Geplaatst op: 29-04-2025
Auteur: Redactie
NRIT

De Nederlandse winnaars van de ACSI Awards 2025

De Nederlandse winnaars van de ACSI Awards 2025

Recreatiepark De Leistert in het Midden-Limburgse Roggel is door kampeerders voor het tweede jaar op rij verkozen tot beste camping van Nederland. Dat maakt campingspecialist ACSI bekend die in 12 categorieën de zogenaamde ACSI Awards 2025 uitreikte.

Kampeerders uit heel Europa brachten de afgelopen maanden massaal hun stem uit om in negen verschillende categorieën hun favoriete campings te kiezen. In 24 landen rolde er ook een overall winnaar in de categorie ‘beste camping ‘uit de bus.

ACSI-directeur Ramon van Reine: "We organiseren deze verkiezing pas voor de vierde keer en dan is het fantastisch om te zien dat zoveel fanatieke kampeerders uit heel Europa hun stem uitbrengen. Op die manier kunnen we nu in maar liefst 24 landen vele toegewijde campingeigenaren in het zonnetje zetten met een ACSI Award.”

In Nederland vielen vooral de campings in het zuiden en oosten van Nederland in de prijzen, met in de provincies Limburg, Zeeland, Gelderland en Overijssel elk twee winnaars. Daarnaast één in Drenthe en één in Noord-Brabant.

Nederlandse winnaars per categorie

  • Beste camping – Recreatiepark De Leistert in Roggel (Limburg)
  • Beste fietscamping – Camping De Haer in Agelo (Overijssel)
  • Beste campingrestaurant – Camping De Drie Provinciën in Een-West (Drenthe)
  • Mooiste campingzwembad – Camping Samoza in Vierhouten (Gelderland)
  • Camping met de mooiste ligging – Terrassencamping Osebos in Gulpen (Limburg)
  • Beste camperplaatsen – Ardoer camping Westhove in Domburg (Zeeland)
  • Camping met het beste sanitair – Camping Bonte Hoeve in Sint Kruis (Zeeland)
  • Beste kleine, fijne camping – Camping Het Scharrelnest in Wijchen (Gelderland)
  • Meest hondvriendelijke camping – Camping De Pallegarste in Mariënberg (Overijssel)
  • Leukste camping voor kinderen – Camping De Paal in Bergeijk (Noord-Brabant)
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, campings, kampeerterreinen, awards

CELTH



||| Nieuws |||

02/02/26
Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.
02/02/26
Greenpeace zet streep door Lelystad Airport
Op meerdere verkeersborden zijn vanochtend de woorden ‘Lelystad Airport’ afgeplakt door actievoerders van Greenpeace Nederland. Onder het mom ‘Zet een streep door Lelystad Airport’ protesteren ze tegen het voornemen van het aanstaande kabinet om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
02/02/26
Tool voor nabestaanden ondernemers
Wanneer een ondernemer overlijdt, krijgen nabestaanden naast het verdriet vaak te maken met veel regelwerk rondom het bedrijf dat achterblijft. Om hen hierbij te ondersteunen, is een nieuwe digitale tool ontwikkeld. Deze online tool geeft snel en overzichtelijk inzicht bij welke instanties ze terecht kunnen en welke zaken prioriteit hebben of nog kunnen wachten.
01/02/26
Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
01/02/26
Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).
29/01/26
Exclusief voor leden
Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.
29/01/26
Exclusief voor leden
Drie raden kijken kritisch naar leefomgeving en gezondheid
De Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli), de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) en de Raad voor de Volksgezondheid & Samenleving (RVS) starten gezamenlijk een nieuw adviestraject als vervolg op het advies ‘Elke regio telt!’ uit 2023. De combinatie leefomgeving en gezondheid wordt doorgelicht en daarmee raakt het recreatie in de buurt.
28/01/26
Caroline Bremner versterkt het team van Travel Foundation
Travel Foundation stelt Caroline Bremner aan als Data Insights Specialist. Ze brengt bijna 30 jaar ervaring in reisonderzoek en strategische toekomstverkenning in toerisme met zich mee.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...