Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 26-02-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Recordaantal Natuurkampeerders in 2024

Recordaantal Natuurkampeerders in 2024

In 2024 hebben meer dan 80.000 kampeerders de Natuurkampeerkaart aangeschaft, waarmee zij kunnen kamperen op alle Natuurkampeerterreinen in Nederland en Frankrijk. Dit is een absoluut record.

De stijging in het aantal natuurkampeerders toont aan dat de trend naar natuurlijk en duurzaam kamperen blijft groeien. Kampeerders en Natuurkampeerterreinen laten volgens de Groene Koeplen zien dat het mogelijk is om de natuur op een verantwoorde wijze met elkaar te delen en tegelijkertijd een gezond bedrijf op te bouwen. Dit is een belangrijke ontwikkeling in een tijd waarin traditionele campings steeds vaker plaatsmaken voor vakantieparken met huisjes.

Eelke Horselenberg, directeur van De Groene Koepel:: "Dat steeds meer kampeerders bewust op zoek zijn naar natuurlijke kampeerplekken is goed nieuws voor beheerders, maar vooral ook voor de natuur. Samen met de beheerders zetten we ons in om deze bijzondere plekken te behouden en kampeerders bijzondere natuurervaringen te blijven bieden. De natuur en het gebruik ervan staan onder druk, maar natuurkampeerders en Natuurkampeerterreinen laten zien dat dit in harmonie kan plaatsvinden. Zeker als je nagaat dat de Natuurkampeerkaart geldig is voor een heel gezin, hebben we het over minimaal 200.000 kampeerders. Uniek dat we dit hebben weten te bereiken!"

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, campings, natuurkampeerterreinen, kamperen, natuurkamperen

CELTH



||| Nieuws |||

02/05/25
Exclusief voor leden
Europa beleefde drukste toeristische jaar ooit
2024 was het drukste toerismejaar ooit voor de EU, met een totaal aantal overnachtingen in toeristische accommodaties van meer dan 3 miljard. Het inkomend toerisme groeide harder dan het binnenlands toerisme dat stabiliseerde.
02/05/25
Exclusief voor leden
Vakantieboekingen stabiel met grote verschillen tussen bestemmingen
De vakantieboekingen zoals ANVR die maandelijks meet met Nielsen IO (voorheen GfK) laten in maart een hele lichte terugval zien. Wel met forse uitschieters. De VS als vakantiebestemming flink in de min en een forse groei voor de VS en Zweden. Over het eerste kwartaal bezien lopen de boekingen nog 3% achter op dezelfde periode in 2024.
02/05/25
Rechter dwingt koper tot nakomen deal vakantieparken Peter Gillis
De verkoop van de Nederlandse vakantieparken van Peter Gillis’ Oostappen Groep gaat door. De kortgedingrechter in Noord-Holland heeft geoordeeld dat de koper de overeenkomst van 185 miljoen euro moet nakomen.
02/05/25
Toerisme Vlaanderen blikt terug op 2024
CEO Peter de Wilde van Toerisme Vlaanderen blikt in het jaarverslag 2024 tevreden terug met meer binnenlandse gasten, flinke stappen in de themawerking en forse vooruitgang in de sites die de organisatie beheert.
02/05/25
Delft Beloont Duurzaam Bezoek met Nieuw Initiatief D'serve
Delft lanceert een uniek initiatief, D'serve, dat bezoekers aanmoedigt en beloont voor duurzaam gedrag. Door te kiezen voor duurzame activiteiten, mee te helpen de stad schoon te houden of per fiets te komen, kunnen bezoekers beloningen verdienen.
02/05/25
Nominaties geopend voor Recreatie Verkiezingen 2025
Tot en met 14 september kunnen leerbedrijven, praktijkopleiders en medewerkers binnen de recreatiesector genomineerd worden voor de Recreatie Verkiezingen 2025.
02/05/25
ZooParc Overloon zet 25-jarig jubileum in het teken van natuurbescherming
Tijdens jubileumjaar maakt het park het Projet van het Jaar bekend en in de zomer vindt de opening van het themagebied Ngyuwe plaats.
02/05/25
Burgers’ Zoo verbetert klanttevredenheid met AI-agent
In samenwerking met Watermelon heeft het dierenpark door de inzet van de AI-agent de digitale klantenservice grotendeels geautomatiseerd.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...