards. Walter Jonker van Pretwerk.nl: "We vonden het zonde dat een gewaardeerd netwerkevent voor de dagrecreatie zomaar van de kalender verdween. Ook de media-aandacht en betrokkenheid van het publiek was van grote meerwaarde voor deze sector. Doordat diverse partijen de schouders er onder hebben gezet kunnen we dit event gelukkig toch nog behouden.”

De centrale regie voor de nieuwe verkiezing is in handen van Go-Kids, die de verkiezing heeft omgedoopt tot ‘Leukste Uitjes van Nederland’. De techniek rondom de stemprocedure wordt ondersteund door de bouwers van de Great Stay App. Easyfairs zal de Award uitreiking onderdak bieden. De uitreiking vindt in 2026 plaats tijdens de vakbeurs Recreatie Next Level. Pretwerk, het recreatieve ondernemersplatform, verzorgt de communicatie rond het hele event.

Tijdens de beurs Recreatie Next Level, op 12 en 13 februari in Gorinchem, geeft ‘Het leukste Uitje’ een overzicht van de plannen in de stand van Great Stay App. Daar wordt dan ook het officiële (her)startsein gegeven van ‘Het Leukste Uitje van Nederland’ en kunnen ondernemers zich aanmelden. Dit kan ook via go-kids.nl/leukste-uitje.

Het Leukste Uitje van Nederland bestaat uit een landelijke award en een award per provincie. In principe komen alle kindvriendelijke dagrecreatieve organisaties in aanmerking voor de awards. Daarbij kun je denken aan pretparken, dierentuinen, musea, in- en outdoor-attracties, rondvaarten, kinderboerderijen of historische gebouwen. De stemprocedure vindt plaats via de Go-Kids app.  

De basis vormen de bedrijven die een vermelding hebben op Go-Kids in de categorie ‘Erop uit’. Ieder bedrijf heeft de mogelijkheid om zich voor deze categorie (gratis) aan te melden zodat iedereen de kans heeft om mee te doen. De nominaties voor de eindronde worden bekend gemaakt tijdens de Recreatie Vakbeurs Hardenberg. (11 – 13 november 2025)
Trefwoorden: verkiezing, recreatie, attractie

CELTH



||| Nieuws |||

19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.
17/12/25
Zo maak je van je huis een oplaadpunt door cocooning
We leven in een maatschappij die altijd 'aan' staat. Prikkels, notificaties, deadlines; het houdt nooit op. Het is dan ook niet gek dat de trend van 'cocooning' je terugtrekken in je eigen veilige bubbel alleen maar groter wordt.
17/12/25
Exclusief voor leden
Actie om business class passagiers meer te laten betalen tegen vervuiling
Passagiers in first- en business class zijn verantwoordelijk voor 36% van alle CO2-uitstoot op langeafstandsvluchten vanuit Europa. Dat terwijl ze maar een klein gedeelte (14%) uitmaken van de passagiers. Dit blijkt uit een nieuwe Europese analyse van T3 Transportation Think Tank in opdracht van Greenpeace Centraal- en Oost-Europa.
17/12/25
Vier doorfietsroutes in provincie Utrecht
De provincie Utrecht, de gemeenten Amersfoort, De Bilt, De Ronde Venen, Houten, Soest, Uithoorn, Utrecht, Zeist, de Universiteit Utrecht, Schiphol en de Vervoerregio Amsterdam hebben met het ondertekenen van een overeenkomst hun intenties bekrachtigd om vier nieuwe doorfietsroutes aan te leggen.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...