Geplaatst op: 23-01-2025
Auteur: Klaas van Erp

Mooie vooruitzichten

Mooie vooruitzichten
Image by Gerd Altmann from Pixabay

In de 45 jaren dat Maas recreatie bedrijfsmakelaardij actief is in het taxeren en aan- en verkopen van recreatie- en watersportbedrijven, heeft deze markt allerlei ontwikkelingen doorgemaakt.

Als ik dit artikel schrijf is het nog 7 dagen tot de kerst. Mooi moment om eens even terug én vooruit te blikken.

2024 was een mooi jaar. We hebben weer een groot aantal ondernemers kunnen verblijden met een mooie taxatie. Daarnaast hebben we uiteraard de nodige ondernemers kunnen helpen met de verkoop van hun jachthaven, camping of recreatiepark danwel een nieuwe camping of jachthaven kunnen aankopen voor opdrachtgevers. Verder hebben we in oktober een prachtige inspiratiereis gehad met 27 recreatie-ondernemers naar Porto en de Douro vallei. Erg leuk!

Inmiddels zitten we in de gebruikelijke eindejaar sprint, waarin nog de nodige taxaties afgewerkt moeten worden en verkoop- en aan aankoopdossiers gereed moeten worden gemaakt voor de overdracht.

Ook wordt er weer gewerkt aan de nieuwe verkoopdossiers van objecten die begin 2025 weer de markt op gaan. Voor diverse jachthavens en campings gaan we weer op zoek naar een koper. Opvallend daarbij is dat het aanbod van jachthavens toeneemt. De jachthavenondernemers komen op een bepaalde leeftijd en er is geen opvolging. Een ontwikkeling die bij campings al eerder werd waargenomen.

Verder gaan we begin januari ook weer een bungalowontwikkeling aanbieden dat verkocht gaat worden via de veiling. In de crisisjaren 2007 tm 2013 hebben we dat veelvuldig gedaan, maar dat is inmiddels weer een tijdje geleden. Gelukkig maar. Het levert alleen verliezers op en successen zijn beter voor de sector dan verliezen.

Verder is het opvallend dat veel watersport en recreatieondernemers de stap om te verkopen lastig vinden om te maken. "Wat moet ik doen als ik verkocht heb?” en nog vele vragen meer die de stap lastig maken. We denken er over om in 2025 een seminar te gaan organiseren om handvatten te bieden voor die ondernemers. Wordt vervolgd!

Voor nu wens ik u graag fijne feestdagen en al het beste voor 2025!

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, watersport, bedrijven, verkoop, aankoop, makelaardij

||| Nieuws |||

20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.