Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 26-03-2025
Auteur: Marc Gerlings

Investering in brug maakt doorfietsroute Houten Castellum - Utrecht Science Park mogelijk

Investering in brug maakt doorfietsroute Houten Castellum - Utrecht Science Park mogelijk
Door de snelfietsroute wordt recreatiegebied Kromme Rijn beter bereikbaar voor mensen op de fiets uit de regio.
De doorfietsroute Houten Castellum - Utrecht Science Park (USP) is een stap dichter bij de uitvoering. De investering voor de ombouw van de brug over snelweg A12 komt er. Meer mensen uit de regio kunnen dan op de fiets naar het bekende recreatiegebied Kromme Rijn.

Met het ondertekenen van een samenwerkingsovereenkomst zetten wethouders Wouter van den Berg (Houten), Julie d’Hondt (Bunnik), en gedeputeerde André van Schie vaart achter de realisatie van deze route. Doel van deze directe, veilige en comfortabele doorfietsroute is om meer inwoners te verleiden met de fiets naar het werk te gaan. De route is naar verwachting eind 2027 klaar. 

De huidige voetgangersbrug over de A12 nabij station Bunnik is een belangrijke barrière in de realisatie van de doorfietsroute. De provincie heeft besloten extra te investeren in de ombouw van de brug tot een volwaardige fiets- en voetgangersbrug. Daarmee is aan een belangrijke voorwaarde voldaan voor de gemeenten en de provincie om te besluiten het voorlopig ontwerp voor de toeleidende fietspaden verder uit te werken en de route te gaan realiseren.

Wethouder Julie d’Hondt: "Duurzame mobiliteit is de sleutel tot een leefbare toekomst. Met deze doorfietsroute maken we het makkelijker en aantrekkelijker voor inwoners van Bunnik om zich op een gezonde, veilige en duurzame manier te verplaatsen. Door samen te werken en barrières, zoals de voetgangersbrug over de A12, aan te pakken, zorgen we voor betere verbindingen tussen Bunnik, Houten en het Utrecht Science Park. Zo versterken we niet alleen de bereikbaarheid, maar ook de verbondenheid binnen onze regio.”

In de samenwerkingsovereenkomst is afgesproken hoe de route loopt, hoe het voorlopig ontwerp eruitziet, wat de gewenste verbeteringen zijn en hoe de financiering is geregeld. 

Wethouder Wouter van den Berg: "Ik ben blij om samen met provincie Utrecht en gemeente Bunnik stappen te zetten om deze doorfietsroute aan te leggen. Deze regionale fietsverbinding zorgt ervoor dat we sneller en op een gezonde manier door het Kromme Rijn gebied kunnen fietsen. En dat is weer aantrekkelijk omdat de files alleen maar toenemen. Fietsen wordt steeds meer een goed alternatief!”

Route

De route Houten Castellum - Utrecht Science Park (F27) is 8,5 kilometer lang en loopt van Houten via de Rijsbruggerweg, de voetgangersbrug over de A12 bij NS-station Bunnik via het Vagantenpad naar het Utrecht Science Park. Op de doorfietsroute willen we zoveel mogelijk ruimte, veiligheid en comfort bieden aan fietsers. 

Gedeputeerde André van Schie: "Het is geweldig om te zien dat ook de realisatie van doorfietsroute Houten Castellum – Utrecht Science Park aanstaande is dankzij goede samenwerking met de gemeenten Bunnik, Houten en Utrecht. De volgende stap is om ook de voetgangersbrug over de A12 bij station Bunnik te vervangen door een moderne fiets- en voetgangersbrug, waardoor deze doorfietsroute een nog beter alternatief vormt voor bijvoorbeeld forensen waarmee we het wegennet weer ontlasten en de filedruk verlichten.” 

Negen doorfietsroutes

Provincie Utrecht, samen met de gemeenten, realioseert negen doorfietsroutes. Met de doorfietsroutes worden bestaande fietspaden verbeterd, aan elkaar verbonden en voorzien van herkenbare belijning, bewegwijzering en waar mogelijk verlichting. Fietsers komen minder obstakels tegen en krijgen vaker voorrang op ander verkeer. De doorfietsroutes worden breed genoeg om ruimte te bieden aan alle fietsers, of ze nu snel of rustig fietsen.
Trefwoorden: Utrecht, fietsroute, recreatie, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
31/03/25
Apenheul breidt uit
Stichting Apenheul heeft Restaurant de Boschvijver overgenomen.
26/03/25
Drenthe herhaalt succesvolle campagne 'Dit is de kracht van Oer'
Marketing Drenthe lanceert opnieuw de succesvolle campagne 'Dit is de kracht van Oer', met dit jaar extra aandacht voor natuurinclusief gedrag. De campagne, die deze week van start gaat, heeft als doel het Drentse landschap te presenteren als een ideale ontsnappingsplek aan de dagelijkse drukte.
26/03/25
Investering in brug maakt doorfietsroute Houten Castellum - Utrecht Science Park mogelijk
De doorfietsroute Houten Castellum - Utrecht Science Park (USP) is een stap dichter bij de uitvoering. De investering voor de ombouw van de brug over snelweg A12 komt er. Meer mensen uit de regio kunnen dan op de fiets naar het bekende recreatiegebied Kromme Rijn.
21/03/25
Keukenhof open tot 11 mei 2025
Keukenhof 2025 is op donderdag 20 maart geopend! De aankomende weken tot en met 11 mei zullen meer dan een miljoen mensen vanuit de hele wereld Keukenhof bezoeken. Natuur blijkt ook goed te zijn voor het brein.
14/03/25
Extra regels voor recreatie bij wolvengebied Utrecht
Provincie Utrecht heeft de regels aangescherpt voor recreatie bij de Leusderheide. Het gaat om een aanlijnplicht voor honden, regels voor kinderen op de paden en het advies om als groep bij elkaar te blijven.
07/03/25
KWbN en VVV Texel verlengen samenwerking: wandelen als duurzame investering in natuur en beleving
Sinds 2022 werken KWbN en VVV Texel samen om wandelen op het eiland te stimuleren. In drie jaar tijd is het aantal wandelaars op Texel toegenomen en zijn er nieuwe routes en initiatieven ontwikkeld.
24/02/25
Exclusief voor leden
Bouw van Panoramatoren in Hedwigepolder van start
De bouw van de gecombineerde uitkijk- en radartoren op de Panoramaheuvel in de Hedwigepolder kan beginnen. Provincie Zeeland creëert met de uitkijktoren een unieke recreatieve plek in de voormalige Hertogin Hedwigepolder, gelegen in het Grenspark Groot Saeftinghe.