Geplaatst op: 23-03-2025
Auteur: Redactie
Uitgever: NRIT Media

Toerisme Award 2025 naar Landgoed Heerlijkheid Mariënwaerdt

Toerisme Award 2025 naar Landgoed Heerlijkheid Mariënwaerdt

Jaarlijks reikt Stichting Bureau Toerisme tijdens het netwerkevenement Opening Toeristisch Seizoen de Toerisme Award uit. De award is een erkenning voor uitzonderlijk ondernemerschap, visie en doorzettingsvermogen binnen de vrijetijdsector.  

 

Dit jaar viel de eer te beurt aan Nathalie van Verschuer - des Tombe van Landgoed Heerlijkheid Mariënwaerdt. De award-winnaar werd bekend gemaakt door de directeur van Bureau Toerisme, Richard de Bruin, en overhandigt door Hans Martijn Ostendorp, voorzitter van het speerpuntberaad recreatie en toerisme Regio Rivierenland.

  

"Het is bijzonder hoe Mariënwaerdt, onder leiding van de familie van Verschuer, is uitgegroeid tot een dynamische bestemming met biologische landbouw, streekproducten, evenementen en bijzondere recreatiemogelijkheden.” Aldus Richard de Bruin. Bij de bekendmaking werd vol lof gesproken over hoe het landgoed de balans weet te bewaren tussen historie, innovatie, natuurbehoud en economische ontwikkeling. 

 

De zo’n 160 aanwezigen van de bijeenkomst konden zich verder laten inspireren over de vele vormen van samenwerking en projecten die bijdragen aan het versterken van de vrijetijdsector in het Rivierengebied. Ook kwam de onlangs gevormde Toeristische Alliantie aan bod: een samenwerkingsverband van ondernemers in recreatie, toerisme en cultuur in Rivierenland. Deze alliantie, aangevuld met de brancheorganisaties KHN en HISWA-RECRON trekken gezamenlijk met de acht gemeenten in Rivierenland op om tot een Toeristische Visie Rivierenland 2050 te komen.   

 

De ingang van het event was feestelijk aangekleed met promotiematerialen en nieuwe, lichtgewicht Betuwe-letters. Allemaal materialen die onder andere voor evenementen in het gebied gebruikt kunnen worden ter aankleding en promotie van het gebied. 

 

Het evenement Opening Toeristisch Seizoen wordt jaarlijks georganiseerd door Bureau Toerisme.  

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.
01/04/26
Het Apple Museum opent op 2 april
Het Apple Museum in Utrecht opent officieel zijn deuren voor het publiek op 2 april in De Muur in Utrecht, Nederland.
01/04/26
Breda blij met groei herhaalbezoek
Het toeristisch bezoek van Nederlandse inwoners aan Breda is in 2025 met 9% gestegen, van bijna 4,9 miljoen naar ruim 5,3 miljoen bezoeken. Onder meer waterrecreatie laat een groeispurt zien.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.
31/03/26
Exclusief voor leden
Belgische kust wil Belevingscentrum Blauwe Economie realiseren
Toerisme Vlaanderen en de Provincie West-Vlaanderen zijn op zoek naar een partner die een Belevingscentrum Blauwe Economie wil realiseren en exploiteren.
31/03/26
KLM verkoopt catering
KLM en gategroup hebben een akkoord bereikt over het voornemen tot overname van KLM Catering Services (KCS) door gategroup. Na afronding van de transactie wordt gategroup voor 75% eigenaar van KCS; KLM behoudt een belang van 25%.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...