Geplaatst op: 15-01-2014
Auteur: Jessy Janga
NRIT Media

Plan Kunstencluster Arnhem nog niet van de baan

Plan Kunstencluster Arnhem nog niet van de baan
Illustratie: Urhahn Urban Design en Buro Poelmans Reesink

Ondanks de onzekerheid over de komst van het Kunstencluster in Arnhem is het plan nog niet definitief van de baan. Dit werd duidelijk tijdens een extra raadsvergadering op maandag 13 januari. Ondertussen heeft de provincie Gelderland aangegeven 11 miljoen euro subsidie voor de komst van het Kunstencluster over te hebben.


Voorstanders van het plan hebben een protestmars gehouden. Zij willen eindelijk duidelijkheid over de komst van het nieuwe kunstgebouw. Het is de bedoeling dat het nieuwe pand huisvesting gaat bieden aan het Museum Arnhem en het Arnhemse Focus Filmtheater.


Dit nieuwe gebouw behoort tot het Rijnboog renovatieproject maar de plannen ervoor zijn omstreden. Volgens de SP en de PvdA is er zelfs geen draagvlak meer voor de bouwplannen. Tijdens de raadsvergadering op maandag werd dan ook bepaald dat de uiteindelijke beslissing na de gemeenteraadsverkiezingen genomen moet worden. De nieuwe gemeenteraad kan dan bepalen of het nieuwe gebouw er wel of niet komt.

Topics:Beleid
Trefwoorden: Arnhem, Kunstencluster, renovatieproject, bouwplan, Gelderland, cultuur

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...