Week van de Duurzame Waterrecreatie

Week van de Duurzame Waterrecreatie is van 22 tot en met 28 mei 2025.
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
Thema’s
Het delen van kennis & data over duurzame waterrecreatie staat deze editie centraal. Vanuit verschillende invalshoeken en onderzoeken gaan we in op de tussenstand van duurzame waterrecreatie. Daarbij richt Waterrecreatie Nederland zich op de overkoepelende thema’s:
- bewustzijn en gedrag;
- manieren om de voetafdruk te verkleinen;
- initiatieven die een natuurinclusieve waterrecreatie versterken.
Deze onderwerpen worden door de waterrecreatiebranche en het netwerk van Waterrecreatie Nederland tijdens de Week geagendeerd. Verder vinden er diverse activiteiten en initiatieven plaats. Zo kun je Waterrecreatie Nederland van 22 tot en met 28 mei onder meer tegenkomen bij de Duurzaam Varen Dag in Leiden en op de werkconferentie Duurzame Waterrecreatie Zuid-Holland. Deze organiseren we mede met Vereniging Regio Water en het Hollandia Netwerk in opdracht van de provincie Zuid-Holland.
Route naar een duurzamere waterrecreatie
De Week van de Duurzame Waterrecreatie wordt afgesloten met een overzicht van de huidige stand van zaken. 'Een duurzamere waterrecreatie bereiken we door het gezamenlijk op te pakken, en zo kennis en bewustwording te vergroten. Welke stap maak jij dit vaarseizoen?, meldt de organisatie.
Topics:Beleid, Dagrecreatie, Natuur, Toerisme, Vakanties, Watersport
Trefwoorden: water, recreatie, duurzaam, beleid, ondernemer