Geplaatst op: 17-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

CNV int ruim 1,4 miljoen euro aan nabetalingen voor uitzendkrachten

CNV int ruim 1,4 miljoen euro aan nabetalingen voor uitzendkrachten
Vakbond CNV opent vandaag een meldpunt, waar uitzendkrachten met vragen terecht kunnen over nabetalingen. In totaal 264 uitzendkrachten hebben afgelopen jaar ruim 1,4 miljoen euro aan nabetalingen gekregen, dankzij inzet van vakbond CNV. 

Het CNV-team Bestrijding Misbruik Uitzendconstructies (BMUC) boekt al jaren succes met vaak omvangrijke loonvorderingen. 'Het begint vaak met een eenvoudige looncontrole. We hebben dan snel genoeg gezien of er iets niet klopt, zegt CNV-onderhandelaar Henry Stroek. 'En dan begint het echte werk: contracten controleren, loonstrookjes uitpluizen. Vaak zien we dat er sprake is van een verkeerde inschaling, waardoor mensen niet het juiste uurloon krijgen. Het gaat ook vaak mis met de berekening van toeslagen. Als dat een tijdlang niet goed gaat, kunnen de bedragen flink oplopen.'

Inmiddels is de balans over 2024 opgemaakt. Het CNV-team hielp in totaal 264 uitzendkrachten en inde voor hen ruim 1,4 miljoen euro bruto. De nabetalingen varieerden van ruim 200 euro tot maar liefst ruim 30.000 euro bruto per persoon. Stroek: 'We hadden bijvoorbeeld een uitzendkracht die in deeltijd werkzaam was als melker bij verschillende veehouders. Steeds had ze niet het juiste loon ontvangen. Dit resulteerde in een nabetaling van ruim 5.000 euro. Bij een andere uitzendkracht die in de houtskeletbouw werkzaam was, hebben we het loon bij ziekte gecontroleerd. Uiteindelijk leverde dit een nabetaling op van ruim 6.000 euro.' Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: uitzendkracht, loon, toeslag, management

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    20/03/26
    Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
    Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
    20/03/26
    KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
    Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
    19/03/26
    Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
    Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
    19/03/26
    Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
    De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
    18/03/26
    Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
    De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
    18/03/26
    Swipe technologie wint vervoersaward
    De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
    18/03/26
    Exclusief voor leden
    Merkontwikkeling met ai
    Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
    17/03/26
    Exclusief voor leden
    Nala Village opent met eerste Horizon Festival
    Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.

    ||| Agenda |||

    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
    22/04/26 t/m 23-04-26
    22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
    A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
    21/09/26 t/m 23-09-26
    21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
    Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...