Geplaatst op: 18-03-2025
Auteur: Marc Gerlings

1.300 kilometer wandelnetwerk verrijkt regio Arnhem-Nijmegen

Routenetwerk met 85 luisterverhalen

1.300 kilometer wandelnetwerk verrijkt regio Arnhem-Nijmegen
Feestelijke opening wandelnetwerk van 1365 km in de regio Arnhem Nijmegen. Foto: Toerisme VAN.
Wandelliefhebbers kunnen vanaf vandaag genieten van een gloednieuw wandelnetwerk in de regio Arnhem Nijmegen van liefst meer dan 1300 kilometer. 

Tijdens een bijeenkomst op Kasteel Wijchen is het netwerk officieel geopend door gedeputeerde Peter Drenth, Bestuurlijk opdrachtgever Ontspannen regio van de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen Agnes Schaap, Anouk van Dam, wethouder gemeente Wijchen en directeur van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen Herre Dijkema.

NRIT vroeg aan projectmanager Loes Haver naar de waarde van dit wandelnetwerk voor haar regio:  "We zijn trots op het resultaat: een dekkend wandelnetwerk waar mensen op een laagdrempelige manier gebruik van kunnen maken. Door bijvoorbeeld via de routeplanner in de app eenvoudig een route samenstellen. Een absolute toegevoegde waarde zijn de luisterverhalen en de voorgeprogrammeerde wandelingen. Met één druk op de knop kan je direct op pad. Als je lekker zonder mobiele telefoon wil wandelen volstaat het om een gekleurde route te volgen. We hebben routes zo ontworpen dat ze je op verrassende plekken in de natuur brengen, weg van de verharde wegen”.   

Routepalen en app

Het wandelroutenetwerk biedt maar liefst 1.365 kilometer aan routes. Het is een bundeling van bestaande paden, meldt Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen. Wandelaars kunnen eenvoudig hun eigen route samenstellen dankzij gemarkeerde routepalen en de nieuwe app Op pad | Regio Arnhem Nijmegen. 

Daarnaast zijn er zo’n 85 luisterverhalen beschikbaar, die extra verdieping geven aan de wandelbeleving. Binnenkort komt er ook een website en verschijnen gedrukte wandelkaarten, die onder meer verkrijgbaar zullen zijn bij de Citystores in Nijmegen en Arnhem.
Agnes Schaap: "We zijn erg tevreden met het resultaat. Met het wandelnetwerk versterken we de verbinding binnen de regio en verbeteren we de recreatieve structuur.”

Gedeputeerde Peter Drenth benadrukt het belang van een dekkend routenetwerk met dezelfde systematiek. "Met dit wandelnetwerk kunnen inwoners en toeristen ongehinderd door gemeente- of natuurlijke grenzen de veelzijdige natuur en rijke historie van Gelderland beleven."

Samenwerking twaalf gemeenten en provincie

Het wandelnetwerk is tot stand gekomen door een samenwerking tussen twaalf gemeenten en de Provincie Gelderland. De deelnemende gemeenten - die samenwerken in de Groene Metropoolregio (GMR) -  zijn: Arnhem, Berg en Dal, Beuningen, Druten, Duiven, Heumen, Lingewaard, Nijmegen, Overbetuwe, Westervoort, Wijchen en Zevenaar. De uitvoering van het project lag in handen van Visit Arnhem Nijmegen, onderdeel van het regionaal bureau voor toerisme Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
Trefwoorden: wandelen, netwerk, dmo, beleid, leisure, natuur

CELTH



||| Nieuws |||

30/12/25
VrijetijdsTrends 2026: Balans, Kamperen en Hyperpersonalisatie domineren het jaar
Het jaar 2026 zal voor de vrije tijd draaien om balanstijd, camping comeback, slow travel en hyperpersonalisatie. Bestedingen aan leisure en toerisme stijgen licht met 1-2%. Wat ziet Goof Lukken in deze trends nog meer?
17/12/25
Meer ouderen dan jongeren in Nederland
Nederland maakt een bijzondere transitie mee. Vanaf dit jaar zijn er voor het eerst meer 65-plussers dan jongeren tot 20 jaar, blijkt uit CBS-data. Dat zal ook van invloed zijn op recreatie en vrijetijdsgedrag.
16/12/25
Amsterdam aantrekkelijk voor sportindustrie
Werelds grootste sport- en outdoorbeurs ISPO is in 2026 in Amsterdam. Van 3 tot en met 5 november 2026 verwelkomt RAI Amsterdam naar verwachting ongeveer 50.000 bezoekers uit de wereldwijde sportindustrie. Amsterdam is aantrekkelijk voor de sportindustrie.
16/12/25
Utrecht Marketing gaat over naar Utrecht & Partners
Utrecht Marketing presenteerde onlangs haar Meerjarenplan 2026–2029 en ondertekende samen met wethouder Susanne Schilderman de meerjarenopdracht van de gemeente Utrecht. Tijdens dezelfde bijeenkomst maakte de organisatie bekend dat zij per 1 januari 2026 verdergaat onder een nieuwe naam: Utrecht & Partners.
15/12/25
Efteling musical Joris en de draak naar 42 theaters
Het Rotterdam Ahoy Convention Centre (RACC) bestaat in december 2025 vijf jaar. Dat was geen makkelijke introductie. Nederland zat volop in de coronaperiode en bijeenkomsten waren vaak niet mogelijk.
12/12/25
Exclusief voor leden
Zuidwestoever Sloterplas bij Meervaart wordt culturele hotspot
De gemeente Amsterdam zet een grote stap in de vernieuwing van het gebied bij theater Meervaart. Het huidige theatergebouw maakt plaats voor een moderne versie aan de zuidwestoever van de Sloterplas. Het plan moet van het gebied een bruisende culturele ontmoetingsplek maken.
10/12/25
Exclusief voor leden
Tweederde Nederlanders zet AI in als hulplijn en voor inspiratie
Gisteren berichtte NRIT over het groeiend aantal vroege boekingen voor reizen in 2026. Een van de ondersteunende trends is het gebruik van AI voor inspiratie en reisplanning. marktonderzoeksbureau MSI-ACI Europe komt vandaag met een onderbouwing van de AI-trend.
09/12/25
Exclusief voor leden
Nederlands bureau transformeert vaste tentoonstelling Haus der Geschichte
Vandaag opent het Haus der Geschichte in het Duitse Bonn zijn volledig vernieuwde vaste tentoonstelling, ontworpen door het Amsterdamse ontwerpbureau Kossmanndejong. Aan de hand van meer dan 4500 objecten word je in deze tentoonstelling meegenomen door de recente geschiedenis van Duitsland.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...