Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 05-03-2025
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Business as Unusual: Innovatie en Inspiratie op het Trendcongres Toerisme en Vrijetijd

Business as Unusual: Innovatie en Inspiratie op het Trendcongres Toerisme en Vrijetijd

Op 20 maart 2025 vindt op de campus van de Breda University of Applied Sciences het jaarlijkse Trendcongres Toerisme en Vrijetijd plaats, georganiseerd door NRIT Media in samenwerking met de toerismeopleidingen van diverse hogescholen. Dit jaar staat het congres in het teken van "Toerisme in Transformatie: Business as Unusual”, waarbij de focus ligt op regeneratief toerisme en de rol van AI in de sector.

Het programma van het Trendcongres Toerisme en Vrijetijd 2025 is compleet: drie keynotes en acht breakout sessies staan voor je klaar. Met ruim 200 deelnemers is dit congres bij de Breda University of Applied Sciences hét kennis- en netwerkevent van het jaar! Ook goed nieuws voor wie nog niet heeft ingeschreven. We hebben het early birdtarief verlengd tot 12 maart.

Een platform voor kennisdeling en innovatie

Het congres, dat al zo'n 15 jaar bestaat, is een rondreizend evenement langs verschillende hogescholen met opleidingen Tourism Management. Het brengt professionals uit de toeristische sector, onderzoekers en studenten samen om kennis te delen en te discussiëren over de toekomst van toerisme. Marco van Leeuwen van de Breda University of Applied Sciences en dit jaar gastheer van het congres praat in de postcast LeisureTalk met Richard Otten over het congres en de toekomst van toeristisch onderwijs.

"We willen de sector laten zien wat de best practices zijn en wat de gedachte achter het thema is. Het gaat om meervoudige waardecreatie die je als bedrijf kunt omarmen en waar je het verschil mee kunt gaan maken,” aldus Marco. Voor Marco is de hamvraag hoe we op een positieve manier ‘beyond sustainability’ kunnen kijken: "Hoe kunnen we in die sector en in de keten het besef naar boven krijgen dat we het regeneratiever moeten doen? En daarmee bedoel ik dat we een positieve impact moeten creëren door met stakeholders, met je lokale partijen, met je klant, iets te doen voor het hele netwerk.”

Regeneratief toerisme en AI als speerpunten

Een van de keynote sprekers is Willy Legrand, een expert op het gebied van regeneratief toerisme. Hij zal spreken over hoe de sector verder kan gaan dan duurzaamheid en een positieve impact kan creëren op lokale gemeenschappen en het milieu. "Een fantastische spreker”, vertelt Marco. "Hij is ontzettend begaan met alles wat er gebeurt in toerisme en neemt je mee in de regeneratieve kracht die toerisme heeft.” Daarnaast zal Stanislav Ivanov, een onderzoeker op het gebied van robotica, AI en servicemanagement ingaan op de digitalisering van de sector en de mogelijkheden van AI voor toeristische bedrijven.

Een divers programma met breakouts en paneldiscussies

Naast de keynote sprekers zijn er paneldiscussies met lectoren die expert zijn op sociale impact, toeristische mobiliteit en digitale transformatie. In de middag breakout sessies over uiteenlopende onderwerpen, van AI tot de dilemma's in het toerismeonderwijs en de dialoog tussen verschillende stakeholders. Ramon Vullings sluit het congres af met een presentatie over complexe cross-industrie innovatie. "Welke transformaties zie je in andere sectoren en industrieën? Wat kunnen wij daar in ons toerisme- en vrijetijdsdomein van leren?”

Netwerken en inspiratie

Het congres is bedoeld voor bedrijven, instellingen, onderzoekers en studenten die actief zijn in de toeristische sector. Het biedt een platform voor netwerken en kennisdeling, en de mogelijkheid om geïnspireerd te raken door de laatste ontwikkelingen in de sector. "Het is goed om samen te komen en al die grote vraagstukken te bespreken,” aldus Marco. "En natuurlijk om geïnspireerd naar huis te gaan.”

Het congres vindt plaats op de campus van BUas in Breda. Aanmelden kan via de website toerismetrendcongres.nl. Luister de complete podcast met ook de visie van BUas op de toekomst van toeristisch onderwijs op https://open.spotify.com/episode/3I9awjmu1NWzHH7fauQBg9

Trefwoorden: beleid, trends, onderwijs, onderzoek, ondernemen, toerisme, recreatie, vrije tijd, transformatie, duurzaam toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

24/03/25
Exclusief voor leden
Voor 7,5 tot 9% huishoudens is de auto té duur
In de toeristische sector lijkt het alsof iedereen over een auto beschikt. Dat is natuurlijk niet zo omdat autorijden té duur is voor veel huishoudens en de Tweede Kamer wilde weten hoe hoog dat percentage is. Tussen de 7,5 en 9% van de Nederlandse huishoudens heeft géén auto omdat het té duur is, schat KiM in.
06/03/25
Hoe digitaliseert de gastvrijheidssector?
Digitalisering speelt een steeds grotere rol in de Nederlandse gastvrijheidssector. Dat blijk uit onderzoek van NBTC onder ruim 200 ondernemers.
23/02/25
Data en analysemogelijkheden van de Landelijke Database Logiesaccommodaties
In 2024 is een eerste inventarisatie gemaakt van het aanbod aan logiesaccommodaties in Nederland, zoals vakantiewoningen, kampeerplekken, hotelkamers en B&B’s. In de ‘publicatie Landelijke Database Logiesaccommodaties’ wordt een analyse gepresenteerd van de verzamelde data.
28/01/25
Dit zijn de beste reisbloggers van Nederland
Op 18 januari 2025 werden de winnaars van de allereerste editie van de Dutch Travel Blog Awards bekendgemaakt. Dit event, georganiseerd door het gespecialiseerde travel marketingbureau Thx.agency, biedt het podium aan de beste travel content creators van Nederland.
24/01/25
Perspectieven op internationalisering in Uncover
We zijn verheugd aan te kondigen dat alle artikelen van de nieuwste editie van Uncover, het jaarlijkse, thematische tijdschrift van de Academy for Leisure & Events van de Breda University, nu online beschikbaar zijn in de kennisbank van NRIT.
16/01/25
Winnaars Parkvakanties Awards 2025 bekendgemaakt
Bezoekers van recreatieplatform Parkvakanties heeft gestemd. Landal GreenParks en Resort Hof van Saksen kregen de meeste prijzen.
16/01/25
Gelderland trekt bijna 5 miljoen verblijfgasten in 2024
Stijging van 5,4% van gasten die minstens één macht in Gelderland verbleven. Het dagtoerisme groeide 13% bij attracties.
16/01/25
Meer dan de helft van Nederlandse wintersporters vindt wintersportervaring onvervangbaar, zelfs met minder sneeuw
Meer dan zeven op de tien Nederlandse wintersporters zeggen dat wintersport voor hen niet alleen om sneeuw draait maar vooral om de fijne sfeer en het gevoel van vrijheid.