Geplaatst op: 28-03-2025
Auteur: Marc Gerlings

Utrecht ontvangt professionals en consumenten bij Dutch Health Week

Utrecht ontvangt professionals en consumenten bij Dutch Health Week
Opening Dutch Health Week in 2024. Fotograaf Robert Philipse / Jaarbeurs Utrecht.
Utrecht bereidt zich voor op de 3de editie van Dutch Health Week. Van 6 tot en met 13 april 2025 zijn de stad en regio Utrecht weer het kloppend hart van gezond- en fitheid. 

Voor zowel burgers als (zorg)professionals zijn er tal van evenementen en activiteiten met thema’s als eten & drinken, onderwijs, sport en cultuur. Programmalocaties zijn onder andere Hogeschool Utrecht, Green Business Club, bibliotheek Neude, Koninklijke Jaarbeurs, Centraal Museum, museum Flehite Amersfoort en diverse sportverenigingen. 

Dutch Health Week is een initiatief van Jaarbeurs en wordt georganiseerd in nauwe samenwerking met diverse Utrechtse partijen waaronder de gemeente Utrecht, Utrecht Marketing, Economic Board Utrecht, de ROM en Utrecht Business. Dutch Health Week wordt op zondag 6 april tijdens Culturele Zondag geopend door wethouder Susanne Schilderman.

Audrey Wilschut, projectleider Dutch Health Week: "De afgelopen editie van Dutch Health Week was een succes. Het bruiste in de stad, de interesse in activiteiten was enorm. We hebben samen met veel Utrechtse organisaties, van klein tot groot, een mooie basis neergelegd voor de komende editie. Ik ben ervan overtuigd dat we ook dit jaar weer een mooi en inspirerende week gaan neerzetten met als gezamenlijke doel: samen gezond!”   

Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs: "Afgelopen maanden is er samen met onze partners hard gewerkt aan het programma voor Dutch Health Week. Ik ben enorm trots op het resultaat waarin we naast de zorgprofessionals op onze zorgvakbeurzen, de gehele stad Utrecht meenemen op onze ‘healthy’ reis en het bewijs leveren dat Utrecht met recht ‘Utrecht, Heart of Health is’.”

Opening tijdens de Culturele Zondag 'Beating Heart'
Dutch Health Week wordt op zondag 6 april op het Jaarbeursplein tijdens Culturele Zondag geopend door wethouder Susanne Schilderman met het ondertekenen van het manifest van 'Utrecht, Heart of Health' samen met enkele leden van de Economic Board Utrecht.
De opening wordt omlijst met een live performance Tussen Wij en Ik van HKU-alumna Coco van der Wiel om 12.30 uur op het Jaarbeursplein en in de middag om 15.00 uur op het Eemplein in Amersfoort als onderdeel van de expositie 'Art of Health'.
Tijdens de Culturele Zondag 'Beating Heart' kunnen bewoners en bezoekers van Utrecht op het Jaarbeursplein en in de Kinepolis genieten van een gratis toegankelijk cultureel festival. In samenwerking met diverse Utrechtse culturele- en maatschappelijke instelling is een programma samengesteld met muziekoptredens, dans, lezingen, film en een gezellig terras. 

Cor Jansen, Directeur Utrecht Marketing: "Cultuur is zuurstof in en van de samenleving. Het is bewezen dat cultuurbeleving in de breedste zin bijdraagt aan de gezondheid van mensen en aan gezond wonen in de stad en regio. Door economie, zorg en cultuur met elkaar te verbinden, werken we aan een gezonde regio waaraan iedereen bijdraagt. Utrecht vormt het 'Beating Heart' van gezond Nederland”

Het volledige programma is te vinden op dutch-healthweek.nl. 

Trefwoorden: Utrecht, Utrecht Marketing, gezondheid, evenement, strategie, positionering

CELTH



||| Nieuws |||

07/01/26
VvKR maakt handige route langs kleinschalige reisorganisaties
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR) biedt op de Vakantiebeurs in Utrecht een speciale kleinschaligheidsroute. Deze route voert bezoekers langs ruim 40 VvKR-leden, die elk staan voor persoonlijke service, deskundigheid en zorgvuldig samengestelde reizen met karakter.
07/01/26
Hoe gaan Nederlanders en andere Europeanen in 2026 op vakantie?
Een zeer ruime meerderheid van de Nederlanders (88%) heeft vakantieplannen voor dit jaar en 33% heeft al geboekt. Het aantal Nederlanders met vakantieplannen is vergelijkbaar met vorig jaar, het aandeel boekers is wel hoger. Nederlanders zijn van plan dit jaar 2,4 vakanties te ondernemen, dat is al enige jaren stabiel. Dat blijkt uit de nieuwste editie van de Vakantie Sentiment Monitor van NBTC. Daarin is het aankomende vakantiegedrag van Nederlanders, Belgen, Duitsers, Engelsen, Amerikanen en Spanjaarden onderzocht.
07/01/26
Exclusief voor leden
Lufthansa en Amadeus veranderen boekingsaanpak
De Lufthansa Group en reistechnologiebedrijf Amadeus zijn een partnerschap aangegaan om het boeken, wijzigen en beheren van vluchten nog eenvoudiger en intuïtiever te maken voor reizigers.
07/01/26
Exclusief voor leden
Stabilisatie aantal bezoekers WILDLANDS (951.000)
WILDLANDS Adventure Zoo Emmen ontving 951.000 bezoekers in 2025. Dit totaal bestaat uit reguliere parkbezoekers en bezoekers van evenementen die in WILDLANDS plaatsvonden en is nagenoeg gelijk aan 2024.
06/01/26
Barbara Oomen wordt directeur Watersnoodmuseum
Barbara Oomen - afgelopen drie jaar directeur HZ University of Applied Sciences in Vlissingen - wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Watersnoodmuseum. Zij neemt vanaf 15 januari 2026 het stokje over van Siemco Louwerse, die eind vorig jaar afscheid nam.
05/01/26
Exclusief voor leden
Natuurhuisje lanceert nieuwe campagne ‘Ik wacht op je’
Het nieuwe jaar werd door boekingsplatform afgetrapt met de campagne 'Ik wacht op je. Hiermee keert het platform na aandacht voor niet ver reizen in de campagne 'Niet vliegen wel landen' weer terug bij de kern van Natuurhuisje, de liefde voor de natuur.
05/01/26
Avonturenpark Hellendoorn viert 90-jarig jubileum en bouwt nieuwe attractie: OerKracht
Avonturenpark Hellendoorn maakt zich op voor een bijzonder feestelijk jaar. In 2026 bestaat het park 90 jaar en dat jubileum wordt groots gevierd. Tegelijkertijd opent het park de nieuwe attractie OerKracht, een 12 meter hoge reuzenschommel.
05/01/26
Inrichten van een vakantiewoning door minimalisme met een warme twist
Als we kijken naar de trends in de reiswereld en de inrichting van luxe vakantievilla’s en hotels, valt één ding op: we zijn klaar met visuele drukte. De tijd van volgestouwde interieurs met veel tierelantijnen en schreeuwerige prints is voorbij. De moderne reiziger, en dus ook de moderne huiseigenaar, zoekt naar plekken die de geest tot rust brengen. In de hospitality branche wordt dit vaak vertaald naar designs die de natuur naar binnen halen en die eenvoud omarmen. Een trend die hier naadloos op aansluit en die we steeds vaker terugzien in high-end projecten, is de Japandi stijl. Het combineert de Japanse liefde voor imperfectie (Wabi-Sabi) met de Scandinavische hygge.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...