Geplaatst op: 20-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Aanscherping EU-regels tegen voedselverspilling

30% omlaag in restaurants in 2030

Aanscherping EU-regels tegen voedselverspilling
30% minder voedselverspilling eind 2030. Referentiejaren zijn 201/2023.
Dinsdagavond bereikten het Europees Parlement en de Raad een voorlopig akkoord over nieuwe maatregelen om voedsel- en textielverspilling in de EU te voorkomen en te verminderen. Belangrijk voor de gastvrijheidssector zijn de regels over het verminderen van voedselverspilling.

De onderhandelaars kwamen overeen om bindende doelstellingen voor het verminderen van voedselverspilling in te voeren die op nationaal niveau moeten worden gehaald op 31 december 2030: 10% in voedselverwerking en -productie en 30% per hoofd van de bevolking in de detailhandel, restaurants, voedseldiensten en huishoudens. 

Deze doelstellingen worden berekend in vergelijking met de hoeveelheid die als jaarlijks gemiddelde tussen 2021 en 2023 is weggegooid. Naar aanleiding van het verzoek van het Parlement zouden EU-landen maatregelen moeten nemen om ervoor te zorgen dat economische actoren die een belangrijke rol spelen bij het voorkomen en genereren van voedselverspilling de donatie van onverkocht voedsel mogelijk maken dat veilig is voor menselijke consumptie.
Topics:Beleid, Horeca
Trefwoorden: restaurant, voedsel, verspilling EU

CELTH





||| Nieuws |||

28/02/25
Uber opstapplaats bij Eindhoven Airport
Vervoersservice Uber biedt vanaf nu ook zijn diensten aan vanaf de taxistrook van Eindhoven Airport.
27/02/25
Koning heropent DNB
Op 26 maart zal de koning samen met de president van De Nederlandsche Bank, Klaas Knot, de officiële openingsceremonie verrichten in het bijzijn van circa 350 genodigden. DNB biedt ook een publiek toegankelijke tentoonstellingsruimte over de functie van de bank in 'De Nieuwe Schatkamer'.
26/02/25
Exclusief voor leden
Nationale Campermarkt opent inschrijvingen
Vanaf vandaag kunnen particulieren een camper verkoopplaats reserveren voor de tweede editie van de Nationale Campermarkt, die plaatsvindt op zaterdag 5 april 2025 bij FlevoNice in Biddinghuizen.
24/02/25
Exclusief voor leden
Dubai +9% groei toerisme
Dubai is al een grote bestemming in toerisme en het noteert bijna een groeicijfer van een gazelle. In 2024 nam het toerisme naar deze Arabische destinatie met 9% toe.
21/02/25
 Overijssel helpt recreatieondernemers met meer groen en toegankelijkheid
De provincie Overijssel helpt ondernemers met een subsidie van ruim twee miljoen euro voor het verbeteren van het groen op hun locatie én de toegankelijkheid.
20/02/25
Exclusief voor leden
Romeins verleden zichtbaar maken voor toeristen en recreanten
Gemeente Nijmegen, provincie Gelderland en de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen ondertekenden op 14 februari 2025 de samenwerkingsovereenkomst ‘Romeinen in Gelderland’. Daarmee willen de beleidsmakers het Romeinse erfgoed in Gelderland meer zichtbaar en beleefbaar maken voor toeristen en recreanten.
19/02/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs en Centraal Museum versterken positie Utrecht voor bijeenkomsten
Twee bekende iconen van de stad Utrecht, het Centraal Museum Utrecht en Koninklijke Jaarbeurs, slaan de handen ineen om Utrecht te positioneren voor congressen en tentoonstellingen.
19/02/25
Leiden Collection in jarig Amsterdam
Ter gelegenheid van de verjaardag van Amsterdam - 750 jaar - laat H’ART Museum in een nieuwe tentoonstelling diverse facetten van het dagelijks stadsleven zien in de 17de eeuw.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...