Geplaatst op: 09-12-2013
Auteur: Jessy Janga
NRIT Media

Reisbureaus raden vaak te dure verzekering aan

Reisbureaus raden vaak te dure verzekering aan

De Consumentenbond heeft onderzoek gedaan naar reis- en annuleringsverzekeringen die via een reisbureau worden afgesloten. Uit dit onderzoek blijkt dat reisbureaus vaak een verzekering aanraden met meer dekking dan in werkelijkheid nodig is. Hierdoor betaalt de klant in veel gevallen meer dan eigenlijk nodig is.


In opdracht van de Consumentenbond ging een aantal mysteryshoppers langs 100 reisbureaus. Daar boekten zij een zevendaagse reis naar Tunesië of een tiendaagse wintersportvakantie naar Oostenrijk. Bij het merendeel van de bezoeken (ongeveer driekwart) raadde de reisbureaus een reis- en annuleringsverzekering aan die relatief duur was.


De mysteryshoppers kregen bij het boeken van de reis naar Oostenrijk in sommige gevallen het advies om een verzekering af te sluiten ter waarde van 165 euro. Een kortlopende reisverzekering bij een alternatieve verzekeringsmaatschappij zou 81 euro hebben gekost. De dekking van deze goedkopere reisverzekering zou ook al voldoende zijn geweest.


In de helft van de gevallen werd bij het boeken van de reis naar Tunesië geadviseerd om een extra module af te sluiten terwijl de standaarddekking van de verzekering voldoende is. In dit geval was dat de module ‘gevaarlijke sporten’ in verband met duikplannen tijdens de reis. De klant zou zich oververzekeren en dus meer betalen dan nodig is.


Het afsluiten van een reisverzekering is mogelijk tot 1 dag voor de reis en hoeft niet via het reisbureau gedaan te worden. Een annuleringsverzekering moet binnen 7 tot 14 dagen na het boeken afgesloten worden. Het uiteindelijke advies van de Consumentenbond is dan ook om verzekeraars met elkaar te vergelijken en hier voldoende tijd voor te nemen.

Topics:Vakanties
Trefwoorden: Consumentenbond, reisverzekering, annuleringsverzekering, reisbureau, onderzoek

CELTH





||| Nieuws |||

21/02/25
Exclusief voor leden
Plaatsing duiker herstelt wandelroute Groene Hart
De wandelroute langs de Dubbele Wiericke bij de plaats Nieuwerbrug is hersteld. ProRail heeft een oude duiker voor de sloot onder het spoor van Leiden naar Utrecht vervangen. Met extra geld van Provincie Zuid-Holland, ProRail en gemeente Bodegraven-Reeuwijk is een wandelduiker gemaakt waardoor wandelaars weer de route kunnen gebruiken.
21/02/25
 Overijssel helpt recreatieondernemers met meer groen en toegankelijkheid
De provincie Overijssel helpt ondernemers met een subsidie van ruim twee miljoen euro voor het verbeteren van het groen op hun locatie én de toegankelijkheid.
20/02/25
Exclusief voor leden
Romeins verleden zichtbaar maken voor toeristen en recreanten
Gemeente Nijmegen, provincie Gelderland en de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen ondertekenden op 14 februari 2025 de samenwerkingsovereenkomst ‘Romeinen in Gelderland’. Daarmee willen de beleidsmakers het Romeinse erfgoed in Gelderland meer zichtbaar en beleefbaar maken voor toeristen en recreanten.
20/02/25
Aanscherping EU-regels tegen voedselverspilling
Dinsdagavond bereikten het Europees Parlement en de Raad een voorlopig akkoord over nieuwe maatregel...
20/02/25
Exclusief voor leden
TUI, Corendon en Sunweb populairste Nederlandse touroperators
De afgelopen drie jaar boekte 34% van de Nederlanders een reis bij een touroperator. TUI Nederland is favoriet, gevolgd door Corendon en Sunweb.
20/02/25
VVV Noordwijk en Noordwijkerhout verwelkomen recordaantal bezoekers, meer vrijwilligers nodig
In 2024 hebben de VVV’s in Noordwijk en Noordwijkerhout 38.500 bezoekers mogen verwelkomen, een heel mooi record.
20/02/25
Visit Zuid-Limburg viert 140-jarig bestaan en neemt afscheid van Anya Niewierra
Visit Zuid-Limburg heeft gisteren op een druk bezochte bijeenkomst haar 140 jarig jubileum gevierd en afscheid genomen van algemeen directeur Anya Niewierra. Bestuursvoorzitter Wim Heuts reflecteerde op de transformatie van Visit Zuid-Limburg in de afgelopen decennia en de kansen en uitdagingen voor de toekomst.
20/02/25
Exclusief voor leden
Nederlandse caravanverkoop stijgt als enige in Europa
Uit de jaarcijfers van de European Caravan Federation (ECF) blijkt dat de verkoop van nieuwe caravans en campers in Europa in 2024 met ruim 5 procent is gegroeid. Deze groei is volledig toe te schrijven aan kampeerauto’s, terwijl alleen in Nederland het aantal nieuwe caravans steeg.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...