Geplaatst op: 24-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Prosus wil Nederlandse Just Eat Takeaway.com overnemen

Prosus wil Nederlandse Just Eat Takeaway.com overnemen
Techbedrijf Prosus meldt dat het een voorwaardelijke overeenkomst heeft bereikt om Just Eat Takeaway.com (AMS:TKWY) over te nemen. Daarmee krijgt Prosus de vierde grootste maaltijdbezorggroep ter wereld in handen. 

Prosus is van plan om het volledige uitgegeven aandelenkapitaal van Just Eat Takeaway.com over te nemen voor € 20,30 per aandeel via een aanbevolen openbaar bod in contanten op de Amsterdamse beurs. 

Prosus is een van de grootste technologie-investeerders die wereldwijd actief is. Prosus heeft zijn hoofdkantoor in Amsterdam en is genoteerd aan de Amsterdamse effectenbeurs. Het grootste bezit van Prosus is een minderheidsbelang van 24,6% in Tencent, vooral bekend van het Chinese platform WeChat met 1,3 miljard actieve gebruikers. Daarnaast heeft Prosus belangen in andere bedrijven zoals Delivery Hero en iFood. Het bedrijf investeert ook in diverse opkomende technologiebedrijven en e-commerce platforms. 

Grote plannen
"We zijn verheugd dat Just Eat Takeaway.com zich bij de Prosus Group aansluit en de kans krijgt om een Europese techkampioen te creëren", aldus Fabricio Bloisi, CEO van Prosus. "Prosus heeft al een uitgebreide bezorgportfolio buiten Europa en een bewezen staat van dienst van winstgevende groei door investeringen in onze klant- en chauffeurservaringen, partners in de horeca en logistiek van wereldklasse, aangestuurd door innovatie en AI. Wij geloven dat het combineren van Prosus' sterke technische en investeringscapaciteiten met Just Eat Takeaway.com's leidende merkpositie in belangrijke Europese markten, aanzienlijke waarde zal creëren voor onze klanten, chauffeurs, partners en aandeelhouders."

Nederlander Jitse Groen, CEO van Just Eat Takeaway.com: "Just Eat Takeaway.com is nu een sneller groeiend, winstgevender en voornamelijk Europees gevestigd bedrijf. Prosus ondersteunt onze strategische plannen volledig en de uitgebreide middelen zullen helpen om onze investeringen en groei in voeding, boodschappen, fintech en andere aangrenzende gebieden verder te versnellen."

Just Eat Takeaway.com (JET) heeft de afgelopen jaren veel waarde verloren. Vanaf het hoogtepunt is 2020 is 80% van de beurswaarde verloren gegaan. Het bedrijf kocht Grubhub in 2021 voor $7,3 miljard, maar verkocht het in 2024 voor slechts $650 miljoen. Het was niet gelukt om op de Amerikaanse markt een leidende positie te verwerven. Daarbovenop nam het aantal bestellingen na de pandemie af en heeft het bedrijf last van concurrentie van andere grote spelers zoals Uber Eats, Deliveroo, Delivery Hero en Glovo. Deze concurrentie heeft de marges onder druk gezet en de groei beperkt.

Minder omzet, resultaat beter
Gelijk met de overname heeft Just Eat Takeaway.com ook het jaarresultaat 2024 bekendgemaakt. Het bedrijf heeft een bruto transactie waarde (GTV) van €26,3 miljard behaald, een daling van 2% in constante valuta vergeleken met 2023. De totale omzet bedroeg €5,085 miljard, een daling van 1% ten opzichte van het voorgaande jaar, voornamelijk door lagere ordervolumes in Noord-Amerika en Zuid-Europa.Ondanks deze uitdagingen heeft JET aanzienlijke verbeteringen laten zien in hun aangepaste EBITDA, die steeg naar €460 miljoen in 2024, vergeleken met €339 miljoen in 2023. De vrije kasstroom verbeterde ook aanzienlijk, van een negatief saldo van €52 miljoen in 2023 naar een positief saldo van €104 miljoen in 2024. Het nettoverlies verminderde tot €1,645 miljard, voornamelijk door niet-contante afschrijvingen gerelateerd aan de verkoop van Grubhub. JET blijft zich richten op groei in Europa en het Verenigd Koninkrijk, met plannen om de investeringen in deze regio's in 2025 te verhogen om verdere groei te stimuleren.




Topics:Horeca
Trefwoorden: Prosus, Just Eat Takeaway, bezorgen, horeca, overname

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...